Strecha a strecha

Kompozitné obklady klady a zápory

Každý majiteľ sa vždy snaží zabezpečiť, aby bol jeho domov pohodlný na bývanie a atraktívny vzhľad. A oba tieto faktory priamo závisia od kvality strechy, preto je vždy venovaná osobitná pozornosť výberu strešnej krytiny. Je potrebné pokúsiť sa prebývať variantom, ktorý by kombinoval vysokú spoľahlivosť, elegantný vzhľad (najlepšie s zákrutom, ktorý ho vyniká na monotónnom pozadí), dobu prevádzky strechy garantovanú výrobcom a overenú praxou používania materiálu a napokon relatívne prijateľnú cenu. ,

Kompozitné obklady klady a zápory

Problém, ako je možné vidieť, nie je jednoduchý, ale s moderným sortimentom strešných povrchov je stále riešiteľný. Takže z relatívnych noviniek ruského trhu stavebných materiálov odporúčame pozrieť sa na kompozitné dlaždice.

Kombinácia "klasického" vzhľadu s všestrannosťou a odolnosťou moderných konštrukčných materiálov v kombinácii s pohodlným inštalačným systémom (omnoho jednoduchšie ako pri kusových obkladačkách) postupne prináša tento typ zastrešenia na "vrchol" popularity. Zaujímavé je, že niektorí potenciálni vlastníci domov ešte nevedia presne o dostupnosti takýchto materiálov alebo o nich nemajú dostatok informácií. Táto publikácia je v prvom rade venovaná tejto kategórii používateľov - kompozitových kladov a záporov, prehľadu najobľúbenejších značiek a tipov na výber.

Hlinené strechy sa od nepamäti prekrývajú. Súhlasím, že zo všetkých druhov náterov, ako je strecha vyzerá najvýhodnejšie. Ale taká dlaždica je veľmi ťažký materiál, to znamená, že vyžaduje zosilnené opláštenie krovu. Okrem toho, kladenie prírodných kusoviek je veľmi náročná úloha pre nezávislé vykonanie, a veľmi drahé - ak pozvete špecialistov na tieto účely. Áno, a veľmi kvalitná keramická dlažba patrí do kategórie drahých náterov, čo má za následok, že sa nahromadilo veľmi „okrúhle“ množstvo.

Prírodná keramická dlažba sama o sebe nie je lacná. Navyše značná čiastka znamená profesionálnu inštaláciu takéhoto kusového zastrešenia

Aký je spôsob, ako dať streche atraktívny vzhľad a nakoniec znížiť váhu strechy, a ak je to možné, zjednodušiť montážne práce? Navrhuje sa niekoľko riešení, vrátane kovových imitačných dlaždíc, ktoré sa mimochodom tešia veľkej obľube.

Treba však pripustiť, že kov s daným profilom dlaždíc a aplikovaným náterom - nevyzerá tak veľmi priaznivo a bližšie svojim vlastnostiam ako profesionálna podlaha. Okrem toho taká strecha postupne stráca sviežosť farieb, vyblednutie na slnku, počas dažďa alebo krupobitia sa mení na akýsi "bubon", hluk, z ktorého preniká do obytných priestorov.

Významným krokom vpred bol vývoj kompozitnej dlažby, ktorá kombinuje pevnosť a tvárnosť kovu s odolnosťou a prírodnou krásou prírodných minerálnych materiálov.

Nie je to keramický výrobok: reliéf je vyrobený z oceľového plechu, ale vonkajšia "prirodzenosť" je špeciálny minerálny povlak, ktorý má vysokú kvalitu ochrany.

Môžete vymenovať asi tucet spoločností zaoberajúcich sa výrobou takýchto strešných krytín (samozrejme, ak hovoríme o „chladných“ výrobcoch, ktorí sú akýmsi meradlom kvality výrobkov). Každá z nich, samozrejme, uplatňuje svoje vlastné technologické tajomstvo, ale vo všeobecnosti môže byť štruktúra kompozitnej dlažby znázornená tak, ako je znázornené na diagrame:

Schematický diagram štruktúry kompozitného obkladu

 • V srdci každého kompozitného obkladu je vždy oceľový plech (poz. 1). Je to vďaka plastickosti a tuhosti kovu, že sa na povrch nanášajú rovnaké geometrické tvary, čo umožňuje externe konkurovať prírodným obkladom.

Hrúbka plechu môže byť od 0,4 mm (pre relatívne lacnejšie modely) a do 0,9 mm (pre vysoko pevné materiály). Poprední výrobcovia používajú oceľ tých najlepších hutníckych spoločností, s presným udržiavaním chemického zloženia kovu a "geometrie" plechu - jeho hrúbka po celej ploche by sa nemala od normy líšiť o viac ako 0,05 mm.

 • Oceľový plech musí mať obojstranný ochranný antikorózny náter (poz. 2). Samozrejme, životnosť strechy samotnej priamo závisí od jej kvality, takže táto otázka je vždy venovaná veľká pozornosť.

- Vedúci výrobcovia "nemajú dopriať" s jednoduchým galvanizácia - jeho ukazovatele odolnosti proti korózii v tomto prípade sú zjavne nedostatočné. A ak sa v dokumentoch pre materiál objaví len skratka HDG (žiarovo pozinkovaná - žiarovo pozinkovaná), neznamená to vôbec vysokú kvalitu materiálu, ktorý sa použije ako strecha.

- Na takúto ochrannú vrstvu sa najčastejšie používa zliatina hliníka a zinku. Hliník bol vždy známy svojimi antikoróznymi vlastnosťami a zinok navyše navyše poskytuje dodatočnú galvanickú ochranu, ktorá je obzvlášť dôležitá pri rezaní kovov. Ale tu sú možné určité variácie. Existuje teda povlak s prevahou zinku (zvyčajne označovaný ZA). Pokrokovejší a spoľahlivejší je však tzv. Aluzinc (Aluzinc®) - ide o patentovanú zliatinu, ktorá sa skladá z 55% hliníka, 43% zinku a zvyšok je kremík, ktorý pôsobí ako katalyzátor.

Aluzinc je najbežnejším antikoróznym náterom pre oceľové plechy používané na výrobu kompozitných dlaždíc. Samozrejme, ako táto vrstva je tenšia, je spoľahlivejšia ochrana a odolnejší výrobok. A pre rôznych výrobcov sa tento parameter môže líšiť - od 120 do 190 g / m², a niektoré špeciálne chránené modely zastrešenia majú povlak Aluzinc®, dosahujúci dokonca 275 g / m² (napríklad v modelovej rade kompozitnej dlaždice značky "Decra") ,

„Ale najodolnejšie voči akémukoľvek, dokonca aj najagresívnemu prostrediu, je patentovaný náter Magnelis®. Je to zliatina na báze zinku s obsahom iba 3,5% hliníka a 3% horčíka. Aplikácia vrstvy Magnelis® sa vykonáva na pozinkovaných výrobných linkách, na ktorých sú plechy úplne ponorené do taveniny. Povlak, ktorý je výsledkom tohto spracovania, zatiaľ nie je rovný svojim „bratom“ - viackrát ich prevyšuje a je schopný konkurovať takmer rovnako ako frustrovaná nehrdzavejúca oceľ.

Ilustratívny porovnávací príklad schopnosti rôznych povlakov odolávať kyselinovej a soľnej korózii ocele

Na ilustrácii vyššie je pre prehľadnosť uvedený výsledok porovnávacieho pokusu - štyri vzorky oceľového plechu s rôznymi povlakmi (všetky povlaky - hrúbka 20 mikrometrov) boli umiestnené do rovnakého agresívneho soľného média. Výsledok sa zobrazí:

a - výsledok získaný po šiestich týždňoch na vzorke s obvyklým pozinkovaním (HDG).

b - náter zliatinou zinku a hliníka ZA - vzorka trvala takmer 7 mesiacov (28 týždňov).

v - Povlak Aluzinc® - červené škvrny hrdze sa začali objavovať do konca 8. mesiaca testovania - po 34 týždňoch.

g - patentovaný náter Magnelis® - do konca tých istých 34 týždňov na vzorke nie sú viditeľné žiadne známky výskytu koróznych centier.

Je teda zrejmé, že ochrannú vrstvu Magnelis® možno považovať za najlepšiu. Takéto výrobky sú rozhodne drahšie, ale záruky kvality a trvanlivosti sú vážnejšie. Jeden z lídrov v tomto segmente trhu so strešnými materiálmi, belgická spoločnosť Metrotile, vyrába kompozitné dlaždice s podobným antikoróznym povlakom na kovovom podklade.

 • Pokračovanie. Vyššie uvedená antikorózna vrstva na báze kovovej zliatiny je iba prvou "obrannou líniou". Kovový plech s už vytláčaným profilom budúceho kompozitného obkladu na oboch stranách je nevyhnutne potiahnutý špeciálnym akrylovým základným náterom (pol. 3) s hrúbkou asi 5 mikrometrov.

Zo zadnej strany fólie sa tento povlak SPT stáva ďalšou dodatočnou bariérou proti negatívnemu vplyvu vonkajšieho prostredia a do určitej miery aj proti mechanickému poškodeniu (poškrabaniu) vrstvy zinku z oxidu hlinitého.

Na čelnej strane fólie sa takáto akrylová vrstva okrem toho stáva prostriedkom na zvýšenie priľnavosti kovového podkladu s dekoratívnym povlakom budúcej strechy. Tým sa zabráni možnému rozštiepeniu, poškodeniu, praskaniu atď.

 • Osobitnú pozornosť si zasluhuje ďalšia vrstva (poz. 4). Ide o akrylovú kompozíciu, ktorá nastavuje základnú farbu dlaždice, poskytuje ochranu pred vystavením ultrafialovým lúčom a stáva sa spoľahlivým základom pre zadržanie minerálneho prášku na povrchu dlaždice.

Doteraz sa ako taký povlak často používali materiály ako modifikovaný bitúmen (ako je tomu na šindľoch). Prax však ukázala, že výkon akrylovej kompozície na kovovej báze je neprimerane vyšší. Mimochodom, ak existuje určitá jasnosť so všetkými ostatnými vrstvami kompozitných dlaždíc, a výrobcovia používajú podobné materiály, potom tento akrylátový substrát je zvyčajne technologické tajomstvo spoločnosti - jej úloha v trvanlivosti a dekoratívne odvolanie zastrešenie je tak dôležité.

 • Zvláštna prirodzenosť, druh "chic" kompozitnej dlaždice dáva zrnitý minerálny povlak (5), lepený do vrstvy akrylového "substrátu". Čadičová drvina sa najčastejšie používa v tejto úlohe, aj keď sú možné aj varianty - jade, žula, jasper a iné drvené skaly, ktoré sa vyznačujú vysokou pevnosťou a originálnym vzhľadom.

Poprední výrobcovia rôznych možností pre minerálne nátery povrchu dlaždice - veľmi veľké

Takéto obväzy sú tiež možné z hrubozrnného kremenného piesku, niekedy s textúrovanými granulovanými inklúziami, ale takéto pieskové povlaky sú stále obsiahnuté vo viac ako najkvalitnejších modeloch kompozitných dlaždíc. Mimochodom, kvalita obväzu je jedným z určujúcich parametrov výberu strešnej krytiny.

Vďaka tejto minerálnej vrstve sa kompozitná dlažba stáva takmer nerozoznateľnou navonok od prírodného - strecha domu má „bohatý“ vzhľad. Ďalšou podstatnou výhodou podobného krytu je zvukovo izolačný účinok. Prekvapivo, ale faktom je, že aj tenká vrstva kamennej drviny je schopná veľmi účinne potlačiť charakteristický zvuk dažďa alebo krupobitia, ktorý je neodmysliteľnou súčasťou kovových povrchov (vlnitá lepenka alebo obyčajná kovová dlažba).

 • Nakoniec, vrchná vrstva v kompozitnom obklade je číra akrylová glazúra (pol. 6). Nebojí sa zmien teploty, agresívneho chemického pôsobenia, spoľahlivo chráni minerálnu dekoračnú vrstvu pred prenikaním vody, vylúhovaním alebo zvetrávaním. Okrem toho, takýto povlak má samočistiace vlastnosti počas dažďa - prúdenie vody odstraňuje nahromadený prach alebo nečistoty z povrchu strechy a strecha by mala mať vždy čistý a dobre upravený vzhľad.

Na priehľadnom akrylovom povlaku kompozitnej dlažby sa nebude hromadiť prach - vďaka samočistiacemu účinku sa bude pravidelne oplachovať dažďovou vodou. Strecha vždy vyzerá ako nová!

Video: Výrobná a konštrukčná štruktúra kompozitnej dlažby "Metortile"

Kompozitné obklady sa zvyčajne vyrábajú v relatívne malých plechoch: do dĺžky 1,5 metra a šírky 350 - 400 mm - teda plocha jednej jednotky zastrešenia je asi pol metra štvorcových. Existujú však výnimky tu - modely, ktoré umožňujú zakryť veľkú plochu naraz, čo je veľmi výhodné na strechách s veľkými, dokonca svahovými plochami.

Špecifickosť štruktúry vysoko kvalitných kompozitných dlaždíc predurčuje rozmanitosť jej zrejmých výhod a niektorých nevýhod.

Aké momenty patria do zásluh materiálu?

 • Krása výslednej strechy, To je možno jeden z hlavných dôvodov, ktoré motivujú spotrebiteľov k nákupu takéhoto strešného materiálu. V zásade je ťažké porovnávať s obkladom z hľadiska akéhokoľvek iného náteru av prípade kompozitu je vývojárovi ponúknuté množstvo možností: od klasiky, ktoré vydržia v staroveku alebo v ranom stredoveku, až po moderné minimalistické štýly.

Rôzne možnosti kompozitných dlaždíc ponúkaných na predaj môžu dokonca zmiasť - aký model si vybrať, tak dobre, že sú všetci!

Stručne povedané, na dekoratívnosť výsledného strešného obkladu (vrátane kompozitu) má zvyčajne málo konkurentov.

 • Krása je krása, ale podľa tohto kritéria si môžete vybrať prírodnú dlažbu ... A tu sa prejavuje jedna z najdôležitejších výhod takéhoto kompozitného povlaku - je to takmer šesťkrát ľahšie ako klasické keramické obklady, A to okamžite znamená veľa ďalších výhod - to sa stáva jednoduchšie postaviť krov systém a opláštenie pod strechou, nie je zbytočné zaťaženie na steny a základy budovy, otázky dopravy, nakladanie a vykladanie materiálu sú výrazne zjednodušené - a ďalšie aspekty tohto plánu.

Pokládka takejto strešnej krytiny zvyčajne netrvá príliš dlho a nie je spojená s komplexnými technologickými operáciami.

 • Ďalším dôležitým rozdielom od prirodzenej dlaždice je veľmi vhodný pre inštaláciu, Súhlasím s tým, že je oveľa ťažšie a dlhšie položiť kus materiálu ako listy, z ktorých každý pokrýva približne 0,5 m2 naraz.

Dosky z kompozitných dlaždíc sa môžu okamžite uzavrieť na približne pol metra priestoru a zároveň nie sú také veľké a ťažkopádne, že komplikujú montážne práce.

Avšak, veľkosť listu a nie volať príliš veľké. Ale to je tiež dôležité - dodávka materiálu na vrchol sa výrazne zjednodušuje, pracuje s ním na strmých svahoch, minimalizujú sa rezné operácie a vyhodí sa minimálne množstvo materiálu.

 • Vysokokvalitná kompozitná dlažba je známa svojím spoľahlivosť, Kov má vynikajúcu antikoróznu ochranu a dekoratívna povrchová úprava strechy je úplne pokrytá akrylovou transparentnou vrstvou, ktorá sa nebojí agresívneho chemického pôsobenia a mechanického poškodenia. Vedúci výrobcovia sa nebáli poskytnúť svoje výrobky so zárukou bezchybného servisu 30 ÷ 50 rokov.

Dômyselná ochrana pred UV žiarením ušetrí jas dekoratívnej farby zastrešenia - nezmizne a nestratí svoju „čerstvosť“, ako sa to často stáva pri strešnej krytine z obyčajnej vlnitej ocele, strešnej ocele alebo kovovej dlažby.

 • V srdci kompozitného obkladu je stále oceľový plech, ktorý má vysoká odolnosť voči mechanickému namáhaniu, Na internete sú videoklipy a obrázky z porovnávacích „nárazových testov“ kusových obkladačiek (keramických alebo polymérnych pieskov) a kompozitných „chôdzou“. Rozložené strešné fragmenty sú jednoducho „zastrelené“ kameňmi a výsledky takéhoto testu zjavne nie sú v prospech kusových materiálov.

Ilustratívny príklad - kompozitné šindle, ktoré prenikajú vplyvom nárazu - takmer nemožné

Na kompozitnej dlaždici môže silný zub spôsobiť zub, hlboký škrabanec, porušenie integrity ozdobného obväzu, ale z takýchto efektov nebude mať priechodný otvor, takéto chyby sú samozrejme nepríjemné samy o sebe, ale v žiadnom prípade z neho neuniká strecha.

Je jasné, že lietajúce kamene len zriedka padajú na strechu (hoci všade je veľa ľudí s mentálnymi abnormalitami ...) Ale veľký krupobitie alebo pád rozbitých vetiev veľkých stromov môže predstavovať vážnu hrozbu. Pre kompozitné šindle nie je to zvlášť nebezpečné.

 • Keďže hovoríme o prednostiach kovovej základne kompozitných dlaždíc, je nemožné nehovoriť o jej základoch plastickosť, To je dôležité pri inštalácii zastrešenia na strechy komplexného usporiadania, napríklad s prechodmi v tvare hladkej vlny alebo oblúka.

Listy kompozitnej dlaždice majú vďaka svojej kovovej báze známu plasticitu. Tým sa otvárajú ďalšie možnosti pri vykonávaní strešných prác na náročných častiach strechy.

S primeranými skúsenosťami v oblasti strešných krytín je možné tieto oblasti blokovať bez dodatočného rezania materiálu a bez komplikovania nosnej konštrukcie. Pozrite sa na vyššie uvedené ilustrácie - nevyzerá to veľmi originálne? A zároveň - strecha je absolútne spoľahlivá, pretože v náročných oblastiach sa používajú pevné plechy z kompozitných dlaždíc, to znamená, že nie sú žiadne zbytočné spoje materiálu.

 • Tento materiál, nielen váži trochu, je tiež veľmi kompaktné - как правило, доставить все необходимое количество композитной черепицы (со всеми требующимися профильными дополнительными элементами) для монтажа кровли довольно крупного особняка можно одной "ходкой" в небольшом грузовом автомобиле.
 • В отличие от обычных металлических листовых кровельных материалов, композитная черепица не является "шумным" покрытием, Многослойная структура вкупе с минеральным покрытием способствует тому, что такая кровля очень эффективно глушит шумы от сильного дождя или града.

Даже в очень сильный ливень или во время града кровля из композитной черепицы не превратится в грохочущий "барабан"

 • Na rozdiel od čistých kovových strešných krytín a keramických dlaždíc, kompozitná strecha má nízku tepelnú vodivosť, to znamená, že sa správa veľmi dobre v rôznych teplotných podmienkach - v chladnom počasí av silnom letnom horúčave. Nezhrieva sa nadmerne na slnku, neakumuluje ani prebytočné teplo, ani zima, to znamená, že jeho prítomnosť neovplyvňuje pokles komfortu mikroklímy v podkroví.
 • Kompozitné šindle - bezpečné s požiarnej ochrany hľadiska. Okrem toho, niektorí výrobcovia takýchto vysoko kvalitných strešných materiálov ho priamo umiestnia ako ohňovzdorný náter.

Kompozitné šindle nie sú spojené len s nehorľavými, ale aj s ohňovzdornými strešnými krytinami, ktoré v určitých situáciách môžu zastaviť šírenie plameňa a tým zachrániť dom pred ohňom.

Aj pri zahrievaní na vysoké teploty sa materiály používané pri výrobe takýchto dlaždíc nestanú distribútormi ohňa a nebudú emitovať toxické produkty spaľovania, ktoré by ohrozovali ľudské zdravie. Táto výhoda bude ešte výraznejšia, ak sa na izoláciu striech (podkrovie) použijú kvalitné izolačné rohože (dosky) na báze absolútne nehorľavej a tepelne odolnej čadičovej vlny.

Top - kompozitné dlaždice, spodná - vrstva tepelnej izolácie z vysoko kvalitnej čadičovej izolácie. Problémy požiarnej bezpečnosti, efektívneho otepľovania a takmer úplnej zvukovej izolácie strechy sú riešené naraz.

 • Materiál je perfektný ekologicky čisté - nepredstavuje žiadne nebezpečenstvo pre ľudí žijúcich v dome alebo pre životné prostredie. Okrem toho táto kvalita nezávisí od podmienok a trvania prevádzky takejto strechy.
 • Môžete pridať ešte jednu výhodu. Ak sa pozriete na svahy striech pokrytých kompozitnými dlaždicami, zistíte, že mnohé z nich nemajú bariéry - snehové zábrany.

Na svahoch striech pokrytých kompozitnými obkladačkami najčastejšie nenájdete bariéry zadržiavajúce sneh - nemajú osobitnú potrebu

Faktom je, že v takýchto zariadeniach prakticky neexistuje potreba. „Preklenutý“ povrch kachľovej strechy spolu s jej drsnosťou nedáva snehové usadeniny počas silného sneženia alebo rozmrazovania počas rozmrazovania, nezávisle „narážajú“ dole, odtrhávajú žľaby odtoku alebo vytvárajú nebezpečenstvo pre ľudí. Sneh bude postupne ustupovať, až kým sa úplne neroztopí.

Kompozitné dlaždice sú vždy doplnené širokou škálou doplnkových dielov vyrobených v rovnakom dekoratívnom štýle.

Výrobcovia kompozitných šindľov zabezpečujú na jeho obstaranie potrebné montážne prvky, lišty a profily, hrebeňové a koncové diely, špeciálne spojovacie prvky a mnoho ďalších - všetko, čo je potrebné na inštaláciu vysoko kvalitných a harmonicky vyzerajúcich krytín na streche akéhokoľvek stupňa zložitosti.

Čo potrebujete vedieť o nedostatkoch?

 • Ak má hovoriť v podstate, potom je tu jeden vážny nedostatok takejto strechy, a to je veľmi podmienené. Hovoríme o cene kompozitných obkladačiek, ktoré zatiaľ nie je možné verejne sprístupniť.

A dokonca aj medzi rôznymi výrobcami tohto materiálu, existujú veľmi významné rozdiely v nákladoch na výrobu, so zdanlivo rovnakými alebo podobnými parametrami. Dôvod tohto javu je známy - spotrebitelia často musia platiť navyše „za značku“, teda za značku, ktorá sama o sebe často zohráva úlohu záruky kvality a trvanlivosti.

 • Nevýhody niekedy zahŕňajú pravdepodobnosť výskytu kolónií machu alebo lišajníkov na streche kompozitnej dlažby. Nie je však jasné, čo tieto obavy spôsobujú - napriek drsnosti povrchu by akrylový vonkajší náter nemal zanechať žiadnu šancu na akúkoľvek vegetáciu.

Mechové húštiny na streche môžu byť vážnym problémom, ale takáto nevýhoda môže byť sotva obviňovaná z kompozitných šindľov - je viac inherentná v keramike

Mimochodom, ak sa pozriete na ilustrácie na vyhľadávanie "mech na streche dlaždice", potom budete mať veľa obrázkov, kde táto vegetácia ovplyvňuje strechy z prírodných keramických obkladačiek, a tiež (čo je veľmi zaujímavé) - mäkký polymér-bitúmen. Ale príklad kompozitu - niečo sa nevyskytlo ...

V každom prípade je mach alebo lišajník na streche bežným problémom pre väčšinu strešných krytín, ale pravdepodobne sa pripisuje kompozitným šindľom ako posledná možnosť.

Kto vie, možno užívateľ, ktorý zanechal podobný komentár, kedysi získal kompozitovú dlaždicu nie najvyššej kvality, s "slabým" alebo dokonca chýbajúcim vonkajším ochranným akrylovým povlakom. Potom, samozrejme, nič nebráni hromadeniu nečistôt na hrubom povrchu strechy - a to je živná pôda pre rozvoj mechových spór.

Každá strecha si vyžaduje určitú starostlivosť a je lepšie tieto činnosti vykonávať pravidelne.

Mimochodom, aj keď sú kompozitné šindle považované za samočistiace prúdmi dažďovej vody, nemali by ste dovoliť, aby táto vec bežala rezervovane. Dobrý majiteľ aspoň dvakrát ročne skontroluje stav strechy av prípade potreby ju vyčistí. Okrem toho, keď povrchové podmienky nebežia, postačuje dobrý tlak vody z hadice na takéto čistenie.

 • Ďalšia nevýhoda sa niekedy nazýva vyblednutie a odlupovanie minerálnej dekoračnej vrstvy. Zdá sa, že to nechcem, ale stále to budem musieť zopakovať - ​​akvizícia niektorých výrobkov s nízkou kvalitou alebo falzifikátov môže byť dôvodom takéhoto „nedostatku“, pravdepodobne kvôli príliš „atraktívnej“ cene.

Ak hovoríme o skutočnej, vysoko kvalitnej kompozitovej dlaždici, potom takáto „mínusová“ strata farby alebo rozpadania povlaku ju neohrozí. Naopak, výrobcovia dávajú továrenské záruky po desaťročia „bezchybného“ vykorisťovania, ale v skutočnosti môžu byť ešte viac.

 • Veľmi relatívnou nevýhodou je relatívna obtiažnosť montáže kompozitných šindľov. Áno, je lepšie, samozrejme, pozvať špecialistu s dobrou povesťou - samotný materiál je drahý a bude to veľmi urážlivé, ak ho omylom pokazíte nesprávnymi činmi. Avšak „nie bohovia horia hrnce“, a ak existuje nezničiteľná túžba po vlastnej tvorivej práci, tak prečo neskúsiť ... Najmä preto, že výrobné spoločnosti zvyčajne sprevádzajú svoje výrobky veľmi podrobnými inštrukciami, tlačené a video, o montáži strešných krytín.

Video: Pokyny pre správnu inštaláciu kompozitných dlaždíc "Decra "

Aby nedošlo k plytvaniu peniazmi, musíte mať predstavu o niektorých funkciách výberu kompozitných dlaždíc.

 • V prvom rade je potrebné pripomenúť, že tento produkt prišiel na ruský trh nie je to tak dávno, ale už sa vytvoril určitý okruh výrobných spoločností, ktorým možno dôverovať. Škála prezentovaných kolekcií značiek je dostatočne široká a pravdepodobne neexistuje dôvod kupovať tovar vyrábaný neznámou spoločnosťou, aj keď sa náklady na výrobky zdajú byť veľmi atraktívne.

Môžete uviesť zoznam výrobcov, ktorí získali vysokú reputáciu pre kvalitu vyrobených materiálov:

- "Metrotile" - belgická spoločnosť s veľmi bohatou históriou výroby strešných krytín. V každej sfére výroby sú pravdepodobne výrobcovia, ktorí sa považujú za druh „trendu“. V oblasti výroby kompozitných dlaždíc je to samozrejme Metrotile. Kvalita kovových povlakov už bola spomenutá vyššie a okrem toho má táto spoločnosť najširší výber kolekcií pre akúkoľvek „chuť a farbu“.

Video: Niektoré z najpopulárnejších kolekcií Metrotile

- "DECRA " - značka európskej spoločnosti s dánskym "korene" Icopal, kompozitné dlaždice, ktorá je vždy v top popularite. Iba továreň záruka je 30 rokov - av praxi táto strecha slúži 50 rokov a viac. Je charakteristické, že takéto strešné krytiny sú ideálne pre drsnú severnú klímu, to znamená pre podmienky Ruska - to je skvelá voľba. Priláka relatívne nízku cenu tohto kompozitného obkladu s určite vysokou kvalitou.

- "Gerard" - je značka kompozitných obkladov novozélandskej spoločnosti AHI Roofing. Tento náter je k dispozícii v piatich kolekciách, patrí do kategórie "elita", ktorá v zásade ovplyvňuje pomerne vysokú cenu.

- "Luxard" - a podľa toho by sa zdalo, že cudzí názov skrýva výrobky ruského výrobcu - známe všetkým staviteľom spoločnosti "TechnoNIKOL". Dva typy profilov, šesť farebných odtieňov.

- "Veľký riadok “ - Ďalšia ruská značka vyrábaná na výrobných linkách vybavených vyspelým európskym vybavením. Vyrábajú sa tri série profilov kompozitných šindľov, ktoré sa môžu ďalej líšiť v type a tým aj v kvalite vonkajšieho obalu, čo tiež ovplyvňuje veľký rozsah cien.

- "Roser" - kompozitné dlaždice z Južnej Kórey. Veľmi dobrý materiál, najmä preto, že prešiel praktickými testami vo veľmi vlhkom a teplom subtropickom podnebí Kórejského polostrova. Produktová rada výrobcu zahŕňa štyri série, z ktorých jeden je "Roserbond" vyrobený v originálnom high-tech štýle.

- "Feroof" - to je aj Južná Kórea, ale už aj elitný materiál, ktorý vyrába najviac, možno uznávaný výrobca, jediný v tejto oblasti činnosti s najvyšším svetovým certifikátom kvality. Úplne originálny dizajn a použité materiály. Sedem zbierok, ktoré možno vyrobiť v dvanástich monochromatických verziách alebo šesť - dvojfarebných.

- "Tilcor" - Ďalšia spoločnosť, ktorej história začína na Novom Zélande. Veľmi kvalitné kompozitné obklady, vrátane tých, ktoré sú určené na použitie v oblastiach s vysokou seizmickou aktivitou, čo ho robí veľmi populárnym na trhoch v regióne Ázie a Tichomoria. V obchodoch Ruska sú najobvyklejšie dve populárne zbierky "Bond" a "Shingle" a celkovo v sortimente - sedem rôznych sérií.

Existujú produkty iných výrobcov - pomerne slušná kvalita, ale vyžaduje osobitnú pozornosť pri výbere.

 • Pri výbere kompozitného obkladu by ste sa mali okamžite oboznámiť s jeho sprievodnými dokumentmi, ktoré potvrdzujú originalitu zásielky a na ňu poskytnú záruku na výrobok. Ak predávajúci v obchode nemôže poskytnúť papier a začne „zmiasť sa vo svedectve“, nemali by ste tu nechať svoje peniaze, pretože je tu vysoká pravdepodobnosť falšovaných výrobkov (verte mi, je to dosť veľa v tejto oblasti trhu so strešnými krytinami).
 • Jasným znakom nízkohodnotných výrobkov je použitie farebného piesku ako minerálneho prášku. Mimochodom, v dokumentoch pre kompozitné šindle by mali byť špecifikované minerálne - materiál, z ktorého sa takéto postrekovanie vykonáva.

Osobitná pozornosť je venovaná kvalite minerálnej vrstvy v rohoch, koncoch, na vrchole vĺn a pozdĺž okrajov, kde budú dlažby ukotvené - nemali by byť žiadne žetóny alebo "plešaté" miesta.

Samotný obväz by mal byť jednotný, bez „plešatých miest“ alebo „hrbole“ - to sú tiež znaky falošného. Ako už bolo spomenuté, všetci výrobcovia rešpektujúci seba a svojich spotrebiteľov musia pokrývať minerálne kropenie vrstvou priehľadnej akrylovej glazúry na vrchu - potom sa nebude strácať ani blednúť.

 • Nezabudnite skontrolovať zadnú stranu listu dlaždíc. Niekedy kupujúci čaká na "prekvapenie" v podobe nedostatku ochranného akrylového základu - to je zrejmé manželstvo. Vrstva alumotsinkovogo povlak by mal byť hladký, pokrývajú celý povrch kovu, nemajú škrabance.

A napokon, obstaranie takéhoto strešného materiálu by sa malo uskutočňovať výlučne v špecializovaných predajniach. Zamestnanci skladu sú zároveň povinní uviesť v dokumentácii dátum predaja šarže kompozitnej obkladačky, aby mohli platiť záručné povinnosti výrobcu.

Na konci publikácie je ďalšie video o tejto pôvodnej krytinovej krytine - kompozitovej dlažbe.

Video: Výhody kompozitných dlaždíc (na príklade značky)Gerard ")

Загрузка...