Zahrievanie

Kalkulačka pre výpočet podielu vlastnej výroby polystyrénového betónu

Jednu z najpoužívanejších technológií na izoláciu studených podláh na betóne alebo pôde možno pripísať liatiu ľahkých poterov, v ktorých sa ako plnivo namiesto obvyklého piesku používajú sypké izolačné materiály. Môže byť expandovaná hlina, perlit, vermikulit, v poslednej dobe sa stále viac používa sklenené sklo. A jedna z najdrahších možností, ktorá zároveň vykazuje veľmi dobré tepelno-izolačné vlastnosti, je polystyrénový betónový poter. Ako už vyplýva z názvu, v prípade plniva sa tu objavujú biele granule bielej peny, ktoré sú známe všetkým.

Kalkulačka pre výpočet podielu vlastnej výroby polystyrénového betónu

V obchodoch s budovami nájdete hotové suché zmesi tohto typu - možno ich konečne pripraviť len podľa pokynov umiestnených na obale. Ale nemôžete preplatiť príliš veľa, ale na výrobu polystyrénového betónu požadovanej hustoty as vlastnými zdrojmi je požehnanie, všetky potrebné ingrediencie sú na predaj.

Aby sa však riešenie pre nalievanie takého teplého poteru ukázalo ako vysoko kvalitné, je potrebné dodržiavať odporúčaný „recept“. A kalkulačka na výpočet pomeru vlastnej výroby polystyrénového betónu, ktorá je venovaná pozornosti čitateľov, nám v tom pomôže. Nižšie sú uvedené niektoré potrebné vysvetlenia pre prácu s ním.

Kalkulačka pre výpočet podielu vlastnej výroby polystyrénového betónu

Prejdite do výpočtov

Vysvetlenie aplikácie kalkulačky

Ako už bolo uvedené, počet zložiek polymérneho betónu s nízkou hustotou (máme záujem o izoláciu podlahy pre hustotu od 200 do maximálne 500 kg / m3) nezahŕňa ťažké kamenivo, najmä piesok. Na varenie budete potrebovať iba:

  • Portlandský cement je najbežnejšou značkou PC400.
  • Granuly z polystyrénovej peny - zvyčajne sa predávajú vo veľkých vreciach s objemom 0,5 m3 a nie sú vôbec drahé. Pri pohľade do budúcnosti môžeme povedať, že v zásade ide o objem granulovaného expandovaného polystyrénu, ktorý určuje výsledný objem roztoku.
  • Voda. Dávkovanie vody by sa malo brať vážne, pretože jej nedostatok a nadmerná spotreba vedú k narušeniu normálneho procesu zrenia polystyrénového betónu a zníženiu jeho kvality.
  • Aby bolo riešenie skutočne vysoko kvalitné, je potrebné použiť špeciálnu penovú prísadu, ktorá unáša vzduch. V tejto funkcii sa dobre osvedčilo zloženie LMS (skratka „zmydelnená drevná živica“). Takýto roztok sa realizuje v rôznych formách - od suchého koncentrátu až po roztok rôzneho stupňa koncentrácie. Najčastejšie sa pri predaji nachádza 50% tekutý koncentrát - toto zloženie sa berie do úvahy pri výpočte programu kalkulačky.

Ak sa získa zlúčenina s inou koncentráciou, potom ak je viac, je ľahké ju zriediť na požadovanú úroveň koncentrácie, a ak je menej, zvýšiť dávku podľa pravidiel obvyklého aritmetického pomeru.

Plocha liateho poteru (uvedená v metroch štvorcových) a jeho hrúbka (v milimetroch) vstupujú do kalkulačky ako počiatočné hodnoty. Ale tu je dôležité správne pochopiť, aký je čas. Príprava polystyrénového betónu príliš veľkých porcií je veľmi ťažká, jednoducho preto, že miešačky betónového typu s bežnou gravitáciou sa s touto úlohou nedokážu vyrovnať (príliš ľahké plnivo) Takéto riešenia sa zvyčajne pripravujú v miešačoch s núteným účinkom a ich jednorazový výkon nemusí byť taký veľký. Nebojte sa - v predbežných výpočtoch môžete zobrať do úvahy plochu celkovej plochy poteru, aby sa vopred určilo požadované množstvo materiálu, ktorý sa má kúpiť. No, potom nebude ťažké vypočítať "recept" na výrobu polystyrénového betónu pre následné liatie poteru v malých častiach.

A ako sa hliník používa na izoláciu podlahy?

Existuje niekoľko technológií na použitie takéhoto materiálu - môže to byť jednoduchá zásyp medzi omeškaniami, liatím ľahkého expandovaného ílového poteru alebo použitím hliníka ako súčasť „suchého poteru“. To všetko je uvedené v špeciálnej publikácii nášho portálu. "Kravatu podlahu s expandovaným ílom urobiť sami".

Загрузка...