Príbehy používateľov

Dom dreva vlastnými rukami

Chcel som postaviť dom. Okamžite čelia problému výberu materiálu. Nebolo veľa peňazí, ale dom chcel byť spoľahlivý, teplý a trvanlivý. Po štúdiu návrhov moderného stavebného trhu som sa rozhodol zostať na dreve.

Dom z dreva

Na fórach sa odporúča stavať domy z dreva s prierezom 15x15 cm, ale musel som stavať sám, niekedy s priateľom, t. Nechcel som prilákať externých pracovníkov, tak som sa rozhodol nepoužívať ťažký lúč 15 centimetrov. Namiesto toho som si kúpil suchý materiál s prierezom 15x10 cm, potom, keď sa drevo zmenšilo, vyhrievam steny vonku minerálnou vlnou a dom bude teplý.

Na ďalšie šetrenie na stavbe som sa rozhodol použiť iba lokálne materiály. Môžete si vziať môj príbeh ako príklad vedenia a zamerať sa na situáciu.

Odlievanie základov

Najprv som vyčistil miesto pre dom pred troskami, kríkmi a inými vecami, ktoré zasahujú. Potom pristúpil k usporiadaniu nadácie.

Dlho som musel premýšľať, aký typ základne by bol vhodný pre moju lokalitu. Študoval geologické pomery, naučil sa zloženie pôdy a úroveň výskytu podzemnej vody. Pomohli k tomu špecializované referenčné knihy. Okrem toho som sa opýtal susedov, na akých základoch sú ich domov.

Bývam v regióne Ryazan. Miestne podmienky umožňujú ušetriť na usporiadaní základov, takže väčšina susedov domu je na ľahkých podperách z vápenca a betónu. Najčastejšie odmietajú posilniť - to je náš úžasný základ. Pôda je piesčitá, preto "zdvíhanie" nie je. Voda tečie hlboko a drevené domy vážia trochu. Preto v usporiadaní zakopaných monolitických podpier v mojom regióne nie je potrebné.

Nadácia začala robiť kopanie výkopu. Ak chcete začať, odstráňte úrodnú guľu. Objavil sa piesok. Pre lepšie zhutnenie som ho rozliala vodou. Potom položil zákopy s kameňom a položil dve výstužné tyče. Zviazané v rohoch. Myslím si, že páska je najlepšie vystužená v dolnej a hornej časti. A urobil.

Nadácia začala robiť kopanie výkopu

Aby ste sa predišli zbytočnej práci, môžete si objednať hotový betón s dodávkou. V mojom regióne sa však ukázalo, že je nereálne - takéto návrhy jednoducho neexistujú. Áno, a mám taký pozemok, že by kamión musel prejsť záhradou, ale nepotrebujem takého.

Plus, pripravený betón je drahý, a piesok na mojich stránkach je zadarmo. Kameň objednaný s dodávkou - vyšiel pomerne lacno. Vyžiadané: v Moskve by bolo dokonca drahšie volať aj prázdne nákladné vozidlo. Bolo by možné ušetriť peniaze zadaním kameňov na rieku sám, ale nemal som takú potrebu.

kameň

Snažil som sa hnetiť betón ručne. Rýchlo som sa presvedčil o nezmyselnosti tejto udalosti - ukázalo sa, že je príliš dlhá a časovo náročná. Získali sme značku SM-160. Je pomerne lacná a farma je určite užitočná.

Začal hniesť betón. Proces prebehol rýchlo a zábavne. Miešačka na betón je veľmi ľahko ovládateľná - môže sa bez problémov pohybovať po vykopanej jame. Pod výplňou betónu, som upravil list, je vidieť na obrázku. Pod list položte niekoľko podpier, aby sa materiál neohol.

Ako som urobil nadáciu

Predávajúci betonárky ma okamžite upozornil, že počas používania jednotky plastový kryt v mieste, kde bol motor nainštalovaný, nič nezatvoril, inak by sa mohol prehriať. Po ukončení práce som vždy zavrel mixér s plastovým obalom v prípade dažďa.

Miešačka betónu pomohla rýchlo pripraviť správne množstvo malty. V betóne som položil kamene. Tak naplnil základovú pásku na úrovni terénu. Vyvýšená časť pásky je umiestnená na hrubšom roztoku s použitím rovnakého kameňa.

Trochu pred dosiahnutím hornej časti základne, nastavte výstužný rám. Murivo z kameňov menšej veľkosti.

Nadácia je takmer pripravená. Nechal ho, aby získal silu. Nadácia nevyzerá veľmi úhľadne a dokonca, ale v budúcnosti jej predsa nebude nič brániť dokončiť a upratať. Napríklad dokončenie nadzemnej časti základne možno vykonať pomocou omietky - tradičnej možnosti pre dedinské a vidiecke domy. Modernejšie riešenie - špeciálne dekoratívne panely.

Ako som urobil nadáciu

Počas práce som veľa zachránil. Napríklad som nemal debnenie, ale pre usporiadanie nadácie som použil lacné miestne materiály - kamene a piesok. Aj s nákladmi na môj miešač betónu, nadácia vyšla lacnejšie ako keby som si objednala hotové betóny a vyzbierané debnenie.

nadácie

Bohužiaľ, nie je to tak v každom regióne. Napríklad, ak by som žil niekde na predmestí, musel by som robiť debnenie, inštalovať priestorový výstužný rám a len potom naliať maltu.

Kým betón získava silu (a to trvá 3-4 týždne), budem sa zaoberať prípravou spotrebného materiálu.

nadácie

Prípravné činnosti

Príprava Nog

Nägeli

Spojenie koruniek dreva sa vykonáva pomocou drevených hmoždiniek. Rozhodol som sa z nich urobiť zvyšky dosiek z iných stavebných činností. V mojom prípade to bolo usporiadanie strešného plášťa.

Pre kolíky by sa malo použiť čo najtvrdšie drevo. Proces výroby spojovacích materiálov je veľmi jednoduchý. Vzal som orezávacie dosky a brúsil ich na jednej strane vhodnou pílou.

Potom som dal dôraz a začal rezať na veľkosť. V mojej situácii, veľkosť bola 12 cm.Ako výsledok, mám čistý a krásne polotovary.

Dosky boli rezané pásovou pílou. Na výjazde som dostal celú krabicu z drevených tyčiniek. Potom som nabral obrobok sekerou na každej strane a dostal som hmoždinky.

Príprava machu

Pit, rašeliník a huby

Technológia vyžaduje, aby medzi každou korunou lúča bola položená mezhventsovy izolácia. Odborníci zvyčajne izolujú valcové materiály. Práca s nimi je jednoduchá a pohodlná - stačí hodiť materiál cez korunku a môžete pokračovať v práci. Avšak, pre pohodlie a jednoduchosť spracovania musíte zaplatiť.

Rozhodol som sa nestrácať peniaze a používať mach. Po prvé, tento materiál je plný prírody - ísť a zbierať. Po druhé, mach nie je len slušné kúrenie, ale aj vynikajúce antiseptikum. Okrem toho som vyčníval tematických fórach: mach sa aktívne používa ako medzivrstva izolátor, a neexistujú žiadne negatívne reakcie o ňom.

Na izoláciu sú najvhodnejšie červené alebo rašelinové machy. Prvý je vysoko tuhý. Druhý po vysušení sa stáva krehkým. Ak je to možné, je najlepšie použiť červený mach. Je ľahké ho rozpoznať - to sú dlhé stonky s listami pripomínajúcimi vianočný stromček.

Odborníci odporúčajú izoláciu s čerstvým machom, ktorý má lain nie viac ako 2-3 týždne. Držal som mach v plastových vreckách, zatiaľ čo on bol ešte trochu mokrý. S materiálom sa nič zlého nestalo.

Tvorba rušičiek

Zberané dosky

Robím ich pre každé dvere a okná. Na tento účel používam plochý bar. Uzly by nemali byť vôbec. Pre väčšie pohodlie som urobil improvizovaný pracovný stôl hneď vedľa hromady môjho reziva. Vyrobené pozdĺžne rezy. Píla mi v tom pomohla. Extra materiál odstránený sekáčom.

Nie každý profesionálny tesár môže robiť ten správny húf. Preto som sa rozhodol urobiť húfy pre okná pomocou zjednodušenej technológie. V každom otvorení okna nainštalujem len pár vertikálnych stĺpikov. Pre horizontálnu komunikáciu bude priamo reagovať na jednotku okna.

Pre inštaláciu jednotky potrebujete "štvrťrok". Avšak tu som tiež prišiel na to, ako zjednodušiť úlohu. Namiesto vzorkovania (na fotografii je tieňovaná) som sa rozhodol nalepiť bar. Pre tento účel je rovina predrezaná. Výsledok nebol o nič horší, ako by bol v štvrťroku za použitia situácie.

Ak chcete znížiť počet húfy vo dverách nemôže byť - potrebujeme všetky štyri. Tvar výrobkov sa však môže podstatne zjednodušiť.

Vybral som si v bare, ktorý bude v budúcnosti prahom, drážky podobné drážkam v postranných stĺpikoch. To mi umožnilo položiť spodnú tyč na otváracie hroty. V tomto štádiu by sa však drevo muselo rezať dlátmi naprieč drevnými vláknami - zamestnanie nie je najpríjemnejšie a najjednoduchšie. Našiel som skvelú cestu von z tejto situácie! Keď som si vybral kotúčovú pílu, pripravil som rezy, vopred nastavil príslušný výstup disku a urobil paralelný dôraz.

Spracovanie dreva

Potom som vzal prvý vrták a urobil dieru s priemerom 2,5 cm, ako pre nog. Na konci som rezal rovný obdĺžnik cez drevené vlákna. To mi pomohlo šabľová píla.

Tesári zvyčajne robia dve obdĺžnikové hniezda vo dverách, a vytiahnuť a odrezať extra drevo s dlátom v zadnej časti každej vertikálnej jamb. Rozhodol som sa urobiť diery, ako pri upevňovacích kolíkoch, a strelil som pár spojovacích prvkov. Podobné dierky v spodnej časti jamy.

Ešte som sa nedotkol horného vodorovného pruhu a pribalil malú dosku na prah - to bude trvať na funkciách štvrtiny. Urobiť otvorenie ukázalo sa veľmi jednoduché, ale vyrovnať sa s jeho hlavnou funkciou to nie je v rozpore s ním. V budúcnosti budem postroga a lepidlo "štvrťrok".

Požadované nástroje

Na výstavbu domu z dreveného reziva som použil nasledovné nástroje a príslušenstvo:

 • elektrická vŕtačka bez podtlaku;
 • kotúčová píla;
 • ruletové koleso;
 • kladivko;
 • elektrický hoblík;
 • štvorec;
 • šabľová píla;
 • klesnú;
 • kladivá;
 • Hadica na vodu;
 • sekeru.

Na rezanie dreveného baru som si kúpil kotúčovú pílu. Musel som rezať dva prístupy. Najprv som nakreslil čiaru pozdĺž námestia, po ktorej som rezal, otočil bar a opäť urobil rez. Najlepšie je preniesť čiaru na druhú stranu lúča pomocou štvorca. Ak ste si istí svojím "okom", môžete znížiť "oko".

Spracovanie dreva

Pomocou kruhovej píly som urobil hroty a drážky pre rohové spoje tyčí. Pri usporiadaní hrotov mi chýbala malá hĺbka rezu, takže som musela urobiť pár extra pohybov s pílkou.

Spracovanie dreva

Pre pohodlnejšie spracovanie dreva sa odporúča použiť pracovný stôl. Nemal som pracovný stôl a improvizoval som - položil som rezivo na hromadu asi 85 cm vysokú.

Spracovanie dreva

Postav si dom

Pravidlá pre ukladanie dolnej koruny

Položenie východiskového okraja sa tradične vykonáva so zlúčeninou známou ako "do podlahy stromu". Tento uzol sa bez problémov stane kotúčovou pílou - stačí vystrihnúť materiál hore a dole. V niektorých oblastiach bola hĺbka rezu nedostatočná - tu som pracoval s pilou, po ktorej som sa zbavil prebytočného materiálu dlátom. Mimochodom, v mojom prípade je dolná koruna jediná, ktorá je spojená s klincami.

Prvá koruna

Dal som dolnú korunu na obloženie dosiek. Medzi prvkami sú medzery - v budúcnosti tam budem robiť prodah. V mojom regióne sú zvyčajne v stene, a nie v betónovom základe. Táto možnosť má svoje výhody. Najprv urobte stenu v stene jednoduchšou a rýchlejšou. Po druhé, v určitej nadmorskej výške sa vietor pohybuje s väčšou rýchlosťou ako priamo na zemi, vďaka čomu bude podzemie lepšie vetrané.

Ťažba dreva. Polovica Tree Connection

Budem montovať podlahové nosníky na obloženie - ako si myslím, zaťaženie základne bude rozdelené rovnomernejšie.

Podšívka a bar spodného vence pokrytý antiseptikom. Ako ukazuje prax, materiál položený na samom dne sa rozpadá najrýchlejšie. V mojej situácii sú pod nimi podšívka a nie samotné drevo. V budúcnosti, ak dosky hnijú, môžu byť nahradené oveľa menším úsilím ako dolný korunový lúč.

Rysy kladenia druhej a ďalších korún

Výstavba stien domu

Počnúc druhou korunou muriva sa práca vykonáva v rovnakom poradí. V rohoch som spájal drevo s pomocou domorodých hrotov - obvyklé spojenie prvkov tu je neprijateľné.

Videl som kotúčovú pílu a zbadal niekoľko kusov. Na druhej strane línie rezu nesie námestie. Hrot koreňa je jednoduchý, všetko je ukázané na fotografii. V prípade nedostatočného výstupu na disk je možné dosiahnuť hĺbku pílou. Drážka je ešte jednoduchšia. Tiež sa zobrazuje na fotografii.

Dôležité upozornenie! Majte na pamäti, že v spojoch s "trnovou drážkou" by mala byť vzdialenosť asi 0,5 cm na uloženie tesnenia. Zlúčenina, v ktorej sa drevo jednoducho dotýka dreva, je neprijateľná.

Predtým som nastavil hĺbku potrebnú pre rez. Moja píla môže bez problémov zmeniť výstup disku - uvoľnite páku. Pridanie je vhodné na použitie. Ak v tradičnej stolárskej výrobe kapitán nastaví nejaký parameter pracovného nástroja a pripraví potrebný počet polotovarov rovnakého typu, potom v tesárskom podniku je situácia trochu iná: materiál sa ťahá do pracovného stola a hĺbka rezu sa upravuje priamo v priebehu práce.

Výstavba stien domu

Moja píla je vybavená tenkým diskom - na strih je potrebné oveľa menej úsilia. Bezpečnostný kryt sa pohybuje veľmi hladko a nezasahuje do rezu.

Moje domové steny budú dlhšie ako drevo, takže musím spájať stavebný materiál. Aby som to urobil, urobil som na oboch koncoch dlhé drevo na gash, odstránil som prebytok s dlátom a dostal bodec uprostred. Výstupok je pripravený, teraz potrebujete drážku. Sekanie dreveného sekáča cez vlákna - je nepraktické. Išiel som k triku a vŕtali jednoduchý priechod do druhého baru. Dĺžka vŕtačky nestačila na vytvorenie priechodného otvoru, takže som musel vŕtať z oboch strán. Potom som odrezal prebytočné drevo z obrobku, urobil značky a rezal drevo pozdĺž vlákien s dlátom. Pripojené spájané tyče. Odstupy skóroval s machom.

Užitočné rady. V korune, ktorá je začiatkom otvoru, je lepšie okamžite urobiť hroty pre jamky tohto otvoru. V procese rezania dreva nie je možné úplne vyrobiť hroty s pílou, na konci procesu bude potrebné dodatočne drážkovať dláto. Na nasledujúcej fotografii môžete vidieť tyče už s montážnymi hrotmi. Prahové hodnoty otvorov dverí sú zobrazené ako šablóny.

Dal druhú korunku na spodok, správne vykonal rohové spoje a potrebné spoje pozdĺž dĺžky. Nastal čas, aby sa značenie pre montáž kolíkov - konektory ráfikov môjho domu vo výstavbe. Vzal som si námestie a umiestnil vertikálne značky na tyče nad a pod, v miestach budúceho umiestnenia spojovacích materiálov. Otočil sa cez horné rezivo. Preniesla značky do stredu môjho dreva. Po vyvŕtaní otvorov pre upevňovacie prvky a kladivom do nich vtlačili kladivo.

Čo potrebujete vedieť o hmoždinkách?

Spájanie dreva vŕtaním a rezaním

Podľa logiky by bolo potrebné viesť okrúhly nog v kruhovom otvore. Stavitelia však dodržiavajú inú technológiu a používajú kolíky štvorcového prierezu. Takéto spojovacie materiály a pri výrobe jednoduchšie, a udržať spojenie oveľa spoľahlivejšie. V tomto prípade krátky nog nebude zasahovať do procesu zmršťovania konštrukcie.

Problém je v tom, že nie je možné vyvŕtať striktne vertikálny otvor ručnou vŕtačkou. Pri inštalácii lúča ďalšej korunky na špicatý a mierne vyčnievajúci hrebeň, prvý bude trochu voľný. Aby bolo drevo pevne uchytené, musí byť ďalej obliehané kladivom.

Hmoždinky, ktoré používam na rezaní a zabezpečujú správne zmrštenie aj v prípade miernych odchýlok od vertikály v montážnych otvoroch. Nebudú žiadne trhliny. Po prvé, drevo sa zmrští. Po druhé, priestor medzi korunami je vyplnený izoláciou, o ktorej budem diskutovať nižšie.

Raz som musel pozorovať, ako stavitelia urobili diery v stene baru pomocou dlhého vŕtačky a zatĺkali do nich dlhé kolíky, navonok podobné rezom z lopaty alebo hrablí. Boli tieto otvory vertikálne? Samozrejme, že nie. Nakoniec, drevo nie je oslom, ale ako by sa „prilepilo“ na hmoždinky, čo viedlo k vytvoreniu pôsobivých medzier medzi korunami.

Spájanie dreva vŕtaním a rezaním

Spájanie dreva

Čo robiť s machom a ťahom?

Po zatĺkaní som položil na korunu kúsok a mach. Ťah položený naprieč tyčami. Mech len hodil na vlek. V dôsledku toho sa zo stien visí vlek. To mi v budúcnosti uľahčí tesnenie stien. Mech poskytne hodné otepľovanie štruktúry.

Čo robiť s machom a ťahom

Nastavil tyče na kolíky, položil vlek, načrtol mach, položil korunku s kladivom, ale z nejakého dôvodu stále stagguje. Toto sa deje kvôli prítomnosti medzier v rohových spojoch. V mojej situácii boli rozmery týchto medzier až 0,5 cm, husto som ich naplnil machom. To mi pomohlo špachtľou a úzkym kovovým pásom.

Pozorný čitateľ sa bude pýtať: čo ťah? Nemusíte ležať v rohoch a v nej? Nie, nie je potrebné. Po prvé, ako som už povedal, mech je veľmi dobrý prírodný antiseptik. Môj dom bude stáť dlhú dobu bez akejkoľvek úpravy a sedimentárna vlhkosť bude neustále odtekať do rohov. Mech nedovolí, aby sa drevo na týchto miestach hnilo. Во-вторых, в будущем брус в углах наверняка придется сострогать. Мох этому мешать не будет. Пакля же может привести к поломке рубанка.

Что делать со мхом и паклей

Теперь мои углы прочные, утепленные и непродуваемые. Na konci dňa som zakryl rohové spoje, aby som ich ochránil pred možnými zrážkami.

Budovanie domu

Budovanie domu

Usmernenia o zosúladení

Na obrázku vidíte, že jeden z mojich cants je vyšší ako ten druhý. Ale musia byť v rovnakej výške. Nie sme v zhone, aby sme sa okamžite otočili na elektrické pravítko - je možné sa s takýmto problémom vyrovnať jednoduchým kladivom.

Pracovala som s lietadlom na samom konci, keď bola jasne viditeľná prekážka pri montáži ďalšej koruny. S lietadlom som porovnával malé "skrutky" a "hrby". Vykompenzoval výraznejšie rozdiely vo výške s ťahom a machom - zaberie oveľa menej času, než ich spracovať na drevo s lietadlom.

Čo by sme mali postaviť dom!

Budovanie domu

So základnými princípmi kladenia každého vence ste si už prečítali. Existujú dôležité nuansy. Po prvé, korunky by mali byť položené striedavými rohovými spojmi. Po druhé, vnútorná nosná stena domu musí byť spojená s pozdĺžnou stenou. To sa vykonáva cez jednu korunu. Zväzovať pomocou už dokázaného a známeho spojenia. Iba tu sú otvory pre nogue, vŕtam "šach" vo vzťahu k dolným okrajom. Potom som dal ťah a mach a po umiestnení každého dreva na miesto, ktoré je na to určené, utesním spoje v rohoch.

Budovanie domu

To znamená, že postup pri výstavbe domu je veľmi jednoduchý:

 • Dal som ďalšiu korunu;
 • urobiť značku pre nogue;
 • vyvŕtať otvory;
 • pohon v drevených upevňovacích prvkoch;
 • Stohujem kúdeľ, vrhám naň mach;
 • opakovanie sekvencie.

Dĺžka rovnobežných paralelných metód "vrazbezhku".

Budovanie domu

Otvorené otvory

Dosiahnutie výšky okenného parapetu (mám siedmu korunu), urobil som označenie na usporiadanie okenných otvorov. Šírka každého otvoru sa vypočítala tak, že sa k šírke zakúpeného okenného bloku pripočítajú rozmery jamiek a tesniacich medzier. Na každej strane otvoru by mal byť pár medzier - medzi kĺbom a inštalovaným okenným blokom, ako aj medzi kĺbom a stenou domu. V dôsledku toho bola v mojej situácii požadovaná šírka okenného otvoru 1325 mm. Z nich bolo 155 mm vynaložených na medzery.

Otvorené otvory

Podľa výsledkov výpočtu som nainštaloval korunku s okenným otvorom, ktorá mala predtým narezané hroty v tyčiach, podobne ako stolík s otvormi pre dvere.

Nasledovné ráfiky s okenným otvorom boli vyložené z tyčí bez hrotov, pričom boli dodržané rovnaké celkové rozmery.

Vybavil som všetky okenné otvory z „krátkych“ okien, ktorých rovnomernosť bola narušená počas procesu zmršťovania lúča - takýto materiál nebude fungovať pre steny, ale je škoda ho vyhodiť. Jumper to neurobil. Vybavovanie otvoru, neustále kontrolovať jeho rovnomernosť s olovnica. Steny sa tiež kontrolovali.

Otvorené otvory

Samostatnú stenu som dočasne upevnila pomocou koľajníc tak, aby počas práce nespadla. Dizajn v tvare T, ako aj uhol, nepotrebujú dodatočnú výstuž - sú perfektne držané vlastnou váhou.

Dôležité upozornenie! V oblasti usporiadania otvorenia hrotov a rezu je rez, tzn. Len pár centimetrov od okraja som neohrabal vlek, pretože pri rezaní by sa navinul na rezný kotúč. V budúcnosti, ťahať bez problémov bije od konca.

Po položení posledného ráfika s okenným otvorom (musí byť dočasne položený bez zapínania a utesnenia) som odstránil horné tyče a urobil rezy pre hroty. Dali na húfy. Po nastavení pílového kotúča na požadovanú hĺbku nastavte rovnobežný doraz, aby sa zachovala požadovaná zarážka od okraja. Veľa času na takúto prácu nezmizlo. Nepodarilo sa mi rezať drevo do požadovanej hĺbky pomocou kotúčovej píly - musela som dokončiť pílu.

Otvorené otvory

V dolnej korune otvoru som urobil hroty na kontrolu mojej zostavy. V poslednej korune som to neurobil - v budúcnosti sa v každom dreve ešte musia vytvoriť hroty.

Na osobnú skúsenosť som sa uistil, že montáž celej výšky otvoru pre okno bez spojenia, aj keď nie celkom „krátky zásobník“, nie je najľahšia úloha.

Ľahké a krátke orezanie je možné vyskúšať pred vytvorením jamky alebo špice. Môže sa ukázať, že tyč s odchýlkou ​​doprava bude ležať na lište, ktorá sa líši doľava. V dôsledku toho bude postavená plochá stena. Ak obidva nosníky budú mať odchýlku v jednom smere, nemôžete počítať s rovinnosťou steny.

Ak chcete odstrániť odchýlky, môžete sootrugirovat "skrutky" pomocou lietadla alebo inak položiť drevo "rebrík". Mal som presne druhý prípad. Tiež som odstránil medzeru pomocou hoblíka. V každom štádiu sa skontrolovala zvislosť vztýčených otvorov pomocou olovnice.

Otvorené otvory

Inštalácia rušičiek a dokončovanie prác

Horná koruna položená. Nastal čas, aby sme z každého otvoru otvorili húfy. Vďaka týmto jednoduchým prvkom sa výrazne zvýši pevnosť hotovej konštrukcie. Spodné drevo každého otvoru je doplnené plným tŕňom. Na horných tyčí sú rezy na požadovaných miestach. Pripevníme vodiacu lištu, nastavím požadovanú hĺbku rezu a odrežem kotúčovou pílou. Po tom, som strávil pár riadkov od konca na veľkosť špice a zbaviť sa prebytočného materiálu s dlátom.

Hroty, ktoré mám, sú menšie ako drážky. Vyplníme medzery izolačným materiálom. Ak si prajete, môžete urobiť hroty širšie, a až potom, vo fáze dokončenia domu, odrezať prebytočný materiál a vyplniť medzery s zhutňovačom.

Medzi dverné vrátky sú vložené dočasné vzpery. V budúcnosti som plánoval pripojiť k domu verandu. Ak plánujete predĺženie, neskladujte hornú korunu dreva pred začiatkom jeho stavby. Tiež som nasadil na menšiu korunu.

Box je pripravený. Zakryla som ho dočasnou strechou, zatvorila všetky dvere a opustila dom až do budúcej sezóny. Drevo má čas sa zmenšiť. Potom budem pokračovať v tom, čo vám poviem v ďalšom príbehu.

Dokončenie prác

Namiesto záveru

Kým sa dom zmenšuje, rozhodol som sa, že si vezmem zásoby. Po prvé, teší sa, že museli vynaložiť oveľa menej peňazí na nadáciu v porovnaní s inými druhmi podpory. Trvalo to trochu peňazí, aby sme vyhodili kameň. Tam je tiež veľa piesku v mojom regióne - môžete kopať sami a priviesť ju. Väčšina peňazí šla do cementu a prútu.

Po druhé, bol som spokojný s dostupnými nákladmi a relatívne nízkou spotrebou stavebného materiálu. Keď mi bolo drevo dodané, položil som ho na hromadu o metre vysokú a dva metre širokú. Spočiatku sa zdalo, že som niekde zle vypočítal a pre mňa nebolo dosť materiálu. V dôsledku toho zostalo asi 20 barov nevyužitých. Všeobecne som na stavbu domu s rozmermi 6x10 m (6x7,5 mv ňom) strávil asi 7,5 m3 dreva s prierezom 15x10 cm a strávil som 1,5 krát viac na nosníku 15x15 cm. Áno, a ďalšie práce by museli najať, čo tiež nie je zadarmo.

Po tretie, zachránil som na spojovacích prvkoch a izolácii. Nageli sa zbavil machu. S radosťou som po ukončení stavebnej činnosti dala svojim priateľom.

Po štvrté, nemusel som kupovať vysoko špecializované a drahé nástroje. Všetko, čo som použil na stavbu, sa mi v budúcnosti hodí na farme. Obzvlášť potešený akvizíciou dobrej kotúčovej píly a miešačky betónu.

Teraz o rýchlosti práce. V stavebníctve som nemal veľa skúseností. Ako prax ukázala, na celý deň, pracovať v jednej ruke a na stave dobrého počasia vonku, môžete šíriť jednu korunku s priečkou. Môžete ho dostať rýchlejšie a pomalšie, nebudem sa hádať.

A hlavnou výhodou takejto konštrukcie je, že na jej realizáciu nie je potrebné mať žiadne špeciálne zručnosti. A ja osobne som bol o tom presvedčený.

Dúfam, že môj príbeh bude pre vás užitočný a budete môcť, rovnako ako ja, splniť svoj sen o mojom vlastnom dome.

Veľa šťastia!

Загрузка...