Steny a strop

Maliarske sklo

V súčasnej dobe priemysel vyrába veľmi širokú škálu rôznych materiálov pre stavebné a dokončovacie práce, čo značne uľahčuje úlohu majstrov, a výsledok je oveľa lepšie. K takýmto materiálom patrí aj sieťovina zo sklenených vlákien, ktorá dostala svoj názov vďaka svojej vonkajšej podobnosti so skutočným webom.

Maliarske sklo

Tento typ sklolaminátu sa objavil na stavebnom trhu nie je to tak dávno, ale je to už veľký dopyt medzi majstrami, ktorí ho už využili vo svojej práci aspoň raz. Použitie takéhoto materiálu vám umožňuje vykonať vysoko kvalitnú povrchovú úpravu, rýchlo sa zbaviť problémov, ktoré sa už vyskytli s povrchmi stien a stropov, ako aj zabrániť vzniku nových.

Ako je sklolaminát

Mnohí majitelia domov vo všetkých fázach práce uprednostňujú na dokončenie svojich domov a bytov exkluzívne materiály šetrné k životnému prostrediu, ktoré pri ich prevádzke a súčasne nevypúšťajú toxické látky - nepodliehajú rýchlemu starnutiu ani opotrebeniu. Je to práve táto skupina stavebných materiálov, ktoré je možné bezpečne priradiť každému druhu sklolaminátu. Vďaka absolútnej bezpečnosti môžu byť jeho plátna použité vo všetkých miestnostiach bez výnimky, vrátane škôlok, spální a kuchýň.

Sklenené vlákno, z ktorého je plátno vytvorené, je vyrobené zo sklárskej taveniny, ktorá prechádza procesom vytláčania, t. J. Pretláčaním cez špeciálne zvlákňovacie dýzy, ktoré majú otvory rôznych priemerov. V dôsledku toho sa získajú vlákna rôznej hrúbky.

Sklolaminát "gossamer" je vyrobený z veľmi tenkých vlákien. Majú takú malú hrúbku, že sú viditeľné voľným okom len po ich spojení do plátna.

Vláknité spletenie je úplne chaotické, ale napriek tomu má sklené vlákno závideniahodnú pevnosť v ťahu.

Na rozdiel od sklených vlákien, z ktorých sa vyrába sklenený stenový papier, je "gossamer" netkaný materiál a nemá jasný, správny vzor, ​​pretože jeho vlákna sú náhodne usporiadané. Proces výroby sklolaminátu sa trochu podobá výrobe papiera. Najtenšie sklenené vlákna padajú na dopravník, kde sú rozložené na povrchu pásu a potom podliehajú procesu lisovania pod vysokým tlakom pri určitom teplotnom režime. Pod tlačou prichádza tenké ploché plátno s hladkým povrchom. Okamžite je navinutý do veľkých cievok a odtiaľ je distribuovaný na malých kotúčoch, zabalený a odoslaný do skladu alebo skladu.

Výrobný proces "laminátu" zo sklených vlákien je podobný výrobe bežného papiera

Hustota hotového lisovaného skleneného rúna "gossamer" sa môže pohybovať v rozsahu od 25 do 50 g / m2.

Výhody a nevýhody sklených vlákien "web" t

Tento pomocný dokončovací materiál má svoje výhody a nevýhody a treba pripustiť, že prvé sú oveľa viac. O nich by malo byť povedané na prvom mieste.

To znamená,dôstojnosť:

 • Tabule zo sklených vlákien neskladujú statickú elektrinu.
 • Materiál je odolný voči vode, absolútne nie je vystavený vlhkému prostrediu.
 • Odolné voči mechanickému namáhaniu.
 • Úplne inertný voči chemickým činidlám používaným v stavebníctve a konečnom priemysle.
 • Plachtovina je priepustná pre vzduch a pary, preto sa forma na povrchu a pod plátnom skleneného vlákna neobjavuje.
 • Sklolaminát nie je absolútne vystavený korózii.
 • Materiál je hypoalergénny - neškodný pre osoby s precitlivenosťou na alergény alebo respiračné ochorenia.
 • Sklené vlákno je úplne nehorľavé, má určitú refraktérnosť a je odolné voči náhlym zmenám teploty.
 • Vďaka svojej štruktúre dokonale spevňuje a vyrovnáva povrch.
 • Easy udržuje niekoľko cyklov farbenia.
 • Líši sa v trvanlivosti, pretože nepodlieha chemickému ani biologickému rozkladu.
 • Nepriťahuje a neabsorbuje nečistoty, pachy a prach.
 • Čo je veľmi dôležité - cena sklolaminátu "web" sa vzťahuje na kategóriu verejnosti.

Sklolaminát má niekoľkonedostatkyo ktorých je tiež potrebné vedieť, ako ho dokončiť. Patria k nim tieto body:

 • Pri rezaní tkanín zo sklených vlákien môžu malé častice vlákien poškodiť pokožku rúk, preto sa odporúča tento postup vykonať v gumových rukaviciach.
 • Okrem toho, rezanie materiálu, je potrebné chrániť dýchací systém a oči.
 • Práca so sklenenými vláknami sa najlepšie vykonáva v odevoch z hrubej tkaniny, ktorá pokryje všetky otvorené časti tela. V tomto prípade sa dá vyhnúť skleneným trieskam, ktoré spôsobujú nepríjemné svrbenie a zápal kože.

Tento netkaný stavebný materiál je rozdelený do troch typov podľa hustoty, ktorá môže byť 50, 40 a 25 g / m².

Stropy zvyčajne používajú najtenšie sklolaminát s hustotou 25 g / m²

 • Najtenšie plátno, ktorého štvorcový meter váži 25 gramov, sa najčastejšie používa na lepenie na povrch stropov pred ich natieraním. Preto sa tento typ plátna zvyčajne nazýva strop „pavučina“. Tento typ sklolaminátu však vzhľadom na svoju nízku hustotu nebude schopný skryť silné povrchové nepravidelnosti. Preto sa používa len pre relatívne ploché stropy.

Sklolaminát „pavučina“ s hustotou 40 g / m² je najuniverzálnejší.

 • Plachtu s priemernou hustotou 40 gramov, vážiacou jeden meter štvorcový, možno nazvať univerzálnym. Široko sa používa na spevnenie a vyrovnanie stropov a stien. Materiál sa vyberie na lepenie na povrchy, ktoré majú byť v budúcnosti natreté. Vďaka vysokej pevnosti tohto typu sklolaminátu je vynikajúci pre spodnú časť stien, ktoré sú obzvlášť citlivé na mechanické poškodenie. Lepené plechy spoľahlivo chránia tieto plochy pred odrezaním a poškriabaním. Naneste tento materiál a spevnite starú stropnú omietku - dokonale spája a stenčuje povrch stropu. Tento typ sklolaminátu je vhodný aj na ochranu omietky na stenách a stropoch v miestnostiach s vysokým vibračným zaťažením.
 • Najsilnejší typ "sieťoviny" je materiál s hustotou 50 g / m². Dokonale pokrýva dostatočne hlboké nepravidelnosti a trhliny relatívne veľkých rozmerov. Vrstva tohto sklolaminátu prilepená na stenu je schopná odolať vysokému mechanickému zaťaženiu, preto sa stáva najlepšou voľbou pre spevnenie stien v dielňach, garážach alebo výrobných prevádzkach. Náklady na tento materiál sú vyššie ako prvé dva typy. Okrem toho pri kúpe tejto možnosti plátna je potrebné vziať do úvahy, že spotreba lepidla na jeho montáž na povrch sa výrazne zvyšuje. Po pravde, použitie tohto typu nástenných utierok pre obytné priestory nie je zvlášť potrebné. Pre nich je vhodný materiál s menšou hustotou.

Na dokončenie stien a stropu mal byť povrch pod ním pripravený. Predtým sa tento proces vždy vykonával s tmelom a omietkou. Avšak, aby to tvrdá práca slušným spôsobom, musíte mať určité zručnosti, ktoré väčšina majiteľov domov nemajú. Preto bolo potrebné zavolať majsterovi štukatérovi, ktorý za značné peniaze vykonal túto pracnú prácu.

Teraz malé chyby v stenách sú celkom schopné byť odstránené majiteľom obydlia, prilepenie povrchu s "gossamer" sklolaminátu, pretože tento proces nevyžaduje žiadne špecifické znalosti a zručnosti.

Tento unikátny materiál je rýchly a jednoduchý na prípravu stien a stropov na konečnú úpravu. Okrem toho by sa pravdepodobne malo objasniť, že sa môžete lepiť na takmer akýkoľvek povrch - môže to byť tehál, betón, drevotriesková doska, sadrokartón, kov alebo drevo.

Lepidlo zo sklených vlákien

Pre vysokokvalitné lepenie tohto dokončovacieho materiálu na steny bude potrebné zakúpiť „správne“ lepidlo a kvalitný základný roztok, pretože určia pevnosť retencie tkanín na povrchoch. Okrem toho je potrebné dodržať čas uvedený na obaloch lepidla a primeru, ako aj dobu medzi zlepením skleneného vlákna a aplikáciou konečnej úpravy.

Ihneď by sa malo objasniť, že sa neodporúča upevňovať tkaniny na omietkovú maltu, pretože nebude schopná dostatočne nasýtiť štruktúru materiálu, takže plátno nebude pevne pripevnené k povrchu. Tekutý tmel nie je vhodný ako lepidlo, pretože impregnuje sklenené vlákno nerovnomerne a na miestach, kde materiál nie je dostatočne nasýtený, môže „gossamer“ začať bublinkovať. Aby ste sa vyhli týmto negatívnym momentom, pre lepenie sklolaminátu, musíte použiť lepidlo špeciálne určené na to, ktoré sa predáva v hotovej alebo suchej forme.

Lepidlo určené pre sklenené vlákna s určitou hustotou, ktoré je zvyčajne uvedené na obale kompozície.

Pre každý typ sklolaminátu existuje typ lepidla, takže musíte dodržiavať odporúčania a použiť kompozíciu, ktorá je určená pre konkrétny materiál. Je však možné nájsť univerzálne lepidlo na predaj, ktoré je vhodné pre všetky typy tkanín zo sklenených vlákien, ale musí byť riedené v určitých pomeroch, pretože plátna musia byť úplne nasýtené.

Hotové lepidlo "Oscar", určené pre tapety zo sklených tkanín, je ideálne pre sklolaminát s hustotou až 40 g / m².

 • Lepidlo "Oscar" je určené na lepenie sklenených obkladov stien, ktoré majú dostatočne vysokú hustotu, preto sa často používa na lepenie sklenenej sieťoviny s hustotou 40 g / m².

Suchá lepiaca zmes "Wellton" je univerzálna, stačí ju riadne riediť pre konkrétny typ použitého skleneného vlákna

 • Lepidlo "Wellton", predávané v suchej forme, je univerzálne, takže sa hodí pre konkrétny typ sklolaminátu, je chované v určitých pomeroch uvedených na obale.

Veľmi dobré hodnotenie si zaslúži univerzálne lepidlo "Kleo"

 • Lepidlo "Kleo" je tiež univerzálne a používa sa nielen na lepenie všetkých druhov sklenených tkanín, ale aj na netkané tapety. Vyrába sa v pripravenej a suchej forme.

Okrem týchto kompozícií nájdete v železiarstve aj iné výrobky určené špeciálne na výrobu skla. Všetky lepidlá tohto typu sú materiály šetrné k životnému prostrediu a vyrábajú sa s použitím špecifickej receptúry a ich zložky dobre reagujú so sklenenými vláknami. Okrem toho obsahujú antiseptické látky, ktoré pôsobia proti tvorbe húb a plesňových kolónií.

Lepidlá určené pre sklenené tkaniny a sklolaminát, nezanechávajú na povrchu stopy a škvrny. Preto, ak je plátno už prilepené na povrch, ale jeho impregnácia ukazuje, že nanesené lepidlo nestačí, je možné na povrchu materiálu chodiť širokým štetcom s lepidlom, aby sa dosiahla úplná rovnomernosť impregnácie.

Všetky technické vlastnosti lepidla nájdete na obale vrátane jeho spotreby na meter štvorcový. Treba však pripomenúť, že spotreba roztoku lepidla bude závisieť aj od materiálu povrchu, na ktorom sa sklolaminát lepí, ako aj od kvality predspracovania základným náterom. Čím lepší je povrch, tým menej lepidla bude potrebné. Aby ste sa riadili časom v práci, musíte povedať, že doba konečného vysychania a nastavenie lepidiel tohto typu je spravidla 48 hodín.

Proces lepenia maľby zo sklenených vlákien - "web"

Držať sklolaminát na steny alebo strop nevyžaduje žiadne špeciálne zručnosti. Je potrebné poznať len etapy práce a striktne dodržiavať uvedené technologické pokyny. Vďaka rozhodnutiu posilniť a vyrovnať steny sami, môžete ušetriť slušné množstvo, takže opravy nie je vôbec drahé.

ilustrácieStručný opis vykonávanej operácie
Prvým krokom zo stien je odstrániť starý dekoratívny náter, ak je to tapeta alebo omietka, ktorá sa začala spontánne oddeliť od steny.
Vyčistenú stenu treba starostlivo preskúmať.
Ak sa zistia veľké a hlboké trhliny, musia sa opraviť, pretože prispievajú k oddeleniu materiálu od steny. Na tento účel sa trhlina expanduje, je impregnovaná základným náterom s hlbokým prienikom a vysušená a potom naplnená tmelom alebo tmelom na cementové lepidlo.
Povrch vyplnených trhlín by mal byť vyrovnaný na maximum.
Ak sa na stene alebo strope nachádzajú výčnelky s pomerne veľkými rozmermi, mali by sa zraziť kladivom alebo odrezať brúskou s kružnicou na kameni.
Ďalším krokom je čistenie povrchov prachu a nečistôt - tento proces sa môže vykonať štetcom alebo na to použiť vysávač.
Na povrchu by nemali zostať veľké častice cementu alebo iných pevných látok, ako sú omrvinky alebo omietky.
Potom musí byť povrch opatrený hlbokým penetračným roztokom.
Takéto roztoky, aplikované v dvoch a niekedy v troch vrstvách, prenikajú do steny alebo stropu do značnej hĺbky, uzatvárajú póry v štruktúre materiálu a prispievajú k dodatočnej hydroizolácii.
Okrem toho základný náter vytvára na povrchu film, ktorý vytvára vysokú priľnavosť k materiálom, ktoré sa na neho aplikujú, v tomto prípade k lepiacemu roztoku.
Tento typ primeru je tiež schopný viazať a spevňovať slabé vrstvy omietky. Primer by mal byť absorbovaný do povrchovej štruktúry a dobre vysušený.
Ak sa na stene zistili závažné nezrovnalosti, potom po vyschnutí základného náteru sa musíte pokúsiť o ich vyrovnanie pomocou hotového tmelu, ktorý sa aplikuje širokou špachtľou.
Tento proces sa však vykonáva len ako posledná možnosť - zvyčajne je dobré, ak sa sklolaminát dostatočne vyrovná.
Ak bol tmel napriek tomu aplikovaný, potom po vysušení musí byť povrch pokrytý ďalšou vrstvou základného náteru.
Keď steny vyschnú zo základného náteru, môžete pristúpiť k lepeniu sklených vlákien.
Lepidlo sa aplikuje na plochu steny, na ktorú plánujete prilepiť materiál.
Ak je celá stena prelepená pavučinou, potom jej inštalácia začína v rohu miestnosti.
List sa aplikuje na plochu povrchu steny lepidlom a môže mať akúkoľvek veľkosť, pretože sklenené plátno sa dobre hodí a prekrytia sa stávajú takmer neviditeľnými kvôli jemnosti materiálu (môžete sa však dokonca zbaviť prekrytí všeobecne).
Plátno sa lisuje v hornej časti a potom sa vyhladzuje podľa princípu "rybieho kosti" pomocou špeciálnej plastovej stierky. To znamená, že najprv sa špachtľou, to sa vykonáva s miernym tlakom v strede listu, a potom, začínajúc zhora, od stredu, začnú riadiť prebytočné lepidlo dole a do strán, ako by "kreslenie" vetvy vianočného stromu.
Adhezívna kompozícia sa absorbuje dostatočne rýchlo do sklených vlákien, takže nebude príliš veľa a nebude trvať dlho, kým ich vytiahneme zospodu pod plátno.
Materiál okamžite ukáže, ako dobre je impregnovaný lepidlom, ale aby sa zabránilo aj najmenšej možnosti uvoľnenia, odporúča sa prejsť cez valec, tiež zvlhčený lepidlom.
Ak je potrebné vyrovnať strop, je najlepšie tento proces vykonať s asistentom.
Ak máte túto prácu urobiť sám, bude vhodnejšie nalepiť sklolaminát na malé kúsky.
Na tento účel sa tiež nanesie vrstva lepidla na povrch a potom sa od steny odlepí vrstva nivelačného materiálu.
Po prilepení prvej vrstvy materiálu je blízka časť steny potiahnutá mazivom. Na ňu je nanesené ďalšie plátno, ktoré môže byť zlepené na konci alebo prekryté o cca 40 mm.
Ak sa druhá možnosť zotrie, okamžite po nalepení druhého pásu z okraja, ktorý sa nachádza na prvom hárku 20 mm, sa meria.
Potom sa k nájdeným bodom aplikuje vertikálne, rovnobežne s okrajom pásu, kovovým pravítkom alebo plochou drevenou latou a pozdĺž nej sa vykonáva ostrým nožom, ktorý prechádza obidvoma listami.
Potom sa odstránia rezané časti plátien a hrany sa pritlačia na stenu stierkou.
Ukazuje teda ideálne hladký spoj dvoch listov, ktoré musia byť stlačené valčekom ponoreným v lepidle.
Ak sa plátno ukázalo viac, ako potrebujete na dĺžku, potom je najlepšie okamžite znížiť.
Ak chcete rezať aj, sklenené vlákno je silne pritlačené k stene s širokým stierkou, a potom vykonáva, ako v pravítku, spolu s ostrým nožom. Ak je to potrebné, hrany plátna dodatočne lepené.
Na ďalšie dokončovacie práce na stenách je možné pristúpiť až po úplnom vyschnutí lepidla - tento čas udáva výrobca na obale.

Pri lepení tkanín na stenách alebo strope, ako aj počas ich sušenia by nemali byť v miestnosti žiadne prievany. Нельзя также включать электрические обогреватели, стараясь ускорить просыхание клея, так как это может привести к отслоению материала от стены.

При наклеивании стеклохолста в помещении необходимо создать оптимальные температурные условия, исключить сквозняки. Nútenie urýchliť sušenie povrchov je prísne zakázané.

Pri spevňovaní stien alebo stropov zo sklených vlákien, vyrovnaných sadrokartónovými doskami, je potrebné vykonať predbežnú prípravu povrchov, ktoré sú potrebné pre tento materiál. Pretože taký povrch s plášťom má spoje dosiek, ktoré sú v porovnaní so všeobecnou úrovňou trochu prehĺbené, musia byť pomocou tmelu privedené do rovnakej roviny. Pred aplikáciou sa spoje odporúčajú natrieť a prilepiť mriežkou alebo špeciálnou papierovou páskou. Primer zvýši priľnavosť materiálov a tmel bude dobre fixovaný na povrchu a výstuž nedovolí vznik trhlín pri pohybe steny (zmršťovanie, vibrácie, seizmický faktor atď.)

Základné pravidlá pre prípravu sadrokartónových stien pre ďalšie úpravy

Inštalácia sadrokartónových dosiek na steny nekončí prípravou na konečnú úpravu - je tu ďalšia pomerne náročná a časovo náročná fáza.Ako pripraviť sadrokartónové povrchy na maľovanie - prečítajte si špeciálnu publikáciu nášho portálu.

Po vysušení tmelu v spojoch sadrokartónu je celý povrch steny pokrytý základným náterom, ktorý tiež musí zaschnúť, čím sa vytvorí film na povrchu.

Potom môžete začať proces posilňovania sadrokartónu "pavučina". Lepenie je rovnaké ako na betónovej alebo omietnutej stene.

Dekoratívne povrchová úprava steny, prelepená sklenenými vláknami

Sklolaminát je natretý alebo potiahnutý inými materiálmi až po úplnom vysušení. Steny pokryté maliarskym sklolaminátom môžu byť natreté bez dodatočného náteru, alebo vopred nanesením vyrovnávacej vrstvy tmelu.

Farba sa často nanáša priamo na laminované sklo.

Ak sa farba nanáša priamo na tkaninu, bude jej štruktúra viditeľná cez jej vrstvu. Okrem toho musíte vedieť, že farba bude trvať dosť veľa, pretože aj materiál impregnovaný lepidlom, dobre absorbuje zloženie farby.

Po zaschnutí farby na stenách sa môže objaviť charakteristická štruktúra sklolaminátu (obrázok s vysokým zväčšením)

Ak máte v pláne získať úplne hladké steny, ktoré sú potrebné napríklad pod nálepkou tenkej papierovej tapety, potom sa na sklenené plátno nanesie vyrovnávacia vrstva tmelu.

Aplikácia dokončovacieho tmelu na sklolaminát - materiál v tomto prípade vykonáva zosilňovaciu funkciu.

Pre prácu sa používa dokončovací tmel, ktorý je uzavretý vodou a hnetený v súlade s pokynmi výrobcu a aplikuje sa na povrch širokou špachtľou, začínajúc od rohov miestnosti. Ak sa na lepenie sklenených vlákien nepotrebuje špeciálne zručnosti, zarovnanie stien s tmelom na dokonalú hladkosť vyžaduje určité zručnosti a skúsenosti.

Niektorí noví majstri tohto procesu sa získajú okamžite, zatiaľ čo iní si s touto prácou nedokážu poradiť. Na otestovanie vašich schopností sa odporúča pripraviť malé množstvo zmesi tmelu a pokúsiť sa ho aplikovať na malú, nie veľmi nápadnú časť steny. Ak sa všetko ukáže, potom bude možné ušetriť na realizácii tejto etapy práce tým, že ho vykonáte sami.

Tmel by mal byť aplikovaný tenkou vrstvou 1,5 ÷ 2 mm, snažiac sa neopúšťať povrch drážok a pásikov od okrajov a rohov špachtle.

Po nanesení tmelu je potrebné počkať na vyschnutie, po ktorom sa povrch upraví brúsnym papierom na dokonalú hladkosť. Táto práca môže byť vykonaná ručne pomocou stavebného strúhadla, alebo môžete použiť brúsku (napríklad excentrickú alebo vibračnú) na vyrovnanie brúsneho papiera tak, aby bol zarovnaný.

Po vyschnutí tmelu sa povrch dôkladne vyleští, ručne alebo pomocou špeciálneho náradia, aby sa dosiahla dokonalá hladkosť

Ak je tmel aplikovaný v dvoch alebo troch vrstvách, potom by mal byť každý z nich dobre vysušený pred nanesením ďalšieho.

Výhodou natierania netkaných sklených vlákien je to, že nerovnosť nanášania farby na ňu bude menej viditeľná, pretože štruktúra materiálu je schopná skryť ich vďaka reliéfu. Avšak vzhľadom na to, že sklolaminát dobre absorbuje náter, bude sa musieť aplikovať aspoň v dvoch vrstvách, z ktorých druhá sa aplikuje 12 hodín po prvom.

Je obtiažnejšie nanášať náter rovnomerne na dokonale hladký povrch, pretože na ňom budú viditeľné všetky farebné variácie. Preto, aby sa dosiahla jednotná farba, je niekedy potrebné aplikovať farbiacu kompozíciu v dvoch alebo dokonca troch vrstvách.

Na farbenie sklolaminátových alebo tmelých povrchov obytných priestorov sa odporúča vyrábať vodou riediteľnú farbu, nanášať ju valčekom s kožušinovou hubicou a opatrne a opatrne odtieňovať ťažko dosiahnuteľné miesta steny a stropu mäkkou kefou.

Existujú aj iné spôsoby, ako sa vyhnúť stenám výplne pred natieraním, čím sa dosiahne hladkosť

Niektorí majstri, aby sa obišli štádium tmelu sklenených vlákien, po nalepení a vysušení, položili na vystužený povrch niekoľko vrstiev husto zmiešaného lepidla, z ktorých každé sa tiež vysušilo. Lepiaca vrstva, vyplňujúca štruktúrny vzor povrchu, ju robí hladšou, ale nie úplne rovnou. Lepiaca vrstva tiež významne znižuje spotrebu farbiacej kompozície.

Ak chcete kúpiť kvalitný materiál, ktorý bude spĺňať všetky vyššie uvedené vlastnosti, musíte vybrať produkty od známych výrobcov.

Najlepšie je získať vysokokvalitné sklenené vlákno - "sieť" známych svetových značiek.

Na ruskom trhu so stavebnými materiálmi sa stali populárne produkty výrobcov z Glandia - Spektrum, Fínsko - Wellton a Švédsko - Oscar a Samtex. Od domácich výrobcov, technológia výroby sklolaminátu, v plnom súlade s medzinárodnými normami, je dobre zvládnutá spoločnosťou "X Glass". Treba poznamenať, že takmer všetky spoločnosti vyrábajúce sklolaminát, okrem nich, vyrábajú tapety zo sklených tkanín, ako aj lepiace zmesi pre ne - tieto výrobky sú pod spoločnou značkou spoločnosti. Je žiaduce používať plátno a lepidlo rovnakej značky - sú navzájom plne prispôsobené.

Na záver by som chcela pripomenúť, že maľovanie laminátovej „sieťoviny“ je primárne určené na spevnenie stien a stropov priestorov a na ich ochranu pred expanziou malých trhlín, ktoré sa objavili, ako aj od vzniku nových trhlín. Druhou funkciou, ktorú má tento materiál vykonávať, je zarovnanie povrchov. Avšak, mnoho majiteľov domov tiež radšej zachovať štruktúru sklolaminátu, bez toho, aby ho uzavrel tmelom, a používať ho ako dekoratívny materiál. Teda „gossamer“ získal tretiu funkciu.

Nie je možné nesúhlasiť s tým, že tento multifunkčný materiál pomáha riešiť mnohé problémy a šetriť peniaze vyčlenené na výzdobu interiéru. Preto pre mnohých majiteľov to môže byť skutočná spása pri vykonávaní akejkoľvek opravy - kozmetickej aj kapitálovej.

A na konci publikácie, tradične - video z témy. Tentoraz sa profesionálny finišer podelí o svoje skúsenosti s lepením "gossamer" sklolaminátu.

Pozrite si video: Rozhovory s. . Vladom Šipošom (Február 2020).

Загрузка...