Výzdoba

Kalkulačka pre výpočet požadovaného množstva tmelu

Zarovnanie stien a stropov s tmelom je najlepšie, pravdepodobne spôsob, ako dosiahnuť dokonalú rovinnosť povrchu pre ďalšie dokončovanie. Dokonca aj v situácii, keď sa sadrokartónové dosky používajú na vytvorenie rovných rovín, vo väčšine prípadov nie sú kompletné bez dokončovania „lesknutia“ tmelu. Tento proces nie je až taký jednoduchý, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať, ale stále sa to nezdá byť nerealizovateľné, keď sa pokúšame postupovať podľa technologických odporúčaní a postupne rozvíjať skúsenosti začínajúceho majstra.

Kalkulačka pre výpočet požadovaného množstva tmelu

Rozsah hotových kompozícií alebo suchých stavebných zmesí na vykonávanie týchto dokončovacích operácií je veľmi široký, to znamená, že by nemal byť problém s výberom. Otázkou však je, koľko materiálu musí byť zakúpené, aby sa opäť nespustilo do obchodu a aby po oprave nebolo príliš veľa? A „druhá strana mince“ - väčšina plniv sa vyznačuje veľmi obmedzenou „životnosťou“ po šľachtení. To znamená, že v priebehu práce je žiaduce vedieť, koľko musí byť kompozícia pripravená pre konkrétny úsek steny alebo stropu, aby bolo zaručené, že bude čas na vypracovanie riešenia a zabránenie zbytočnému odpadu. A v skutočnosti, av inom prípade, kalkulačka pre výpočet požadovaného množstva tmelu by mala prísť na záchranu.

Nižšie sú uvedené niektoré potrebné vysvetlenia pre prácu s nimi.

Kalkulačka pre výpočet požadovaného množstva tmelu

Prejdite do výpočtov

Vysvetlenie výpočtov

Algoritmus výpočtu je založený na ploche opracovaného povrchu steny alebo stropu a „cestovného pasu“, tj spotreby tmelu stanovenej výrobcom na meter štvorcový plochy s hrúbkou vrstvy 1 mm. Je pravda, že ide o "holú teóriu", ktorá potrebuje určité úpravy.

Ak chcete vykonať výpočty, musíte vykonať nasledovné:

  • V prvom rade je špecifikovaná oblasť, ktorá je predmetom vyrovnania pomocou tmelu. Nie je ťažké vypočítať si to sami, ale ak narazíte na nejakú komplikovanú konfiguráciu, môžeme s tým pomôcť.

Máte problémy s výpočtom oblasti? - ponúkame riešenie!

Je jasné, že aj geometrické vzorce, ktoré sa dobre naučia v školských laviciach, sa môžu stratiť v „labyrintoch pamäti“. Nebojte sa - choďte na publikáciu výpočet plochya existuje mnoho tipov na všetky druhy zložitých prípadov, sprevádzané pohodlnými online kalkulačkami.

Môžete určiť celkovú plochu, ktorá sa má dokončiť - na výpočet požadovaného množstva pri nákupe tmelu. Ďalšou možnosťou je označiť oblasť určitej oblasti - objasniť otázku, koľko tmelu bude potrebné zriediť na jeho vyrovnanie.

  • V ďalšom kroku je používateľ vyzvaný, aby vybral konkrétny tmel zo zoznamu. Zoznam obsahuje najobľúbenejšie skladby spoločností "Knauf", "Ceresit" a "Weber.Vetonit".
  • Ďalej musíte zadať približnú hrúbku vyrovnávacej vrstvy. Môže sa pohybovať od 3 ins 5 mm pri práci so štartovacími vlakmi, až doslova desatinami milimetra - pri dokončovaní zarovnávania.
  • Veľa závisí od počiatočného stavu povrchu, ktorý má byť vyrovnaný. Je zrejmé, že napríklad betónová stena s mnohými výlevkami bude vyžadovať viac dokončovacieho materiálu ako relatívne plochá. Toto pole je relevantnejšie pre východiskové kompozície a pri výpočte dokončovacieho tmelu vyberte poslednú položku - vopred vyrovnaný alebo neporušený povrch sadrovej dosky.
  • Nakoniec je potrebné položiť určité zásoby materiálu. Je vždy potrebný - časť puttu, tak či onak, pôjde do odpadu. Ďalšia vec - čo je potrebné zásoby. Odpadový profesionál má len trošku, zatiaľ čo začiatočník, okrem iracionálnej spotreby na prvom mieste, bude veľa riešenia na podlahe. To znamená, že rezerva je potrebná - pôsobivejšia.

Konečná hodnota bude vydaná v kilogramoch s presnosťou 100 g.

Proces samonivelačných stien s tmelom nie je ľahká úloha.

Ale naučiť sa to môže a malo by byť! Na pomoc začiatočníkom - užitočný článok nášho portálu, venovaný tmely sadrokartónové povrchy na maľovanie.

Загрузка...