Strecha a strecha

Kalkulačka strešnej krytiny Ondulin

Strešná krytina francúzskej spoločnosti "Onduline" láka mnoho majiteľov vidieckych domov a vidieckych domov. Rozhodujúcimi argumentmi sú často cenovo prijateľná cena a úplne jednoduchá technológia tvarovania, ktorú si každý z nich bude pravdepodobne môcť osvojiť. Materiál odôvodňuje svoj účel, a hoci nie je medzi "elitnými" strešnými krytinami, robí dom oveľa atraktívnejším.

Kalkulačka strešnej krytiny Ondulin

Aby bolo možné nezávisle položiť strechu ondulínu, musíte si zakúpiť požadovaný počet listov. Okrem toho toto číslo závisí nielen od plochy strechy, ale aj od uhla strmosti svahov. Aby ste sa v tejto veci nemýlili, môžete použiť kalkulačku kalkulačky na streche umiestnenú v tejto publikácii.

Nižšie sú uvedené niektoré potrebné vysvetlenia.

Kalkulačka strešnej krytiny Ondulin

Prejdite do výpočtov

Vysvetlenie výpočtov

V prvom rade je potrebné urobiť dôležité objasnenie - hovoríme o pôvodných výrobkoch Onduline, vrátane výrobkov vyrábaných v ruskom podniku. Aktualizovaný rad teraz obsahuje dva hlavné modely listov - ONDULIN SMART a ONDULIN DIY. Úplne identické v štruktúre, líšia sa iba veľkosťou - na strešných plechoch "DIY" - osem vĺn proti desiatim na "SMART". Neberú sa do úvahy všetky ostatné strešné krytiny z buničiny a bitúmenu, ktoré nie sú súčasťou zostavy spoločnosti a často sú zjavným falzifikátom originálu.

  • Prvým krokom je určenie plochy strechy. Je dobré, ak je dvojitá alebo jednostranná s obdĺžnikovými svahmi - v kalkulačke postačuje špecifikovať rozmery pozdĺž čiary odkvapu a odkvapu k hrebeni.

Ak má strecha zložitejší tvar, musí byť plocha určená samostatne. Možno, že kalkulačky pre výpočet plochy pre strecha bedra a bedra a pre trojitá sedlová strecha, Pre zložitejšie prípady, budete musieť rozdeliť strechu do oblastí jednoduchších geometrických tvarov a oblasť pre každý z nich samostatne - to pomôže ďalší špeciálny článok.

  • Ďalej je potrebné zvoliť konkrétny typ ondulinových listov, pretože sa líšia veľkosťou.
  • Ale lineárne rozmery nie sú všetko. Treba brať do úvahy iba takzvanú užitočnú plochu plachty, to znamená bez zohľadnenia bočného prekrytia vĺn a bez prekrytia konca pozdĺž vertikály. Tieto parametre tiež priamo závisia od uhla strmosti svahov strechy.

- pri uhloch od 5 do 10 stupňov, bočný presah prechádza do dvoch vĺn a koncový presah - o 300 mm:

- uhol sklonu od 11 do 15 stupňov - strana na jednej vlne, čelná plocha 200 mm;

- strmosť nad 15 stupňov - strana na jednej vlne, koniec - 120 mm.

Všetky tieto parametre sú už zahrnuté v programe kalkulačky - stačí zadať uhol sklonu rampy.

  • Pri výpočte na výsledný počet listov sa pripočíta 10% skladových zásob - na rezanie a možné manželstvo v práci.
  • Okamžite sa tiež vypočíta počet značkových klincov na upevnenie plechov na latu. Predpokladá sa, že pre každý výplatný list (bez 10% rezervy) je potrebných 20 klincov pre "ONDULIN SMART" alebo 15 - pre "ONDULIN DIY". Vzhľadom k tomu, že počas práce môže byť klinec ohnutý alebo banálne spadnutý zo strechy a nenašiel sa neskôr, má zmysel pridať niekoľko desiatok k prijatému množstvu. Toto je tiež zohľadnené algoritmom kalkulačky.

Pozrite si video: Program pro výpočet střešní krytiny TONDACH (Január 2020).

Загрузка...