Strecha a strecha

Ako pokryť strechu v krajine

Ako pokryť strechu v krajine - táto otázka vzniká pre všetkých milovníkov prímestského života v lete, ktorí sa chystajú postaviť dom alebo sa rozhodli nahradiť starú strechu. Ak pred veľkým výberom materiálov jednoducho neexistoval, dnes môžete nájsť širokú škálu druhov zastrešenia, ktoré sú vhodné pre podmienky krajiny, pre dom, ktorý sa aktívne používa len v letnom období, alebo počas celého roka pravidelne.

Ako pokryť strechu v krajine

Prirodzene, každý horlivý majiteľ sa snaží zachrániť čo najviac, berúc do úvahy, že keďže letný dom sa väčšinou používa len v lete a nie je hlavným miestom pobytu rodiny, nie je vôbec nutné kupovať pre svoju strechu drahé strechy. Možno je to tak. Pri plánovaní opráv alebo stavebných prác je však potrebné zvážiť všetky výhody a nevýhody konkrétneho náteru, zohľadniť konkrétne umiestnenie domu, ako aj niektoré prevádzkové nuansy.

Pre výber správnej strešnej krytiny je potrebné zvážiť nasledujúce body, ktoré priamo ovplyvnia výkon strechy:

Veľmi veľa pri výbere strechy závisí od strmosti svahov strechy vidieckeho domu

 • Sklon svahov - je dôležité brať do úvahy skutočnosť, že nie každý náter je vhodný pre plochú alebo plochú strechu so sklonom menším ako 10-15 stupňov. Okrem toho normalizovaná spotreba strešných materiálov často závisí od uhla sklonu svahov.
 • Umiestnenie domu. Takže, ak je dom postavený pod baldachýnom stromov, potom by ste mali vybrať kryt, na ktorom padnuté lístie a malé konáre nebudú pretrvávať.

Na strechách domov nachádzajúcich sa na tienistých miestach sa často začína objavovať parazitická vegetácia - machy, lišajníky a huby.

Okrem toho, tento faktor sa berie do úvahy vzhľadom na skutočnosť, že ak je dom v tieni takmer neustále, potom sa povrch niektorých náterov stáva vhodným miestom pre tvorbu kolónií machu a lišajníkov. Tieto formy vegetácie dokážu úplne pokryť strešnú krytinu, ktorá narúša normálne odstraňovanie dažďa a roztopenej vody, a tým zvyšuje pravdepodobnosť úniku na streche.

Ak je budova, naopak, sa nachádza v otvorenom priestore, pod horúcim slnkom, potom by ste mali zvoliť materiál, ktorý minimálne vedie teplo do domu cez podkrovie. To je obzvlášť dôležité v prípadoch, keď má strecha malý svah, a nie je tu žiadny podkrovný priestor. Niektoré typy striech, ktoré sú zo slnečných lúčov silne ohrievané, dokážu akumulovať teplo alebo rýchlo preniesť teplo do domu - v priestoroch bude horúce nielen počas dňa, ale aj v noci.

Budú majitelia schopní prísť do krajiny najmä zasneženú zimu? Faktom je, že o tom musíte vopred premýšľať.

 • Pevnosť strešnej krytiny. Aj keď je chata zvyknutá žiť výlučne v lete, je potrebné myslieť aj na zimnú polovicu roka. A najmä, ak sa v oblasti, kde býva zima, spravidla zasnežuje - na svahoch sa hromadí veľké množstvo snehu, ktoré vytvorí vysoké zaťaženie nielen na strešnom systéme, ale aj na podlahe. Na jar, začínajúc rozmrazovať, bude snehová vrstva ešte ťažšia. Okrem toho sa objaví mraz, ktorý môže tiež prispieť k poškodeniu strechy.
 • Materiál šetrný k životnému prostrediu. Je veľmi dôležité, aby sa počas prevádzky povrch nezachránil toxickým alebo iným látkam škodlivým pre zdravie ľudí v priestoroch letnej chaty a životného prostredia.
 • Jednoduchá inštalácia - tento faktor sa obzvlášť odporúča, ak sa berie do úvahy usporiadanie strechy samostatne.

Samozrejme, väčšina majiteľov chaty nestratí zo zreteľa estetickú stránku problému.

 • Estetické vlastnosti materiálu - sú dôležité, ak je vidiecky dom a okolie okolo neho vyrobené v určitom štýle.
 • Náklady na samotnú strešnú krytinu, súvisiace materiály a súčasti, ktoré sú v rámci limitov dostupných pre konkrétneho vlastníka. To je tiež veľmi dôležitý faktor, preto sa musí samostatne vypočítať a vziať do úvahy, najmä ak sa na opravy alebo výstavbu prideľuje presne definovaná suma, nad ktorou sa nedá vykonať.

Teraz, keď sme prišli na to, čo hľadať pri výbere materiálu na strechu vidieckeho domu, môžete pristúpiť k podrobnejšiemu preskúmaniu náterov.

Strešné materiály možno rozdeliť do niekoľkých skupín - je to plech, kus a valcované. Samostatne si môžete vybrať prirodzený povlak rákosia. Ak chcete zistiť, ktorý z nich vyhovuje väčšine kritérií pre konkrétny dom, musíte poznať ich vlastnosti.

Materiály strešných krytín

Tento typ povlakov zahŕňa ikonický bridlicový materiál pre všetkých, relatívne nový ondulín (alebo, ako sa často nazýva, euro-bridlica), kovové dlaždice a vlnité podlahy. Všetky tieto materiály môžu byť dobre použité na strechu krajiny, ale každý z nich má svoje vlastné "výhody" a "nevýhody".

Azbestová bridlica

Bridlica je vlnová a plochá, ale na pokrytie strechy sa najčastejšie používa prvá verzia materiálu. Listy tohto povlaku pozostávajú z portlandského cementu M300 ÷ 500 o 85 ÷ 90%, azbestu chryzotilu o 15 ÷ 10%.

Nie je to tak dávno, že bridlica bola lídrom v dopyte medzi všetkými ostatnými strešnými nátermi. Zdá sa však, že tieto časy už idú

Podľa GOST 30340-95 sa bridlica vyrába v troch verziách - jedná sa o plechy so šiestimi, siedmimi alebo ôsmimi vlnami. Najpraktickejšie sú sedem a osem vlnové listy, kvôli malému rozdielu medzi ich užitočnou a nominálnou plochou. Menovitá plocha osemvlnového listu je 1,98 m², pričom úžitková plocha je len 1,57 m²; list, má veľkosť 1,72 a 1,3 m². Takýto rozdiel v parametroch je spôsobený skutočnosťou, že inštalácia materiálu je nevyhnutne prekrytá jednou alebo dvoma vlnami v horizontálnom rade a 180 - 200 mm zhora. Ukazuje sa, že prekrývanie znižuje celkovú plochu o takmer 20%.

Podľa GOST, podľa GOST, bridlice je rozdelená do dvoch typov - s výškou vlny 40 a 54 mm a vzdialenosť medzi ich vrcholy 150 a 200 mm, resp. Dosky s vlnovou výškou 40 mm sú hrubé 5,8 mm a hrubé 54 alebo 6 mm.

Hlavné lineárne parametre štandardných listov bridlice azbestového cementu

Dĺžka plechu všetkých druhov materiálu je 1750 mm a šírka šesťvlny - 1125 mm, sedemvlnová - 980 mm, osemvlnová 1130 mm.

Hmotnosť plechu sa tiež líši a je:

- Hmotnosť ôsmej vlny 40/150 s hrúbkou 5,8 mm je 26,1 kg, 54/200 s hrúbkou 6 mm je 26 kg a hrúbka 7,5 mm je 35 kg.

- Sedem vĺn 40/150 váži 23,2 kg.

Ak skôr bridlicový náter bol vyrobený len vo svetlej sivej farbe, potom dnes výrobcovia výrazne rozšírili svoj farebný gamut. Farba strešnej krytiny je daná dvomi spôsobmi - farba sa zavádza do roztoku, z ktorého je povlak zhotovený, alebo sa na ňom vrchné plechy prekryjú. Na poťahovanie sa používajú polymérne alebo alkydové farby.

Bridlica nemusí byť sivá - možno ju nájsť v obchodoch a farebných náteroch

Nanášacie hmoty nielenže stávajú strešným materiálom estetickejším, ale tiež zvyšujú jeho odolnosť voči vlhkosti a odolnosť voči teplotným extrémom. Okrem toho je riziko výskytu kolónií machu významne znížené, pretože póry štruktúry bridlice sa stávajú menej dostupnými pre spory týchto rastlín. Maľovaný materiál je preto v priemere jeden a pol krát dlhší ako obvyklá šedá bridlica.

Samozrejme, je potrebné zamerať sa na výhody a nevýhody bridlice, pretože väčšina kupujúcich pri výbere stavebných materiálov ich riadi.

Takže k pozitívnych vlastností Bridlica obsahuje:

 • Dlhá životnosť, ktorá sa pohybuje od 30 do 50 rokov alebo viac.
 • Požiarna odolnosť Podľa GOST 30244 je umiestnený ako nehorľavý materiál, pretože sa nehorí a nepodporuje spaľovanie.
 • Odolnosť voči vonkajším prírodným vplyvom. Bridlica nie je vystavená hnilobe, vlhkosti, je schopná odolať veľkému množstvu snehu a výraznému zaťaženiu vetrom.
 • Nízka tepelná vodivosť. Strešná krytina je schopná zadržať teplo v priestoroch počas zimného obdobia a v horúcom lete obmedzovať vyhrievaný vonkajší vzduch.
 • Kvalita zvukovej izolácie. Štruktúra azbestových cementových dosiek má tendenciu absorbovať vonkajšie zvuky určitým spôsobom, takže keď prší, zvuk padajúcich kvapiek v dome je počuť ďaleko od toho, ako napríklad na kovovej streche.
 • Dekoračný materiál. Vzhľadom k tomu, farebné bridlice začal byť vyrobený, to naozaj dostal dekoratívne hodnotu. Strechy pokryté nimi vyzerajú reprezentatívne, elegantne a dosť esteticky.
 • Relatívne jednoduchá inštalácia. Ak poznáte technológiu montáže sústruženia, pokládky bridlicových dosiek a ich upevnenia, nemali by byť problémy s nezávislou podlahou takejto strechy.
 • Primeraná cena. Náklady na obyčajné a farebné bridlice je približne rovnaký, av priemere za rok 2017 to je 170 ÷ 220 rubľov na list.

nedostatky bridlice sú považované za tieto vlastnosti: t

 • Veľké listy. V tomto ohľade práca nemôže byť vykonaná samostatne, uistite sa, že budete potrebovať asistenta. Okrem toho je potrebné pod bridlicovým povlakom presne vypočítať konštrukciu nosného systému, pretože musí odolať vysokým zaťaženiam.
 • Krehkosť. Bridlica nie je schopná odolať nárazom, pretože veľké krupobitie ju môže poškodiť, alebo pri vŕtaní môže prasknúť, ako aj priskrutkovanie alebo pribitie na nerovnomernom systéme krokvy.
 • Pórovitosť nezafarbených listov je priaznivým prostredím pre rast kolónií lišajníkov a machov, čo bude dosť problematické, aby sa ich zbavili. Ak je však dom postavený na otvorenom mieste a jeho strecha nie je pokrytá stromami, potom sa na jeho povrchu nebudú usadzovať žiadne rastliny.

Nezávislé farbenie bridlicovej strechy nie je len zavedením „zvýraznenia“ v exteriéri budovy, ale aj ochranou strechy pred machmi a lišajníkmi.

Okrem toho, aby sa predišlo vzniku týchto procesov, odporúča sa spracovať nové alebo už položené sivé bridlice antiseptickými roztokmi alebo ich natrieť alkydovou farbou.

 • Obsah azbestu. Materiály obsahujúce azbestové vlákna, vrátane bridlice, sú v Európe už dlho zakázané, pretože sa zistilo, že azbestový prach je škodlivý pre ľudské zdravie. V Rusku sa však tento materiál už niekoľko desaťročí používa na pokrytie striech a dnes nie je zakázaný na výrobu.
 • Bridlica nie je zakázaná, ale stále sa neodporúča zakrývať svahy so sklonom menším ako 20 stupňov, pretože bude trvať na padlých listoch a vlhkosti, čo nevyhnutne povedie k úniku, a bez prístupu k slnku aj na vzhľad machu.

Ak sa rozhodne pokryť strechu vidieckeho domu obyčajnou vlnovou bridlicou, potom nižšie uvedená kalkulačka pomôže určiť potrebný počet listov na tento účel.

Kalkulačka bridlicových striech
Prejdite do výpočtov

Polymérová piesková bridlica

Tento typ bridlice, na rozdiel od vyššie opísaného, ​​neobsahuje cement a azbest. Tieto komponenty sú nahradené potravinárskymi polymérmi, borovicovými pilinami a pieskom, čo predstavuje až 70% celkového množstva. Environmentálna šetrnosť tohto variantu bridlice je teda nesporná.

Ide o inovatívny materiál, ktorý má vynikajúcu odolnosť voči vysokým zaťaženiam, atmosférickým agresívnym javom a vlhkosti. Pre zvukovú izoláciu a tepelnú vodivosť nie je polymér-piesková bridlica horšia ako keramická strešná krytina.

S podobnosťou konfigurácie s azbestocementovou bridlicou je polymér-piesok už materiálom s úplne inou úrovňou kvality.

Na rozdiel od keramických materiálov je však riziko kondenzácie na polymérno-piesčitej bridlicovej vrstve takmer trikrát vyššie av porovnaní s kovovými povlakmi desaťkrát nižšie. Presne urobený reliéf listov umožňuje namontovať plechy na svahy strechy s dobrým vzájomným spojením, takže náter je absolútne spoľahlivý.

Listy tejto strešnej krytiny sú ľahké, ľahko sa strihajú a životnosť deklarovaná výrobcom je 50 rokov.

Ďalšou výhodou piesko-polymérneho materiálu je jeho plasticita, ktorú je povinný polymérom, ktoré sú jeho súčasťou ako spojivo. Listy sa preto pri montáži neprasknú a nemajú strach z nárazového zaťaženia.

Takáto bridlica je odolná voči chemickému pôsobeniu a vysokej vlhkosti, nie je vystavená korózii a hnilobám a tiež akumuluje statickú elektrinu.

Polymérno-piesčitá bridlica má počas výroby určitú farbu.

Strešná krytina sa vyrába vo forme sedemvlnových plechov s rozmermi 1700 × 1120 × 4 mm, s nominálnou plochou 1,9 m², výška vlny je 40 mm.

Dosky sú vyrábané v štyroch farbách - hnedej, zelenej, modrej a červenej.

Okrem samotných listov výrobcovia vyrábajú hrebeňové prvky, ktoré majú rovnaké farby ako hlavný náter. Je tiež potrebné spomenúť, že samotná bridlica a farbiaci pigment zavádzaný do svojho zloženia sú odolné voči UV žiareniu, to znamená, že pod vplyvom priameho slnečného žiarenia sa materiál nerozkladá a nestráca pevnosť a farba povlaku zostáva rovnaká.

Priemerná cena v rôznych regiónoch Ruska dosahuje 650 rubľov na stranu. Preto nevýhody tejto strešnej krytiny možno pripísať na pomerne vysokú cenu, a ďalšie významné "nevýhody" - doteraz nebol nájdený. Avšak, piesok-polymér bridlice sa objavil len nedávno na trhu, takže tam je určitá pravdepodobnosť, že sa nemusí správať celkom, ako výrobca sľubuje.

Terasy a kovové dlaždice

Plechy a kovové dlaždice sú dva súvisiace materiály, ktorých vlastnosti sa z veľkej časti zhodujú, ale majú aj určité rozdiely.

Oba typy povlakov sú vyrobené z pozinkovaného oceľového plechu valcovaného za studena s hrúbkou 0,4 až 1,1 mm. Okrem toho je strešný materiál pokrytý ochrannou polymérnou vrstvou a zložením farby na syntetickom základe rôznych farieb.

Veľmi starostlivo bude vyzerať krytina vlnitá

Keďže profilovaná fólia je často vyrobená z kovu s väčšou hrúbkou, je väčšinou o niečo ťažšia, od 3,6 do 11 kg / m², kovová dlažba váži 3,8 až 7 kg / m². Treba však poznamenať, že výrobky niektorých výrobcov sa líšia hmotnosťou od špecifikovaných rozsahov, ale to je zriedkavé.

Tieto povlaky sa líšia svojím reliéfnym vzorom, ale konštrukčná štruktúra a materiály na aplikáciu ochranných vrstiev sú rovnaké.

Napriek rozdielom v konfigurácii vlnitých plechov a kovových dlaždíc majú spoločnú konštrukčnú štruktúru

Každá z vrstiev takýchto kovových krytín má špecifickú funkciu:

 • Oceľový plech slúži ako základ strešnej krytiny. Vďaka nemu má náter požadovaný tvar profilu a strecha je schopná odolať veľmi vážnemu zaťaženiu.
 • Vrstva z galvanizovaného alebo hliníkového zinkového povlaku je určená na ochranu ocele pred koróziou.
 • Základ sa nanáša na obidve strany strešných plechov. Je potrebné zvýšiť priľnavosť povrchu pre ďalšie natieranie, to znamená, že vytvára podmienky pre dobrú priľnavosť náteru k pozinkovanej vrstve.
 • Polymérna vrstva je dekoratívna aj ochranná. Zvyšuje sa tak trvanie procesu nanášania povlaku a chráni ho pred vonkajšími agresívnymi faktormi.
 • Na polymérový povlak sa nanesie ochranný film. Je určený na ochranu pred mechanickým poškodením a pred horením, ak má schopnosť odolávať ultrafialovým lúčom.
 • Z vnútornej strany sa na pozinkovaný povrch strešnej krytiny nanesie vrstva laku, ktorá, podobne ako vonkajšia polymérna farba, zabraňuje poškodeniu antikorózneho náteru.

Na vytvorenie poťahovej vrstvy sa používajú rôzne polymérne kompozície - to môže byť matný alebo bežný polyester, pural, plastisol a PVDF.

Plastizol vytvára na povrchu plachty oko, ako keby bol razený povlak

Plastisol sa používa na vytvorenie reliéfnej štruktúry na povrchu plechu, takže sa aplikuje najhrubšou vrstvou, ktorá je 200 mikrónov. Z celej škály náterov má tento materiál najvyššiu odolnosť voči mechanickému poškodeniu. Zvyšné polymérne povlaky, matné aj lesklé, sa nastriekajú v hrúbke 25 až 50 mikrometrov.

Kovové strešné krytiny

Lineárne parametre plechu a vlnitého plechu sú trochu odlišné.

 • Terasy sú vyrobené s vlnami rôznych tvarov, môžu byť lichobežníkové, obdĺžnikové alebo zaoblené. Lineárne rozmery plechov sa môžu líšiť a majú šírku od 1000 do 1200 mm, dĺžku od 400 do 12000 mm a výšku profilu od 8 do 45 mm.
 • Kovová dlažba má komplexnejší reliéfny vzor, ​​ktorý imituje keramické dlaždice položené na streche. Ширина этого кровельного покрытия также может быть разной и составляет 1160÷1180 мм, длина 400÷6000 мм, высота профиля 220÷250 мм, шаг волны ("черепичной плитки") - 350÷400 мм.

Приобретая любой из этих материалов, важно правильно определить его количество, учитывая нахлесты одного листа на другой. V profesionálnej podlahe to môže byť jedna alebo dve vlny, na kovovej dlaždici na jednej dlaždici. Preto je užitočná plocha listu v dôsledku prekrytia skrytá. Preto, keď sa rozhodnete pokryť strechu profesionálnou podlahou, musíte okamžite určiť, aké prekrytie bude vykonané počas jeho inštalácie.

Vo všeobecnosti v špecializovaných predajniach, kde sa predáva strešná krytina, predávajúci ponúkajú aj ďalšie prvky, ktoré sú vhodné pre oba materiály. Chráni nielen jednotlivé oblasti strechy pred netesnosťami, ale aj estetický vzhľad.

Na zastrešenie je možné vždy kúpiť potrebnú súpravu ďalších dielov

Na rozdiel od kovovej dlažby sa profesionálna podlaha delí na ložiská, strechy a steny. Pre strešnú krytinu sú vhodné nasledujúce listy: H60, H57, C44, HC35, C21 a niektoré ďalšie. Čísla na štítku označujú výšku profilu vlny. Pri strešnej krytine sa neodporúča používať profilovanú fóliu s výškou menšou ako 18 mm, pretože nemá dostatočnú tuhosť v ohybe a strecha sa začne deformovať pod zaťažením snehom.

Pri strešných prácach sa odporúča použiť profilované plechy s výškou profilu najmenej 18 mm.

Teraz sa oplatí objasniť, kedy je lepšie použiť profesionálne podlahy na zakrytie, a keď kovové strešné krytiny.

 • Napríklad, ak má strecha sklon svahov menších ako 13 ÷ 14 stupňov alebo je plochá, potom sa odporúča zvoliť si profesionálnu podlahu na jej zakrytie, pretože z nej nebude nič prekážať. Pre takúto strechu nie je potrebné zvoliť kovovú dlažbu, pretože jej reliéf bude trochu oneskorovať.
 • Profilovaný plech je spoľahlivý a má nízku cenu, preto sa volí práve v tých prípadoch, keď sú tieto vlastnosti materiálu dôležitejšie ako jeho vzhľad. Výstuhy reliéfu profilového plechu umožňujú vybaviť spoľahlivú strešnú krytinu, preto je často zvolená pre strechu nad budovami a garážami. Je vhodný aj pre vidiecky dom.
 • Ak je dom postavený v určitom štýle a estetika strešnej krytiny zohráva dôležitú úlohu, je lepšie zvoliť kovové strešné krytiny.

Náklady na materiál závisia od výrobcu prítomnosti polymérneho povlaku a jeho typu a kvality. V závislosti od typu materiálu, špecifického modelu profilu a jeho pokrytia sa cena môže pohybovať od niekoľkých stoviek až po tisíc rubľov na meter.

Teraz je potrebné zaoberať sa kladnými a zápornými bodmi spojenými s týmito materiálmi.

K výhody kovové strešné krytiny zahŕňajú: t

 • Oba typy povlakov sa ľahko montujú na systém krokvy.
 • Na rozdiel od obyčajnej bridlice neprasknú a neprasknú.
 • Pomerne malá hmotnosť materiálu umožňuje jeho montáž na strechu nezávisle.
 • Lineárne rozmery umožňujú vytvoriť povlak s najmenším počtom spojov, to znamená, že dĺžka plechov môže byť zvolená podľa parametrov dĺžky sklonu strechy. Kedykoľvek je to možné - jedna tkanina od odkvapu po hrebeň.
 • Trvanlivosť, spoľahlivosť a trvanlivosť náteru.
 • Ako jeden, a ďalší typ krytia nevytvára priaznivé podmienky pre výskyt machu a lišajníkov, pretože neexistuje žiadne živné médium.
 • Kovový povlak sa vzťahuje na nehorľavé materiály.
 • Ani samotný kov, ani polymérový povlak nepredstavujú žiadne nebezpečenstvo pre životné prostredie.
 • Je možné zvoliť požadovanú farbu materiálu, vhodnú pre odtiene fasády konštrukcie.
 • Prítomnosť ďalších častí je vylúčená z problémov s nájdením vhodného materiálu na ich výrobu.
 • Schopnosť vybrať si vhodnú cenu, pretože rozsah cien za kovový povlak je dostatočne veľký.

Všeobecne a oddelene "Cons" Kovové krytinové materiály zahŕňajú tieto body:

 • Potreba použiť jeden z izolačných materiálov na chladenie v letnom dome v lete, pretože kov sa ľahko zahrieva a má vysokú tepelnú vodivosť.
 • Nízka zvuková izolácia. V dome pod strechou bude dobre počuť zvuky dažďových kvapiek. Ohrievač môže tiež ušetriť z tohto problému, čo povedie k dodatočným nákladom.
 • Kov sa môže deformovať z veľmi vysokých teplôt alebo nadmerného vonkajšieho mechanického namáhania.

Ak má záujemca o tieto typy náterov záujem, môže získať podrobnejšie informácie o nich na stránkach nášho portálu.

Štýlové, spoľahlivé, rýchle a lacné - zastrešenie z vlnitej a kovovej krytiny.

K tomuto materiálu bol nedávno zaznamenaný zvýšený záujem. Ak chcete získať viac informácií, odporúčame vám oboznámiť sa s publikáciami nášho portálu o otázkach výber a montáž kovových obkladačiek, technológia samolepiace fólie.

Onduline

Ondulín sa často nazýva euro-bridlica - pre jeho vonkajšiu podobnosť s obyčajnými vlnitými azbestovými cementovými plechmi. Ale zloženie - je úplne iné. Vyrába sa zo surovín organického pôvodu - celulózových vlákien z čisteného bitúmenu. Hmota buničiny je obohatená špeciálnymi prísadami, ohrievanými a lisovanými, čím vzniká výsledný reliéf vlny. Potom nasleduje stupeň impregnácie plechov bitúmenom v určitých tlakových a teplotných podmienkach. Ďalej je farbenie - materiál je vyrobený v čiernej, okrovej, červenej, zelenej a hnedej farbe.

Vďaka komponentom tejto strešnej krytiny ju možno označiť za šetrnú k životnému prostrediu. Podľa výrobcov ondulínu, celulózové vlákna sú schopné spájkovať ešte viac pod vplyvom vysokých teplôt v lete, čím sa zvyšuje odolnosť materiálu voči vlhkosti.

Postoj k Ondulinu je nejednoznačný, ale materiál je lacný, jednoduchý na inštaláciu, pomerne spoľahlivý a roztomilý, a preto je veľmi populárny.

Štandardné lineárne rozmery ondulínu: dĺžka listu 2000, šírka 960, hrúbka 3, výška vlny 36 mm, celková plocha listu 1,92 m². Priemerná hmotnosť strešnej fólie je 6,5 kg. Záručná doba na originálny ondulin (ktorý je vyrábaný v továrňach francúzskej spoločnosti "Onduline") je 15 rokov. Priemerná cena ondulínu v krajine na rok 2017 je 380 ÷ 490 rubľov na list.

Je dôležité venovať pozornosť "pros" a "nevýhody" tejto strešnej krytiny, pretože sú dosť kontroverzné. Stáva sa, že v praxi sa povlak chová úplne inak, ako tvrdí výrobca.

Takže k výhody Tento materiál možno priradiť:

 • Odolnosť strechy proti vlhkosti, ktorá sa dosahuje špeciálnou impregnáciou, zabezpečuje spoľahlivú ochranu domu pred vlhkosťou. Samozrejme, táto kvalita sa prejaví len vtedy, ak sa inštalácia materiálu vykonáva v súlade so všetkými pravidlami.
 • Ekologická čistota materiálu. Neobsahuje a neuvoľňuje do životného prostredia žiadne toxické alebo škodlivé látky.
 • Inertnosť voči chemickým vplyvom. To je dôležité najmä pre zastrešenie budov v priemyselných oblastiach a regiónoch.
 • Malá hmotnosť plechov môže byť tiež pripísaná množstvu ondulínu, pretože táto kvalita značne uľahčuje jeho prepravu, zdvíhanie a montáž na systém krokvy.
 • Materiál sa dá ľahko rezať bežnou pilou a ak je mierne mazaný strojovým olejom, ostrie bude rovnomernejšie a elegantnejšie.
 • Dažďové kvapky nebudú počuť v dome, ktorého strecha je pokrytá ondulínom, pretože má tendenciu absorbovať zvuk.
 • Štruktúra ondulínovej celulózy má nízku tepelnú vodivosť, takže ani v najintenzívnejšom teple nebude veľmi horúca.

Samozrejme, ondulin má svoj vlastný nedostatkyktoré sa už objavili na strechách, na ktoré sa vzťahuje. Treba však poznamenať, že niektoré nedostatky tohto materiálu sa stali možnými kvôli jeho nesprávnej inštalácii, chybám v usporiadaní trhlín. Okrem toho pod názvom "ondulin" na stavebných trhoch existujú materiály, ktoré môžu mať podobnú štruktúru, ale vôbec nie sú v súlade s kvalitou pôvodných výrobkov. Súhlasíte s tým, že termín továrenskej záruky 15 rokov - to už hovorí o niečom.

Uvádzame však negatívne stránky:

 • V lete pod vplyvom vysokých teplôt ondulín stráca svoju pevnosť v dôsledku zmäkčenia bitúmenu použitého na jeho impregnáciu.
 • Pri zariaďovaní krovu by sa malo robiť sústruženie v súlade s odporúčaniami výrobcu. Na rozdiel od bridlicových a kovových povlakov je ondulín mäkším materiálom a môže sa ohýbať pred mechanickým zaťažením, ktoré je určené na zvrhnutie.

Jedným z príkladov deformácie ondulínu s príliš malými prepravkami a porušením pravidiel pokládky

 • V letnom horúcom počasí, keď sa zahrieva pod vplyvom slnečného žiarenia, bitúmen produkuje nie celkom príjemnú vôňu.
 • Nízka rázová pevnosť. Napríklad, ondulínový list nebude odolávať úderom veľkého krupobitia;
 • Kvôli nedostatku pevnej základne s nadmerne riedkou prepravkou môže ondulin klesnúť pod váhou zaťaženia snehom.
 • Ondulín je horľavý, patrí do skupiny G4, teda vysoko horľavých materiálov. K jeho zapáleniu dochádza pri zahrievaní v rozsahu teplôt 230 ÷ 300 stupňov.
 • Povlak Ondulinu podľa posudkov už zažil takúto strechu, rýchlo stráca svoj atraktívny vzhľad. Stáva sa neopatrným, keď farba vyhorí.
 • Prevádzková doba deklarovaná výrobcom je 15 rokov. Vysoko kvalitný materiál však môže trvať dlhšie a zhotovený materiál sa po niekoľkých rokoch nejako zrúti. Toto opäť s najväčšou pravdepodobnosťou nie je o pôvodnom ondulíne, ale o buničine a bitúmenových listoch s nekontrolovanou kvalitou.
 • Biologická nestabilita. Po dvoch alebo troch rokoch, keď sa vrstva spracovania materiálu vyhorí a vymyje sa na nej trochu machu a lišajníkov, pretože celulóza je pre nich vhodným živným médiom. Obzvlášť rýchlo sa kolónie týchto rastlín množia, ak je strecha v tieni stromov, čo sa často deje v dachových parcelách.

Opäť opakujeme jeden bod, ktorý potrebujete vedieť pri rozhodovaní o použití ondulínu na pokrytie strechy. Musíte si vybrať tento materiál, ktorý je sprevádzaný pasom so záručnými povinnosťami. Okrem toho pôvodný ondulin predáva len tie obchody, ktoré majú príslušné osvedčenie. Každá zásielka musí mať pas s poznámkami o poskytnutí záruky bez ohľadu na to, aká môže byť bezvýznamná.

Ak sa však zakúpia zvlnená buničina a asfaltové pásy, ktoré vyrába niekto neznámy, potom by ste nemali ani vyskúšať všetky "výhody" kvalitného materiálu. Zvyčajne kupujúci, pozerajúci sa za nízku cenu, si vyberajú v prospech takéhoto pokrytia a potom napíšu príspevky na internete o svojich negatívnych vlastnostiach.

Kalkulačka umiestnená nižšie vám pomôže naplánovať nákup ondulínu, ak sa výber uskutoční v jeho prospech:

Kalkulačka pre výpočet požadovaného množstva ondulínu na strechu
Prejdite do výpočtov

Roll zastrešenie

Pomerne často sa valcované materiály používajú na zakrytie striech vidieckych domov a používajú sa ako na ploché strechy, tak aj na mansardové nadstavby. Hlavnou nevýhodou rolovacích krytov je to, že všetky, bez výnimky, sa zmestia na pevnú základňu - môžu to byť preglejka alebo častá doska, čo vedie k dodatočným nákladom. Nízke náklady na samotnú strešnú krytinu, ako aj ich spoľahlivosť, testované po celé desaťročia, však kompenzujú náklady. Opäť je potrebné objasniť, že sa to týka len kvalitných materiálov, ktoré sú uložené v súlade so všetkými predpismi o inštalácii.

Najznámejšie rolky sú plsť a strešná krytina - používajú sa už niekoľko desaťročí. Okrem nich dnes vyrába strešné materiály na báze polymérov, so špeciálnou výstužou zo sklených vlákien.

Inštalácia týchto náterov sa môže vykonávať rôznymi spôsobmi, v závislosti od základu, na ktorom sú upevnené, a sklonom strešných svahov. Podľa niektorých údajov je strešná krytina a strešná krytina považovaná za dočasný náter, ale v praxi slúžia strechy s ich použitím už viac ako desaťročie.

Takto môžu byť na svahoch upevnené rolky takto:

 • Na podklad sa lepia za studena a za tepla.
 • Je tavený pomocou plynových horákov.
 • Mechanicky upevnené, napríklad drevené lamely.
 • Samolepiace povlaky sú veľmi pohodlné, to znamená materiály, ktoré už majú lepiacu vrstvu, dočasne chránenú špeciálnym filmom, ktorý je odstránený len počas inštalácie.

Vzhľadom k tomu, najpoužívanejšie, cenovo dostupné a vhodné v kvalite pre strechu vidieckeho domu je strešný materiál, jeho vlastnosti budú diskutované ďalej.

sypané asfaltovej lepenky

Ako viete, strešná krytina sa používa v rôznych oblastiach výstavby - je to hydroizolácia suterénu a strechy, stien a podláh pivníc a pivníc, a samozrejme ako hlavný strešný materiál. Strešný materiál je vyrobený z kartónu a čisteného bitúmenu, ktorý pôsobí ako impregnácia.

Často sa ruberoid používa ako dočasná strešná krytina, kým nie je nadobudnutá inak.

Ako je uvedené vyššie, strešný materiál sa používa na zakrytie striech, vybavených v ľubovoľnom uhle, ako aj plochých konštrukcií. Napríklad, väčšina striech výškových budov je pokrytá týmto materiálom.

Vysoko kvalitný, vyrobený v súlade s GOST ruberoid - to nie je veľmi reprezentatívny, ale veľmi spoľahlivý hydroizolačný materiál

Výroba strešnej krytiny sa riadi pravidlami GOST, ktoré špecifikujú všetky požiadavky na kvalitu, ktoré musí materiál spĺňať. Ak sa ruberoid vyrába s odchýlkou ​​od stanovených parametrov, považuje sa za sobáš a nemal by byť v predaji.

GOST reguluje:

 • Lineárne rozmery a hrúbka materiálu.
 • Rozsah a odporúčania na použitie.
 • Technické požiadavky.
 • Testovacie údaje.
 • Bezpečnostné normy pri práci s materiálom a pri jeho prevádzke.

Preto je pri nákupe strešnej krytiny dôležité dbať na to, aby mal predávajúci certifikát kvality pre tieto výrobky, pretože materiál vyrobený remeselným spôsobom sa často dostáva do predajní. Na prvý pohľad je ťažké určiť, či kvalitná strešná krytina cítila alebo nie, preto len potvrdenie môže slúžiť ako potvrdenie všetkých deklarovaných vlastností. Ruberoid, ktorý nespĺňa normy, sa môže za rok alebo dva začať zrútiť, pretože na jeho výrobu sa používa nízka kvalita bitúmenu a nedodržiava sa výrobná technológia.

Domáci materiál môže mať v závislosti od typu strešnej krytiny rôzne parametre kotúčov. Existujú však normy, ktoré treba rešpektovať - ​​to je ich plocha a hmotnosť, ako aj možné odchýlky od stanovených noriem. Parametre vyrábaných výrobkov majú teda tieto rozmery:

 • Plocha kotúča môže byť 10, 15 alebo 20 m²;
 • Štandardná šírka valcov je 1000, 1025 a 1050 mm;
 • Priemerná hmotnosť 1 m2 strešného ruberoidu je 1,7 kg;
 • Celková hmotnosť kotúča strešnej krytiny na strechu - 22 ÷ 25 kg.

Prípustné odchýlky od normálnej veľkosti a šírky kotúča môžu byť ± 0,5 m² a ± 5 mm.

Okrem toho, podľa noriem GOST, každý meter štvorcový musí obsahovať aspoň 0,8 kg asfaltu.

Pri nákupe strešného materiálu na zakrytie domu je potrebné venovať pozornosť jeho značeniu, ktoré bude určovať.

Na továrenských rolkách ruberoidu by mala byť etiketa na obale, ktorá mimochodom nesie veľa užitočných informácií.

Označenie obsahuje abecednú a číselnú hodnotu.

Písmená znamenajú:

 • "P" - ruberoid.
 • druhé písmeno „K“ alebo „P“ znamená strešný alebo obkladový materiál.
 • „Ch“, „M“, „K“ alebo „P“ - tretie písmeno vám povie, ktorá vrstva strešnej krytiny má rozptýlenú vrstvu. Môže byť šupinatý, jemnozrnný, hrubozrnný alebo práškovaný.

Digitálne hodnoty udávajú hustotu lepenky použitej na výrobu strešnej krytiny - meria sa hmotnosťou 1 m² v gramoch (g / m²).

Rúrka strešnej lepenky s jemnozrnným povlakom

V tejto tabuľke sú uvedené technické charakteristiky ruberoidu s rôznymi vrstvami s voľnou hmotnosťou: t

Názov parametrovRCP-350 - strechaTechnoNIKOL RCP 350Strecha RKK-350RPP-300 je obloženie
Typ obväzujemnozrnnýpráškovéHrubozrnný, zvnútra jemnozrnnýpráškové
Dĺžka a šírka, mm15000×100015000×100010000×100015000×1000
Hmotnosť kotúča, kg24÷27242520
Tepelná odolnosť, С °80808080
Absorpcia vody za 24 hodín,%, nie menej2221,8
Lepenková hustota, g / m²350350350300
Pevnosť v ťahu, N274274312216
Obvazový materiálMastenec alebo kremenná drvinamastenecKremenný piesokMastenec alebo kremenná drvina
Hmotnosť asfaltu a obväzovej vrstvy, g / m², nie menej800800800500

Niekoľko slov o uvedených značkách strešnej krytiny - viac:

 • RCP 350 - strešná krytinová lepenka s vrstvou prachu sa používa na zakrytie plochých striech, napríklad vo výškových budovách. Tento materiál sa spravidla lepí na asfaltový tmel studeným alebo horúcim spôsobom.

Pre pokládku strešnej krytiny tohto typu musí byť vybavená pevnou základňou - môže to byť železobetónová podlahová doska alebo hrubá preglejka (v podmienkach krajiny). Podlaha sa montuje v dvoch - troch vrstvách a horné vrstvy by sa mali položiť s posunom relatívnych nižších, prekrývajúcich ich švy.

Výstavba "TechnoNIKOL" na preglejkovej základni.

 • Рубероид "Технониколь" - это усовершенствованный тип рубероида имеет пылевидное напыление и чаще всего применяется в качестве подкладочного гидроизоляционного слоя под основную кровлю, или же для наплавления на жесткое основание в несколько слоев - в качестве основного покрытия.

Súhlasím - skvelé! Strešný materiál po valcovaní a tavení, okrem spoľahlivej hydroizolácie strechy, ho robí "dlažbou"!

Zaujímavé je, že ak už bola v predaji iba čierno-šedá verzia tohto materiálu, dnes spoločnosť „Technonicol“ vyrába plátna so vzorom na nich napodobňujúcim obklad dlažby, ktorý má hrubozrnný obväz.

Takéto farebné listy sa položia na obvyklú strešnú lepenku, čím sa vytvorí ďalšia ochranná a dekoračná vrstva na streche. Ak je takáto možnosť zvolená pre povlak, potom je vonkajšia vrstva fixovaná spôsobom fixácie, pretože upínacie drevené lamely s najväčšou pravdepodobnosťou poškodia celkový vzhľad strechy.

Takéto ruberoidné povlaky sa niekedy označujú ako "rolky".

Ruberoid so vzorom vytlačeným na ňom sa nazýva rolka. Plachty majú bočné asfaltové pásy, ktoré sú určené na prekrytie montážneho materiálu. Tento typ povlaku sa predáva vo zvitkoch s dĺžkou 8000 mm a šírkou 1000 mm. Cena kotúča sa pohybuje od 1 200 do 1 600 rubľov a cena za 1 m² sa pohybuje od 150 do 220 rubľov. Náklady závisia najmä od postriekanej vonkajšej vrstvy. Nie je to tak drahé, na pozadí vyššie uvedených strešných materiálov!

 • RKK-350 - krytinová strešná krytina s hrubozrnným povlakom z vonkajšej strany a jemne zrnitá na vnútornom povrchu. Tento typ materiálu môže byť použitý ako pre ploché strechy, tak aj pre tmel, ako aj pre šikmé alebo manzardové konštrukcie. V týchto prípadoch sa materiál položí na časté drevené latové alebo preglejkové podlahy a často sa upevňuje drevenými lamelami pozdĺž spojov plátien. Obklady z kremenného piesku zvyšujú pevnosť povlaku, navyše tento materiál má najvyššiu pevnosť v ťahu. Preto je vhodný pre strechy domov v drsných klimatických podmienkach.

Ak majitelia vidia vzhľad dachy bez zvláštnych predilekcií, potom sa môžeme obmedziť na krytinu z ruberoidu

Ak chcete pokryť obyčajný vidiecky dom, bez nárokov na konštrukciu, zastrešenie strešnej krytiny bude vynikajúcou voľbou, pretože je spoľahlivá a cenovo dostupná. Takúto strechu je možné označiť ako možnosť rozpočtu. Okrem toho, oprava takejto strechy sa dá ľahko vykonať sami as minimálnymi nákladmi. Správne vybavená konštrukcia krovu s prepravkou pre ruberoidné podlahy spôsobí, že strecha bude odolná voči vonkajším vplyvom a vysokým zaťaženiam, ktoré v zime poskytujú snehové sedimenty.

Podšívka ruberoid roll

 • RPP 300 - obloženie strešnej krytiny s vrstvou prachu, ktorá sa používa na hydroizoláciu strechy pod hlavným podlažím. Tento typ materiálu sa lepí na tvrdý povrch asfaltovým tmelom. Môže sa aplikovať na ploché strechy alebo na akýkoľvek svah. Okrem toho je tiež široko používaný ako hydroizolácia na iných stavbách.

K výhody strešné krytiny, ako strešné krytiny, zahŕňajú tieto vlastnosti: t

 • Pri dodržaní technológie a prítomnosti niekoľkých vrstiev materiálu bude strešná krytina spoľahlivo slúžiť dlhú dobu.
 • Nízka cena tohto materiálu je k dispozícii na nákup aj pre rodinu so skromným príjmom.
 • Jednoduchosť inštalácie a niekoľko spôsobov upevnenia plechoviek vám umožní urobiť si to sami výberom najvhodnejšieho a najpohodlnejšieho spôsobu upevnenia.
 • Strešný materiál je ľahko označený a narezaný bežnými nožnicami.
 • Elastickosť materiálu umožňuje jeho použitie pre zložité strešné konštrukcie.

nedostatky Za krytiny z ruberoidov možno považovať tieto faktory:

 • Nízka odolnosť voči mechanickému namáhaniu, pretože strešný materiál sa ľahko poškodí ostrým predmetom.
 • Zlá kvalita materiálu má obmedzenú prevádzkovú životnosť, pretože môže vyschnúť a prasknúť, čím sa môžu objaviť medzery.
 • Pravidelná strešná krytina nemá estetické vlastnosti a nie je vhodná na natieranie, ak je fasáda domu v určitom štýle. Na tieto účely sa však môže použiť ruberoid s farebným hrubozrnným postrekovaním alebo ten, ktorý už bol natretý.

Strešné krytiny

Keramické, cementovo-pieskové, bitúmenové a polymérno-pieskové obklady a bridlice sú zaradené do kategórie najobľúbenejších kusových strešných materiálov.

Pre tých, ktorí chcú vytvoriť exkluzívny vzhľad pre svoj vidiecky dom, budú vhodné vhodné strešné krytiny.

Keramické dlaždice

Tento typ strešnej krytiny je vyrobený z prírodných surovín - nízkotaviteľných tukových druhov ílu. Materiál má mnoho pozitívnych vlastností a jednou z nich je jeho trvanlivosť. Keramická strecha môže byť prevádzkovaná viac ako 100 rokov a táto skutočnosť je spoľahlivo dokázaná časom. Keramika vydrží prakticky akékoľvek vonkajšie agresívne účinky, nie je horľavá, trvanlivá a inertná voči teplotným extrémom. Strešný materiál má prirodzené farby a väčšinou odtiene hnedej od najľahších tónov až po takmer čiernu alebo červenohnedú.

Doska tvorí na strešnej konštrukcii trvanlivý, ťažký a skôr mobilný koberec, pretože prvky povlaku nie sú pevne prepojené. Vďaka tomu sa keramická podlaha ľahko „prispôsobuje“ malým geometrickým chybám nosnej konštrukcie alebo deformáciám spôsobeným zmršťovaním alebo seizmickými nárazmi.

Prírodné dlaždice - to je všeobecne, takpovediac, "akrobacie", ale len tu cena materiálu a jeho profesionálne inštalácie - veľmi významný

Základ pre pokládku dlaždíc by však mal byť veľmi trvanlivý, pretože v zime musíte brať do úvahy jeho veľkú hmotnosť a zaťaženie snehom. Preto pri vytváraní nosníkovej konštrukcie je potrebné vziať do úvahy, že krokvy by mali mať prierez aspoň 180 x 50 mm, ich rozstup by nemal byť väčší ako 600 mm a okrem toho každých 1500 ÷ 2000 mm dĺžky krokvy je potrebné inštalovať dištančné vložky, ktoré posilňujú polohu nosníka. chodidla.

Doska sa vyrába v niekoľkých variantoch reliéfu: Tu sú niektoré z nich:

Tri rôzne druhy reliéfov prírodná dlažba

 • "Bobr chvost" je plochá doska, ktorá je položená na streche na princípe rubínových váh.
 • Drážkované dlaždice môžu byť rôznych typov.
 • Štrbinové panely upevnené spolu s istým zámkom - zapadajú do jednej vrstvy.

Podľa váhových ukazovateľov presahuje keramická dlažba iné strešné materiály - jej špecifická hmotnosť je 40 ÷ 70 kg / m² a presné parametre vždy závisia od lineárnych rozmerov strešných prvkov. Obvykle každá dlaždica váži od 4 do 5 kg.

Lineárne rozmery nie sú regulované GOST, ale najčastejšie sú 240 × 390 alebo 330 × 420 mm. Avšak, štandardné povolené zakrivenie a čipy povolené GOST, nie viac ako 3 mm.

K výhody Keramické dlaždice zahŕňajú nasledujúce vlastnosti:

 • Explicitne dlhé prevádzkové obdobie viac ako 100 rokov.
 • Nízka absorpcia vlhkosti.
 • Vysoká odolnosť voči nízkym a vysokým teplotám.
 • Vynikajúca priepustnosť pár zabraňuje tvorbe kondenzátu pod strešnou krytinou.
 • Požiarna odolnosť
 • Materiál neskladuje statickú elektrinu.
 • Inertnosť voči chemickým vplyvom.
 • Keramická vrstva účinne chráni priestory domu pred vonkajším hlukom.
 • Časti poškodené akýmkoľvek spôsobom sa dajú ľahko vymeniť bez odstránenia väčšiny krytu.
 • Nízka tepelná vodivosť pomáha udržiavať teplo v zime a chladné dni v horúcom lete.
 • Správne stanovené krytie nevyžaduje náklady na jeho údržbu niekoľko desaťročí.
 • Keramické dlaždice nevyblednú, pretože majú svoju prirodzenú farbu.
 • Okrem samotnej keramickej dlažby sú na predaj aj ďalšie potrebné prvky z toho istého materiálu. Preto bude kachľová strecha v plnom "súbore" vyzerať nielen elegantne, ale aj veľmi esteticky.
 • Materiál má vysokú pevnosť a schopnosť odolávať ťažkým zaťaženiam bez poškodenia - až do 500 kg / m²
 • Mrazuvzdornosť keramiky je najmenej 300 cyklov hlbokého zmrazenia a rozmrazenia bez straty pevnosti alebo dekoratívnosti.
 • Ekologická čistota materiálu.

K negatívne vlastnosti zahŕňajú tieto body: t

 • Veľká váha samotnej strešnej krytiny, dokonca aj bez vonkajšieho zaťaženia, vyžaduje obzvlášť silnú základňu.
 • Povrch prírodných prvkov sa počas prepravy ľahko poškriaba.
 • Keramika je krehký materiál a môže byť rozbitá pri bodovom zaťažení, napríklad silným krupobitím.
 • Uhol sklonu strechy pre keramický povlak by mal byť najmenej 10 stupňov, ale dôrazne sa odporúča položiť ho na strechy so strmosťou od 20 ° 22 °.
 • Vysoká cena, a to ako dlaždice a inštalácie. Cena 1 m² (36 ÷ 40 kusov) sa pohybuje od 1 100 do 3 000 rubľov.

Na zakrytie strechy vily sa perfektne hodia keramické obklady. Ale len v prípade, že dom sa nachádza v chránenom priestore (votrelci môžu byť v pokušení ukradnúť drahý materiál), a samozrejme, ak to finančné prostriedky dovolia.

Dlaždice z polyméru a piesku

Polymer-piesková dlažba je vyrobená z polymérnych materiálov, ktoré slúžia ako spojivo pre kremičitý piesok a farbivá rôznej farby. Je potrebné poznamenať, že farbivo sa pridáva do hmoty nielen na výrobu dekoratívnych výrobkov - slúži tiež ako prídavné spojivo pre polyméry a piesok.

Imitácia prírodnej dlaždice - takmer kompletná, ale materiál je ľahší, lacnejší, ľahšie položiteľný

Polymérno-piesková dlažba navonok úplne napodobňuje prírodnú keramiku, predčí ju však v mnohých technických vlastnostiach. Tak sa napríklad polymérová dlažba líši od keramických výrobkov svojou menšou hmotnosťou a cenovo dostupnejšou cenou.

Technické a prevádzkové vlastnosti výrobkov od rôznych výrobcov sú medzi sebou trochu odlišné, takže budú prezentované priemerné hodnoty.

 • Merná hmotnosť 1 m² polymérno-pieskovej dlaždice môže byť 32 ÷ 37 kg.
 • Hmotnosť jednej dlaždice - 3,2 ÷ 3,7 kg.
 • Odolnosť proti mrazu materiálu je 35 ÷ 50 cyklov.
 • Absorpcia vlhkosti sa pohybuje od 0 do 6% za 24 hodín.
 • Životnosť deklarovaná výrobcom je 50 rokov.
 • Lineárne parametre bežnej dlaždice môžu byť 415 × 328 a 360 × 155, s hrúbkou, ktorá sa môže meniť a sú 8 ÷ 12 mm. Je potrebné poznamenať, že existujú aj iné veľkosti výrobkov, takže keď si kúpite materiál, musíte starostlivo vypočítať ich parametre a počet 1m ².
 • Podľa výsledkov testu sa zistilo, že dlaždice rôznych výrobcov sú schopné odolať zaťaženiu 150 až 360 kg.

Pokládka polymér-piesok dlaždice všeobecne je podobná inštalácia prírodného keramického povlaku

Základ pre pokládku materiálu je pripravený rovnakým spôsobom ako pre keramickú dlažbu, ale je to jednoduchšie, pretože táto verzia obkladu má hmotnosť takmer polovicu.

Tradične je potrebné zvážiť "výhody" a "nevýhody" tejto strešnej krytiny:

výhody dlaždice z polyméru a piesku je možné považovať za nasledovné kvality:

 • Povrch s vysokou pevnosťou.
 • Nízka tepelná vodivosť zabezpečuje uchovanie tepla a chladu v miestnostiach domu v zimnom a letnom období.
 • Na rozdiel od kovových povlakov, tento typ strechy nie je všeobecne zničený koróziou.
 • Dlaždice poskytujú dobrú zvukovú izoláciu, pretože majú schopnosť absorbovať zvuky. Nebudú žiadne klopať kvapky v dome aj pri silnom daždi.
 • Polymer-piesková dlažba je odolná voči teplotným extrémom. Môže byť prevádzkovaný pri teplotách od -65 do +100 stupňov.
 • Nízke percento absorpcie vlhkosti chráni priestor pod strechou pred plesňou a plesňou.
 • Vďaka polymérom sa dlažba odlišuje vysokou odolnosťou voči nárazom. Preto, na rozdiel od keramických dlaždíc, polymér-piesok bojuje s ťažkosťami.
 • Vysoká odolnosť materiálu voči ultrafialovým lúčom, takže nezmizne. Táto kvalita povlaku je spôsobená tým, že farbivá obsahujú špeciálne látky - UV stabilizátory.
 • Povlak nenahromadí statickú elektrinu, čo znižuje riziko úderu bleskom.

Obaly z polyméru a piesku

Nevýhody sú hlavne dlaždice, vyrobené v rozpore s technológiou. Môže sa zdeformovať vplyvom vysokých teplôt alebo trhlín pri ich náhlych kvapkách. Preto musíte nakupovať produkty známych a časom overených výrobcov, ktorí majú certifikát kvality svojich výrobkov.

Priemerné náklady na túto strešnú krytinu sú 470 ÷ 800 rubľov na meter štvorcový, v závislosti od výrobcu a špecifických parametrov výrobku.

pásový opar

Tento typ náteru dnes aktívne získava popularitu, pretože dáva konštrukcii prakticky báječný vzhľad. Ale to nie sú všetky jeho výhody.

Relatívne nový typ strešnej krytiny - šindle, kombinácia spoľahlivej hydroizolácie a najvyšších dekoratívnych vlastností

V tejto publikácii je sotva zmysluplné prebrať tento materiál. Nie, to nie je preto, že taká strecha nie je vhodná pre záhradu. Práve tento zaujímavý materiál na našom portáli je venovaný samostatnému článku.

Moderné trendy v technológii strešnej krytiny - šindle

Nie je to tak dávno, takéto pokrytie bolo nezvyčajné a dostupné len pre vyvolených. Dnes je široko používaný všade. Technológia pokládky mäkkej strechy šindľov - je úplne k dispozícii pre nezávislý rozvoj. Dovoľte, aby vám v tomto pomohla špeciálna publikácia nášho portálu.

*  *  *  *  *  *  *

Na záver treba poznamenať, že rozsah strešných náterov je taký veľký, že je jednoducho nemožné ich popísať v jednej publikácii. Preto, výber materiálu pre strechu vidieckeho domu, musíte sa spoľahnúť na svoje finančné schopnosti, technické vlastnosti náteru, zložitosť inštalačných prác, a samozrejme na jeho vzhľad, pretože celkový vzhľad vášho vidieckeho domu bude závisieť od neho.

Ak chcete pridať textové informácie a viac vizuálne, pozrite si video na rovnakú tému?

Pozrite si video: Zateplenie plochej strechy izoláciou z minerálnej vlny (Február 2020).

Загрузка...