Strecha a strecha

Drevo kalkulačka pre pevné opláštenie

Spoľahlivý, netesný, nebojí sa zaťaženia vetrom a zimnej snehovej strechy - to je jedna z kľúčových podmienok pre životnosť budovy a príjemné životné podmienky v nej. Výber materiálov pre vysoko kvalitné usporiadanie strechy je extrémne veľký, od známej "veteránovej" bridlice až po moderné nátery, ktoré kombinujú vysokú spoľahlivosť s veľmi elegantným vzhľadom, ktorý zdôrazňuje originalitu domu.

Drevo kalkulačka pre pevné opláštenie

Veľa strešných materiálov je prístupných pre samoinštaláciu, bez účasti tímu majstrov. Hlavnou vecou je prísne dodržiavať inštalačnú technológiu inštalovanú výrobcom a položiť náter spoľahlivo - latu. Navrhovaná kalkulačka na výpočet reziva pre nepretržitú latu pomôže naplánovať nákup požadovaného počtu dosiek pre tento návrh, ak ju okolnosti nútia uchýliť sa k jeho inštalácii.

Nižšie sú uvedené niektoré potrebné vysvetlenia.

Drevo kalkulačka pre pevné opláštenie

Prejdite do výpočtov

Vysvetlenie výpočtu

Konštrukcia sústruženia môže byť odlišná, ale pre niektoré nátery, ktoré sú obľúbené u súkromných developerov pri malých uhloch strmosti striech svahov, je potrebné mať pevné:

  • Pre buničinu a bitúmenové vlnité plechy (Ondulin) v rohoch lúčov od 5 do 10 stupňov.
  • Pre profesionálne podlahy:

- s výškou vlny 8 mm (C-8) - bez ohľadu na strmosť svahov (ktoré pri takomto profile nesmú byť menšie ako 15 stupňov);

- s výškou vlny 10 až 20 mm (C-10 ÷ 20) na svahoch so strmosťou 8 až 15 stupňov.

  • Pevná latová latka sa tiež odporúča pre zloženú kovovú strechu, najmä na nosníkových systémoch zložitej konfigurácie a opäť na nízkych, menej ako 15 stupňových svahoch.

Pod pevnými listovými strešnými materiálmi nie je potrebné používať preglejku alebo OSB - to je nerentabilné z hľadiska výdavkov na finančné prostriedky a neposkytuje žiadne viditeľné výhody. Je vhodnejšie vyrobiť obloženie, pričom medzi vodidlami sú medzery asi 10 mm. Toto opatrenie mimochodom umožňuje vetranie strešného priestoru, čo je obzvlášť dôležité pre kovové povlaky.

Na montáž laty sa najčastejšie používajú dosky s hrúbkou 25 alebo 32 mm. Palec (25 mm) sa odporúča použiť, ak vzdialenosť medzi nohami krokví až do 600 mm. Ak je krok krokvy väčší, odporúča sa zakúpiť hrubšiu dosku s priemerom 32 mm. Je dôležité - dosky musia byť dobre kalibrované v hrúbke tak, aby prepravka nastavila jednu rovinu bez krokov alebo zlomenín.

Šírka dosky, spravidla 100 alebo 150 mm. Širší, trochu urýchľuje montáž latovky, ale pri použití 100 milimetrov bude malý, ale stále väčší objem materiálu.

Ako počiatočný parameter v poli pre zadávanie údajov do kalkulačky musíte zadať plochu strechy. Pre obdĺžnikové korčule na výpočet plochy - najjednoduchšia úloha. Oboznámenie sa s geometriou nebude ťažké určiť parameter pre zložitejšie strešné systémy. Môžeme vám pomôcť:

Výpočet plochy strechy

Tento parameter je potrebný pri nákupe strešnej krytiny, izolácie reziva a difúznych membrán, izolácií atď. Na našom portáli je kalkulačka pre výpočet bedrovej a bedrovej strechy, Existuje algoritmus pre výpočet trojposchodová strecha, A pre zložitejšie možnosti, strecha môže byť rozdelená do niekoľkých jednoduchých častí, určiť každý z nich, a potom zhrnúť. možnosti výpočet plochy rôznych neštandardných údajov - v samostatnom článku portálu.

Časť reziva sa nevyhnutne dostane do odpadu - pri rezaní alebo dokonca vyraďovaní jednotlivých častí dosiek. Preto sa odporúča pridať ďalších 10 percent k ich vypočítanej sume.

Konečný výsledok bude zohľadnený s prihliadnutím na rezervu v metroch kubických, v bežiacich metroch dosky, ako aj počet dosiek s ich štandardnou dĺžkou 6 metrov.

Ak sa chystáte na strechu z kovových dlaždíc - potom ste tu ...

So všetkými podobnosťami s palubou, kov stále veľmi odlišné požiadavky na prepravku. Tuhá látka sa stáva zbytočnou dokonca ani pri malých uhloch svahov. Prejsť na kalkulačka na výpočet materiálov pre prepravky pod kovovou dlažbou - okrem samotného programu sú uvedené potrebné vysvetlenia.

Загрузка...