Okná a dvere

Aké lepšie plastové okná

Miesto tradičných drevených okenných rámov je čoraz viac obsadené plastovými systémami, ktoré sa v prevažnej väčšine prípadov osvedčili na najlepšej strane. Na rozdiel od dreva sa okná z PVC vyznačujú vysokou energeticky úspornou kvalitou, jednoduchou údržbou a estetikou. Materiál nie je citlivý na biodegradáciu, nereaguje zmenou veľkosti na zmeny vlhkosti a teploty, nie je živnou pôdou pre mikroflóru alebo hmyz.

Aké lepšie plastové okná

Pred vlastníkmi majetku, ktorý sa rozhodol urobiť takúto výmenu, určite vznikne otázka, aké plastové okná by sa mali inštalovať. Faktom je, že pre všetky vonkajšie podobnosti, nie všetky PVC okná systémy majú rovnaké kvality. Veľa záleží na správnom dizajne, na profilových vlastnostiach a type sklenenej tabule, na výrobcovi komponentov, na miestnom výrobcovi okien a na odbornosti montéra.

Všeobecné odporúčania pre výber

Na výrobu plastových okien boli vytvorené špeciálne normy, ktoré musia spĺňať profily na výrobu rámov, tesnení, tvaroviek a dvojskiel. Ak výrobca dodržiava stanovené pravidlá, plastové systémy poskytnú bývanie nielen svetlom a teplom, ale nepoškodia ani zdravie ľudí, ktorí v ňom žijú.

Typický dizajn väčšiny okien z PVC je podobný, ale komponenty môžu mať vážne rozdiely.

 • Prvý krok vyberie profil výrobcu. Najlepšou voľbou by bolo, ak je to známa značka, to znamená spoločnosť, ktorá v tejto oblasti dlhodobo pracuje a získala úplnú dôveru spotrebiteľov. Patrí medzi ne "VEKA", "Rehau", "KBE", "Montblanc", "Deceuninck", "Trocal". V Rusku prezentujú aj iní výrobcovia svoje výrobky, ktorých výrobky majú tiež pomerne slušné vlastnosti. Avšak výberom málo známej značky by ste mali hľadať podrobnejšie informácie o nej. Dnes je to jednoduché, pretože spoločnosti bona fide sa neboja inzerovať svoje výrobky umiestnením ich vlastností na svojich oficiálnych stránkach. Ak sa však takéto informačné zdroje nenájdu, je lepšie sa takéhoto nákupu zdržať.

Niektoré veľké spoločnosti s cieľom znížiť náklady na prepravu obrobkov a zvýšiť predaj otvorený v rôznych krajinách, vrátane Ruska, ich výrobných liniek. Tieto pobočky pracujú podľa prísnych noriem materského výrobcu, to znamená, že vo všetkých fázach sa vykonáva prísna kontrola až po konečnú inštaláciu systémov. Samozrejme, ak je takáto príležitosť poskytnutá v regióne bydliska, je najlepšie ju použiť.

Kvalita okenných návrhov do značnej miery závisí od koncového výrobcu - miestnej spoločnosti, ktorá vykonáva merania, montáž systémov a ich montáž.

 • Častejšie sa však konečná montáž okenných konštrukcií zo súčiastok prichádzajúcich zo zahraničia vykonáva za výrobných podmienok miestnej spoločnosti, ktorá vykonáva potrebné merania a následnú montáž. Z toho vyplýva, že veľa z hľadiska kvality závisí od vybavenia, skúseností a integrity konečného výrobcu. Je to však samostatný problém, ktorý si vyžaduje zváženie na miestnej úrovni.

To znamená, že je veľmi dôležité vybrať si spoločnosť vo vašom regióne s najvyššou reputáciou kvality. Aj keď sa používajú najdrahšie profily a okná s dvojitým zasklením, výsledok môže byť katastrofálny, ak sa nedodržiavajú normy pre výrobné systémy, alebo keď sú merania a inštalácia negramotné. Preto pred kontaktovaním konkrétneho výrobcu okien stojí za to ho požiadať o informácie od spotrebiteľov, ktorí sa s ním už zaoberali, ak je to možné, aby sa zoznámili s vykonanou prácou, ktorá už bola testovaná prevádzkou.

 • Na výrobu plastových profilov sa v súlade so zavedenými medzinárodnými normami používa polyvinylchlorid (PVC) s vysokou odolnosťou proti opotrebeniu. Materiál je odolný voči nízkym a vysokým teplotám, k ich náhlym zmenám, k ultrafialovému žiareniu, účinkom domácich chemikálií. Veľmi dobré a mechanické ukazovatele pevnosti. Životnosť vysokokvalitných certifikovaných profilov sa odhaduje na najmenej 50 rokov.
 • Počet kamier v profile. Aby mohla okenná konštrukcia plniť svoje funkcie kvalitatívne, pri výbere profilu na výrobu okien je potrebné zohľadniť túto dôležitú charakteristiku.

Príklady vnútornej štruktúry profilov s rôznym počtom komôr

 • Požadovaná tuhosť plastového profilu je zabezpečená špeciálne navrhnutými kovovými vložkami, ktoré sú umiestnené vo vnútri. Profily bez takýchto vložiek (a nachádzajú sa) nie sú lepšie získavať.
 • Dizajn skleneného bloku. Je dôležité zvoliť správny počet kamier v sklenenej tabuli inštalovanej v ráme, inak okno nebude schopné udržať teplo v priestoroch. Výber okna s dvojitým zasklením sa tiež vykonáva v závislosti od zimných teplôt v regióne. Sklo, ktoré tvorí sklený blok, by malo mať hrúbku aspoň 4 mm, hladký povrch a vysoký stupeň priehľadnosti.
 • Prvky kovania. Kvalita kovania bude závisieť od trvanlivosti a jednoduchosti ovládania okenných systémov. Odborníci odporúčajú výber tvaroviek vyrobených európskymi výrobcami, pretože zodpovedá medzinárodným normám a spravidla má certifikát kvality EÚ.
 • Náterové hmoty. Tieto prvky systému zabezpečujú tesnosť okennej konštrukcie, preto je tiež dôležité, aký materiál a s akou kvalitou sa bude vyrábať.

Zo všetkých vyššie uvedených kritérií pre posudzovanie okna priamo závisí od kvality tepla a zvukovej izolácie priestorov. Preto ich možno nazvať základom. Plastové konštrukcie od rôznych výrobcov majú však aj individuálne vlastnosti.

Špecifikácie PVC profilu

Ak chcete určiť výber profilu, musíte vedieť, aké vlastnosti by ste mali venovať pozornosť. Budú prezentované v tejto časti publikácie.

 • Počet airbagov vnútri profilu. Výrobky rôznych výrobcov sa líšia svojimi vlastnosťami vrátane štruktúry profilu, ktorý môže mať dve až osem kamier.

V rozsahu čísla toho istého výrobcu môžu byť znázornené modely profilov s rôznym počtom kamier.

Kamera je prázdny priestor, hermeticky uzavretý, umiestnený po celej dĺžke profilu. Imobilizovaný vzduch je vynikajúcim tepelným izolátorom. To znamená, že čím viac vzduchových komôr je v okennom ráme, tým teplejšie bude. Pre regióny so studenými zimami odborníci odporúčajú uprednostniť profil vybavený aspoň piatimi kamerami.

 • Koeficient odporu prenosu tepla Profile. Táto definícia charakterizuje izolačné vlastnosti okennej konštrukcie. U regiónov s veľmi chladnými zimami by mal byť ukazovateľ tohto parametra najmenej 0,95 ÷ 1,0 m²·° C / W a pre európsku časť krajiny 0,6 ÷ 0,8 m² • ° C / W postačuje. Túto charakteristiku špecifického profilu možno nájsť na internete alebo sa opýtať na predajnú spoločnosť.
 • Hrúbka steny, Tento parameter je určený úsekom profilu a je rozdelený do dvoch tried - "A" a "B". Preto je profil triedy "A" vyrobený z polyvinylchloridu s hrúbkou 3 mm. Je určený na výrobu okien pre obytné priestory. Trieda B zahŕňa profilové polotovary, z ktorých sú zhotovené rámové konštrukcie pre obchody, trhoviská, stravovacie organizácie atď. Hrúbka ich stien je menšia ako 3 mm. V praxi sa takéto profily často používajú pre rámy pre domácnosť, pretože je veľmi ťažké kontrolovať tento parameter v každom z montovaných výrobkov. Zostáva teda len dúfať v dobrú vieru výrobcov koncových systémov.
 • Šírka profilu závisí od počtu vzduchových komôr a čím viac je tento parameter, tým teplejší bude rám. Okenné profily rôznych výrobcov môžu mať šírku od 30 mm do 130 mm.
 • Vnútorný výstužný profil. Podľa európskych noriem musí mať kovová platňa, vystužujúca polymérny rám, hrúbku aspoň 1,5 mm a vo veľkých konštrukciách aspoň 2 mm. Vzhľadom k prítomnosti kovovej vložky výrazne zvyšuje životnosť hotových systémov, pretože získavajú vyššiu pevnosť. Hardvérové ​​dosky sú pripevnené na kovové platne.

Vlastnosti okien s dvojitým zasklením

Balenie skla sa nazýva hermetická konštrukcia, zložená z niekoľkých pohárov a inštalovaná v hotovom ráme z plastu alebo iného materiálu.

Okná s dvojitým zasklením sa líšia počtom, hrúbkou, špeciálnymi vlastnosťami sklenených a plynových monolitických komôr.

 • Konštrukcia okna s dvojitým zasklením môže pozostávať z dvoch, troch alebo štyroch skiel, medzi ktorými je vytvorená jedna, dve alebo tri vzduchové komory. Táto tabuľka ukazuje, aké okná s tepelným odporom s dvojitým zasklením rôznych vzorov majú:

DvojskloHrúbka skla a vzduchovej komory, mm. (Sklo-sklo fotoaparát)Celková hrúbka skla, mmKoeficient odporu prenosu tepla, m² ° C / W
Jedna komora4-12-4200,32÷0,34
Jedna komora4-16-4240,35÷0,37
dvojkomorový4-8-4-8-4280,48÷0,50
dvojkomorový4-10-4-10-4320,53÷0,55
dvojkomorový4-12-4-12-4360,56÷0,58
dvojkomorový4-12-4-6-4300.47
dvojkomorový6-10-4-6-4300.44

V každom okennom systéme zaberá sklenená jednotka 80% svojej plochy, čím viac komôr v sklenenom bloku, tým teplejšie okno.

Hrúbka skla použitého na vytvorenie skla je 4 ÷ 6 mm. Najbežnejšie pre byty a domy sú jednokomorové a dvojkomorové okná s dvojsklom so vzduchovými komorami rôznych šírok. Trojkomorové varianty sa používajú menej často a spravidla len v severných oblastiach, pretože dvojkomorová konštrukcia postačuje pre hlavnú časť Ruska.

Pri montáži sú vzduchové komory hermeticky utesnené špeciálnym gumovo-bitúmenovým tmelom. V spodnej časti každého z nich je komora naplnená vlhkosťou absorbujúcou kompozíciou, v dôsledku čoho sa pri poklese teploty vnútorná strana skla nepreleje. Pre sklenené jednotky bolo vyvinutých niekoľko typov skiel, ktoré sú určené na vykonávanie určitých funkcií. Výber okien pre dom, je nevyhnutné sa pýtať na spoločnosť, v ktorej bude vykonaná výrobná zákazka, aké možnosti okuliarov môžu ponúknuť.

 • Upozorňujeme, že vzdialenosť medzi tabuľami (tj šírka komôr) v jednej dvoj- alebo trojkomorovej sklenenej jednotke môže byť odlišná. Tým sa dosiahne maximálny účinok izolácie hluku. Zvukové vlny sa "rozbijú" v uzavretých priestoroch s rôznymi šírkami, čo vylučuje fenomén rezonancie. Takéto okná s dvojitým zasklením budú vhodnejšie pre tých majiteľov, ktorých domy sa nachádzajú v hlučnej zóne, napríklad na veľmi rušnej ulici, neďaleko diaľnic, železníc atď.
 • Môžu existovať rozdiely v plnení komory skla. Najčastejšie sú ponúkané lacné vzduchom naplnené možnosti. Vyššie tepelné a zvukové izolačné vlastnosti sú však obsiahnuté v obaloch s komorami obsahujúcimi inertný plyn. Spravidla je to argón, aj keď podľa posudkov niektoré spoločnosti ponúkajú výplň kryptónu alebo xenónu s najvyšším možným výkonom. Je pravda, že už existuje úplne iná cenová úroveň, takže takéto možnosti sotva stoja za zváženie vážne. Áno, a nie je to potrebné.
 • Energeticky úsporné zasklenie. V príprave na inštaláciu skla v skle, na ich povrchu možno použiť špeciálny náter, ktorý môže odrážať teplo vo vnútri areálu. Zvlášť dobre táto možnosť je vhodná pre domy nachádzajúce sa v regiónoch s krutými zimami.

Okuliare môžu mať špeciálny povlak na opaľovanie, ktorý odráža ultrafialovú zložku slnečného svetla.

 • Slnečné okuliare majú farebný povrch. Tónovanie môže mať rôznu intenzitu a odtieň, rovnako ako aj zrkadlový, plne reflexný povrch. Takáto ochrana pomáha udržiavať chladnú miestnosť v lete. Táto verzia okuliarov bude najlepšou voľbou, ak okná bytu alebo domu majú výhľad na slnečnú stranu.
 • Tvrdené sklá sa vyrábajú približne na rovnakej technológii ako automobil. Ak sa pokúsite rozbiť takéto okno s dvojitým zasklením, bude to mať za následok početné trhliny, ale nebude sa rozpadať na kusy.
 • Pancierové sklo má vysokú úroveň pevnosti a vydrží veľmi silné mechanické účinky. Vďaka týmto vlastnostiam sa sklo používa nielen na výrobu skla pre okná prvého poschodia, ale aj pre veľké okná.

Balkónové rámy s dvojsklom z vystuženého skla.

 • Zosilnené sklo obsahuje vo svojej štruktúre kovovú mriežku s bunkami rôznych veľkostí. Samozrejme, odolnosť voči mechanickému šoku alebo vandalizmu sa výrazne zvyšuje. Je pravda, že znížením priepustnosti svetla - transparentnosť už nie je rovnaká.
 • Samočistiace sklo je vybavené špeciálnym vonkajším povlakom, ktorý zabraňuje usadzovaniu prachu a vzniku stôp kvapôčok. Táto možnosť je vhodná pre hluché okná inštalované nad prízemím, ktoré je možné čistiť zvonku bez použitia špeciálneho zariadenia.

Vybavenie "výplne" plastových okien

Kovanie sa nazýva kovové časti, ktoré upevňujú a zabezpečujú pohyblivosť spojov prvkov okenného systému. Trvanie prevádzky plastových okien preto vo veľkej miere závisí od kvality tohto zariadenia.

Známi európski výrobcovia príslušenstva vyrábajú vysoko kvalitné drahé výrobky a diely ekonomickej triedy. Samozrejme, náklady na okná s jednou alebo inou súpravou príslušenstva sa môžu výrazne líšiť. Áno, a číslo použité pri navrhovaní tvaroviek sa môže líšiť, čo ovplyvňuje aj náklady na hotový výrobok.

Trvanlivosť a spoľahlivosť okenných systémov z PVC priamo závisí od kvality kovaní použitých pri ich montáži

Zoznam hlavných častí, ktoré zabezpečujú komfort obsluhy okenných systémov zahŕňa:

 • Systém naklápania a otáčania, ktorý umožňuje otvárať okno v dvoch polohách - sklopné a sklopné. Niektoré modely okien je možné otvoriť iba - tento moment musí byť špecifikovaný pri objednávke.
 • Uzamykací mechanizmus a rukoväť, ktorá umožňuje otvárať a zatvárať krídlo, upevniť ho v sklopenej polohe, ako aj zatvoriť v "zimnom" režime, t. J. Ťahať krídlo čo najbližšie k rámu, čím sa zvyšuje tesnosť okna.
 • Zámky, zátky, zabraňujúce neoprávnenému otvoreniu, čo je obzvlášť dôležité, ak sú v dome malé deti.
 • Systémy upevňovacích prostriedkov alebo ramien, napríklad na montáž mriežok proti komárom alebo žalúzií.
 • Pre posuvné rámy sú v súprave použitých kovaní zahrnuté kovové koľajnice a špeciálne valce.

Odborníci odporúčajú vybrať okná s príslušenstvom európskych spoločností "Roto", "Maco", "Siegenia-Aubi", "G-U" a "Winkhaus". Títo výrobcovia dodávajú diely, ktoré zaručujú maximálnu životnosť systému a jednoduchosť použitia.

Plastové okná tesnenia

Na výrobu plastových okien sa použilo niekoľko typov tesnení, ktoré sa líšia materiálom výroby. Ak chcete zistiť, ktorý z nich je lepší, mali by ste si každý z nich krátko prečítať.

Kvalita tesnení si vyžaduje veľkú pozornosť - nie všetky materiály majú vysoké výkonové charakteristiky.

 • TPE alebo TEC - elastický termoplastický alebo termoplastický elastomér sa najčastejšie používa ako tesniaci materiál v plastových konštrukciách a prakticky pre všetkých výrobcov. Takýto materiál sa nelíši vo vynikajúcich vlastnostiach, ale je bežný kvôli tomu, že je vhodný pre automatickú montáž profilu do okennej konštrukcie.

Tento typ tesnenia sa ľahko pripojí v rohoch rámu, pretože má malý polomer zakrivenia. Jeho sekcia sa dá ľahko a bez komplikácií tvarovať. Materiál je veľmi cenovo dostupný. Všeobecne platí, že TEP má všetky vlastnosti, ktoré sú ideálne pre regionálneho výrobcu systémov, ale nie pre spotrebiteľa.

Podstatnou nevýhodou tohto materiálu je však nestabilita pri nízkych a vysokých teplotách, takže pri zahrievaní v horúcom počasí sa stáva mäkkým a počas zimných mrazov je veľmi krehká. Okrem toho nestabilita termoplastického polyméru voči ultrafialovému žiareniu vedie v priebehu času k jeho deformácii. Teplotný rozsah prevádzky, deklarovaný výrobcami TEC, sa pohybuje od - 45 do + 80 stupňov. На практике же деле его прочность "дает сбои" уже в -20 °С, а размягчается он при абсолютно некритичных +35 °С.

 • ЭПДМ или этиленпропиленовый каучук - это второй вариант уплотнителя, который обладает подходящими характеристиками для эксплуатации в условиях низких и высоких температур. Материал сохраняет свои первоначальные качества при холоде, доходящем до - 60 °С, а верхний предел и вовсе составляет + 120 °С. ЭПДМ инертен к ультрафиолетовому воздействию и атмосферным осадкам. Если в оконную конструкцию устанавливается уплотнитель такого типа, то ее стоимость будет выше по сравнению с ТЭП.
 • Silikónový zhutňovač je ďalším materiálom používaným niektorými výrobcami. Ale stojí to viac ako tie prvé, preto nie je tak populárne. Má vynikajúcu životnosť a rozsah prevádzkových teplôt je od - 80 do + 200 ° C. Silikónový tmel má dobrú elasticitu, preto vydrží dlhotrvajúce a časté mechanické vplyvy vo forme najhutnejšieho lisovania krídla na rám. Ľahko prenáša materiál a prírodné agresívne vplyvy, vrátane ultrafialového žiarenia a atmosférickej vlhkosti. Cena tejto pečate je však asi dvakrát vyššia ako cena EPDM.
 • Gumové tesnenie je bežná guma, takže má všetky svoje pozitívne a negatívne vlastnosti. Veľa, samozrejme, závisí od výrobcu, ktorý môže ušetriť na kaučuku pridaním ďalších plnív do zmesi. Porušenie výrobnej technológie výrazne zníži životnosť tesniacich profilov. Pneumatiky nízkej kvality sa môžu vysušiť na slnku a praskliny, v dôsledku čoho sa stratí tesnosť spojov skleneného bloku s rámom a medzi rámom a krídlom sa môžu objaviť neviditeľné vizuálne medzery, ktorými prenikne studený vzduch do priestorov.

Vzhľadom k tomu, že náklady na tesnenie je približne len 0,5% z celkových nákladov na okenný systém, potom, ak je to možné, má zmysel vybrať si najviac kvalitné a trvanlivé možnosti. V tomto prípade je to silikón. Je lepšie preplácať trochu naraz, ako nahradiť tesniace prvky po roku alebo dvoch po začiatku prevádzky okien.

Ak v dôsledku toho plánujete získať vysokokvalitný, trvanlivý výrobok, nemali by ste kontaktovať prvú dostupnú kanceláriu, ktorá sa umiestni ako skúsený výrobca. Najlepšou možnosťou by bolo objednať si okno v spoločnosti s rozsiahlymi skúsenosťami. Ak vaši priatelia alebo príbuzní už majú plastové okná a slúžia bez porúch a opráv po dlhú dobu, stojí za to sa ich opýtať, kde ich kúpili, a tiež aký profil spoločnosti bol pre nich použitý.

Nižšie uvedená tabuľka ukazuje niekoľko známych spoločností, ktoré dodávajú svoje výrobky na celom svete.

Logá spoločnostiZhrnutie profilov
"VEKA" - Je to nemecká spoločnosť, ktorá sa od roku 1969 špecializuje na výrobu dverných a okenných systémov, ako aj roliet z vysoko kvalitného plastu. Výrobca má pobočky po celom svete - v Belgicku a Kanade, Spojenom kráľovstve a USA, Číne a Francúzsku, Španielsku a Poľsku, ako aj v Rusku.
Výrobky vyrobené v domácom podniku sú označené ako "VEKA Rus".
VEKA je dnes svetovým lídrom vo výrobe profilov používaných na výrobu okenných a dverných systémov v mnohých krajinách sveta.
Spoločnosť zaviedla prísny štandard kvality, ktorý musia dodržiavať všetky spoločnosti v rámci skupiny alebo na zmluvnom základe s použitím medzier pre výrobné systémy.
"REHAU" - Je to tiež nemecká spoločnosť s rozsiahlymi skúsenosťami s výrobou PVC profilov na výrobu okenných a dverných systémov.
Celé obdobie jeho plodnej práce (od 60. rokov minulého storočia), technologov a dizajnérov spoločnosti sa neustále angažuje v inovatívnom vývoji energeticky úsporných profilov, v mnohých ohľadoch je "trendom" v tejto oblasti trhu.
Nemeckej spoločnosti "KBE" vyrába profil, ako aj okenné a dverné systémy, ktoré môžu bezpečne poskytnúť tretie miesto v popularite na ruskom trhu.
KBE začala pracovať v roku 1980 a je priekopníkom vo využívaní techník vytláčania špičkových technológií, ktoré zvyšujú pevnostné charakteristiky profilov.
Od roku 1995 začala KBE dodávať komponenty na ruský trh a okamžite získala popularitu medzi ruskými výrobcami okenných konštrukcií. Dnes má spoločnosť dve továrne v Ruskej federácii, ktoré vyrábajú profilové systémy, ktoré sú úplne identické so systémami vyrobenými v Nemecku. Výrobky plne vyhovujú hodnotiacim kritériám "Rossstroi".
Vzhľadom na vysokú prestíž značky sú špecialisti KBE pozvaní k účasti na vývoji ruskej GOST, ktorá reguluje výrobnú technológiu okenných systémov. Preto sa výrobky tejto spoločnosti môžu bez špeciálneho úseku dokonca nazývať ruským štandardom.
"Proplex" - Je to ruská spoločnosť, ktorá vyrába profily pre plastové okná.
Výroba zahŕňala vysoko kvalifikovaný personál, linky sú vybavené inovatívnym rakúskym vybavením. Produkty majú zároveň prijateľnú cenu, vypočítanú pre priemerného domáceho spotrebiteľa.
Napriek tomu, že profily "Proplex" možno pripísať rozpočtovým možnostiam, majú pomerne vysokú kvalitu.
"Montblanc" - rakúska spoločnosť vyrábajúca plastové profily pre okenné a dverné systémy, ktorá otvorila najväčší výrobný závod v Ruskej federácii, pôsobiaci od roku 2001. Proces tvorby profilov prebieha pod prísnou kontrolou rakúskych špecialistov.
Spoločnosť vyvinula a vyrába niekoľko typov profilov - jedná sa o štandardné dvoj- a trojkomorové výrobky, ako aj pomerne zriedkavé a často vyrábané na objednávku polotovarov s piatimi alebo viacerými kamerami.
K dnešnému dňu modelová rada zahŕňa sedem typov rôznych dizajnov. Sú určené na výrobu okien používaných v regiónoch s rôznymi klimatickými podmienkami.
"Skupina Deceuninck" - Toto je medzinárodný záujem, ktorý vznikol v Belgicku pred 75 rokmi.
Produkty spoločnosti Deceuninck získali počas svojej práce popularitu nielen európskych, ale aj ruských spotrebiteľov.
Dcérska spoločnosť pôsobí v Ruskej federácii, ktorá vyrába výrobky najmenej rovnakej kvality ako pôvodné verzie. Potvrdením toho je vytvorenie inovatívneho profilového systému s názvom Favorite Space v ruskej pobočke spoločnosti, ktorá získala cenu Time of Innovation za energetickú efektívnosť rozvoja.
Produkty Deceuninck sú certifikované ISO.
"Trocal" - Ďalšia nemecká spoločnosť špecializujúca sa na výrobu profilov a hotových okenných systémov.
Prvé profily pre viackomorové konštrukcie boli vyrobené v roku 1967. V roku 1972 získala spoločnosť patent na výrobu farebného profilu z polymetylmetakrylu (PMMA). V roku 1987 inžinieri podniku vyvinuli rohový spoj pre dvere, ktorý sa neskôr stal štandardom pre všetky stavby. V roku 2006 začala výroba kombinovaných systémov z PVC a hliníka. Rok 2008 otvára prvú dcérsku spoločnosť "Trocal" v Ruskej federácii.
Produkty "Trocal" úspešne prešli certifikáciou pre ekologickú čistotu, o čom svedčí prítomnosť environmentálnej značky "Leaf of Life".
Juhokórejská spoločnosť "LG" Bola založená v roku 1947 a odvtedy vyrába domáce spotrebiče.
Koncom 50-tych a začiatkom 60-tych rokov sa začala výroba plastových výrobkov a surovín a neustále sa zavádzajú inovačné trendy, ktoré sú zastúpené na trhoch všetkých kontinentov. Na výrobu vysokokvalitných PVC profilov spoločnosť používa posledných 20 rokov extrúzne prevádzky od nemeckej spoločnosti WEBER.
V Rusku v roku 2004 bolo otvorené oficiálne zastúpenie „LG“.

Na účely porovnania vyššie uvedených výrobkov rôznych výrobcov budú uvedené hlavné charakteristiky profilov, ako aj ich pozitívne aspekty a nevýhody, ktoré používatelia zaznamenali.

Profily "VEKA"

Profily "VEKA" - popredná svetová značka

Spoločnosť sa zaoberá výrobou profilov pre štandardné aj neštandardné konštrukcie okien. K dispozícii nielen v bielej farbe, ale aj vo farebnom prevedení podľa noriem RAL.

Na ruskom trhu výrobca dodáva niekoľko modelov profilov s nasledujúcimi parametrami:

Názov modelu profiluŠírka profilu, mmPočet kamier, ks.Koeficient odporu prenosu tepla, m² ° C / W
"Euroline"5830.64
"Proline"7050.75
"Swingline"7050.77
"Softline 82"8271
"Alphaline"9061.4

"Pros" a "mínusy" produktov VEKA možno opísať takto:

 • Vďaka prísnej kontrole sa výrobky „skladajú“ z nepretržitých výhod, medzi ktoré patrí spoľahlivosť a trvanlivosť prevádzky, vysoká úroveň tepelnej a zvukovej izolácie, tesnosť, široká škála modelov, použitie vysoko kvalitných tesnení, odolných voči vysokým a nízkym teplotám.
 • Medzi nedostatkami možno identifikovať len profil vysokých nákladov. Všetky ostatné uvedené „minusy“ sú spôsobené výlučne nedostatočnou svedomitosťou miestnych firiem zaoberajúcich sa montážou okenných a dverných konštrukcií.

Profily "REHAU"

Okná z profilov "REHAU" všade si zaslúžia uznanie spotrebiteľa

V Ruskej federácii spoločnosť prezentuje šesť možností profilu s nasledujúcimi charakteristikami:

Názov modelu profiluŠírka profilu, mmPočet kamier, ks.Koeficient odporu prenosu tepla, m² ° C / W
"Standard"6030.64
"SIB-DESIGN"7040.72
"DELIGHT-DESIGN"7050.8
"BRILLANT-DESIGN"7050.91
"GENEO"8661.5
"Intelia"8660.95

Výhody a nevýhody výrobkov z profilu "REHAU":

 • Pozitívne vlastnosti výrobkov tejto spoločnosti, ak sa spoliehate na spotrebiteľské recenzie, zahŕňajú vysokú konštrukčnú pevnosť, vynikajúcu tepelnú a zvukovú izoláciu, pomerne veľký modelový rad, odolnosť voči ultrafialovému žiareniu a nízke zimné teploty. Profilové modely "DELIGHT-DESIGN" a "BRILLANT-DESIGN" majú navyše protivandálové vlastnosti.
 • Nevýhodou okien "REHAU" je obmedzenie dĺžky profilov, to znamená, že je ťažké vybrať si možnosti otvárania okien neštandardných veľkostí. Vysoká cena výrobkov z nich robí neprístupné pre rodiny so stredným príjmom.

Na trhu je veľký počet falzifikátov alebo výrobky vyrobené z profilu "REHAU", ale s porušením zavedených technológií. Tak príliš nízka cena systémov pod takouto značkou by mala dokonca ostražitý kupujúci upozorniť.

 Profily a okenné konštrukcie "KBE"

Známe ruské spotrebiteľské okenné systémy "KBE"

spoločnosť "KBE" produkuje veľa profilov, podobných charakteristikám, táto tabuľka predstavuje tie najobľúbenejšie:

Názov modelu profiluŠírka profilu, mmPočet kamier, ks.Koeficient odporu prenosu tepla, m² ° C / W
"Etalón"5830.7
"Engin"5830.7
"Selekt"7060.77
"Expert"7050.83
"Energia"7030.81
"Master"7040.8
"Premium"7661
KBE 888861.03

Medzi výhody a nevýhody výrobkov od tohto výrobcu patria:

 • Súdiac podľa spotrebiteľských posudkov, okná a dvere z profilov "KBE" zaujímajú jednu z vedúcich pozícií, pretože majú vysokú pevnosť, dlhú životnosť bez opráv a úprav, ako aj estetické externé údaje. Treba poznamenať, že výrobky sú šetrné k životnému prostrediu, pretože výrobca pri ich výrobe nepoužíva olovo. Záruka od výrobcu na profil je 40 rokov.
 • Nevýhody produktov tejto spoločnosti sa nazývajú relatívne vysoké náklady na výrobky. Pod vplyvom ultrafialových lúčov sa vyskytli prípady farebného zafarbenia v smere zožltnutia.

Profily a okná „Proplex“

Profily a systémy "Proplex" dokonale prispôsobené špecifickým tvrdým ruským podmienkam prevádzky

Domáci výrobcovia sa snažia držať krok s poprednými značkami. Produkty "Proplex" rôzne dostupné ceny a rozsah reprezentujú nasledujúce modely profilov:

Názov modelu profiluŠírka profilu, mmPočet kamier, ks.Koeficient odporu prenosu tepla, m² ° C / W
"Balkón"4620.405
"Optima"5830.64
"Dvere"582÷30.405
"Výberové konanie"5830.64
"Premium"7050.76
"Comfort"7040.79
"ComfortPlus"7050.78
"Lux"12750.71

Navrhuje sa okno „Profesionáli“ a „nevýhody“ „Proplex“:

 • Výhody profilu tejto spoločnosti možno považovať za vysoko kvalitné produkty:

- plast je odolný voči veľmi nízkym teplotám, nie je žltý a nepraská, profil má dokonale bielu farbu;

- dlhodobá prevádzka;

-konštrukcie majú dobrú tesnosť, preto dokonale chránia dom pred chladom a vonkajším hlukom.

 • Nevýhody - to je trochu zastaraný dizajn profilu, nedostatok medzinárodnej certifikácie kvality, čo spôsobuje problémy s príslušenstvom.

Montblanc produkty

Cenovo dostupný, atraktívny dizajn, široká škála veľkostí - profily Montblanc

Táto tabuľka uvádza vlastnosti profilov vyrábaných firmou Montblanc:

Názov modelu profiluŠírka profilu, mmPočet kamier, ks.Koeficient odporu prenosu tepla, m² ° C / W
Termo 60602÷30.7
"Eco 60"6030.58
"Nord 70"7050.82
"Quadro 70"7050.8
"Grand 80"8060.82
"Mesto 120"12061.05

Pozitívne a negatívne strany okien "Montblanc":

 • Výhody výrobkov od tohto výrobcu je možné považovať za relatívnu pružnosť profilu, čo umožňuje ich použitie pri výrobe rámov na montáž do otvorov s oblúkovým tvarom. Cenovo dostupné náklady, zaujímavý dizajn výrobku a trvanlivosť sú tiež dôležitými faktormi v prospech týchto okien údržby. Profily sú prispôsobené ruským podmienkam - odolné voči nízkym aj vysokým teplotám. Záručná doba je 50 rokov.
 • Nasledujúce nevýhody môžu byť spomenuté z „mínusov“ - nespoľahlivosť tvaroviek, s časom, kedy sa plast profilu začína žltnúť, nepríjemný zápach chémie z zhutňovača, ktorý je dlhý čas držaný, nedostatok certifikátu kvality.

Profily "Deceuninck"

Prehľady o profiloch "Deceuninck" sú protichodné, ale to sa týka len "rozpočtových" modelov (ekonomická trieda) z prezentovanej produktovej rady.

Spoločnosť "Deceuninck" dodáva na ruský trh profily, ktorých názov a hlavné parametre sú uvedené v tejto tabuľke:

Názov modelu profiluŠírka profilu, mmPočet kamier, ks.Koeficient odporu prenosu tepla, m² ° C / W
"AD" - ekonomická trieda6030.64
"Forward"6030.65
"Zendow"7050.75
"Bautec"7130.68
"Favorit"7150.78
"Prestige"7660.84
"Space"7660.86
"Eforte"8461.05

Medzi výhody a nevýhody konštrukcií "Deceuninck" patria:

 • "Plusy" okenných systémov Deceuninck - výrobky nemajú prakticky žiadnu negatívnu spätnú väzbu, pretože majú také vlastnosti, ako je vysoká tepelná a zvuková izolácia priestorov, životnosť prevádzky, dostupnosť vysoko kvalitného nábytku "výplň" a vynikajúce konštrukčné riešenie. Okná "Deceuninck" môžu byť vybavené energeticky úspornými oknami s dvojitým zasklením, čo je dôležité pre chladné oblasti krajiny. Záručná doba od výrobcu je 60 rokov.
 • "Minusy" výrobkov je ich vysoká cena. Okrem toho by ste nemali kupovať rozpočtové možnosti pre návrhy tohto výrobcu, pretože ich kvalita je podľa hodnotení spotrebiteľov oveľa horšia ako cenovo dostupné produkty iných spoločností.

Profily a okenné systémy "Trocal"

Nie tak známe, ale stále stabilné profily dopytu "Trocal"

Na rozdiel od iných "heavyweights" v tejto oblasti, okenné systémy "Trocal" nie sú tak často na perách spotrebiteľov. Znalí majstri ich však dôrazne odporúčajú.

Názov modelu profiluŠírka profilu, mmPočet kamier, ks.Koeficient odporu prenosu tepla, m² ° C / W
"Solid"7030.71
"INNOWAVE"7050.8
"Balance"7050.84
"InnoNova_70.A5"7050.79
"InnoNova_70.M5"7050.84

Podľa spotrebiteľských hodnotení sú zaznamenané tieto výhody a nevýhody:

 • Pozitívne vlastnosti zahŕňajú pevnú konštrukciu, ktorá je veľmi odolná voči deformáciám, vysokej spoľahlivosti, úspešnému konštrukčnému riešeniu a vynikajúcim indikátorom tesnosti, čím sa zabezpečuje efektívna zvuková a tepelná izolácia miestností. Environmentálne osvedčenie hovorí samo za seba.
 • "Mínusy" výrobkov "Trocal" zahŕňajú len pomerne veľkú profilovú váhu. Okrem toho, s určitou opatrnosťou, stojí za to získať systémy s integrovanými žalúziami - nie úplne upravený dizajn rýchlo zlyhá. Je to však skôr problém s tvorcami systému.

Produkty "LG Chem"

Značka "LG" je nielen elektronika a domáce spotrebiče. Sortiment spoločnosti zahŕňa originálne plastové profily pre okenné a dverné systémy.

Výrobca je určite známy, ale s takými konkrétnymi výrobkami sa objavil na ruskom trhu nie tak dávno. Preto pri výrobe okenných konštrukcií najčastejšie používali iba dva profily tejto značky:

Názov modelu profiluŠírka profilu, mmPočet kamier, ks.Koeficient odporu prenosu tepla, m² ° C / W
"L-600"6040.68
"L-700"6050.91

Zatiaľ nie je možné komplexne zhodnotiť používanie týchto profilov, pretože v Rusku sa začali používať len nedávno pri montáži okenných a dverných systémov. Avšak, niektorí používatelia, ktorí sa rozhodli kúpiť okná "LG Chem", hlavne dať pozitívnu spätnú väzbu. Zaznamenávajú sa ich vlastnosti ako dobrá tesnosť, tepelná a zvuková izolácia, vysokokvalitný plast s lesklým povrchom. To tiež priťahuje prijateľnú cenu, ktorá sa niekedy stáva rozhodujúcim kritériom pri výbere možností, ktoré sú z hľadiska iných ukazovateľov rovnaké. Profily "LG Chem" sú dobre prispôsobené ruským klimatickým podmienkam a vyhovujú súčasným stavebným normám.

Fóra sa stretávajú s nárokmi na nedostatočnú kvalitu armatúr, ale základná súprava môže byť nahradená príslušenstvom od renomovaných výrobcov, pretože sú vhodné pre profily „LG Chem“. Existujú prípady odpojenia tesnenia - to môže nastať v dôsledku nekvalitnej montáže konštrukcie alebo nadmerného chladenia gumy. Ale opäť, tento problém je zvyčajne na svedomí dokončovacie systém stavitelia.

*  *  *  *  *  *  *

Надеемся, что полученные рекомендации позволят читателю легче разобраться в разнообразии предлагаемых вариантов, сделать правильный выбор. Но еще раз подчеркнем - качество профиля может быть безнадежно "загублено" недобросовестной сборкой и установкой системы. То есть на рейтинг местных фирм, занимающихся таким видом деятельности, надо обращать самое пристальное внимание.

Dúfame, že na pomoc potenciálnemu kupujúcemu bude umiestnený videorekordér umiestnený nižšie: