Všeobecné otázky výstavby

Kalkulačky na premenu dreva na rezivo a späť

Drevo je možno najnevyhnutnejším materiálom pre akúkoľvek konštrukciu alebo opravu. Drevo sa používa takmer vo všetkých stupňoch - od základov až po strechu, od prípravných prác až po konečnú úpravu.

Kalkulačky na premenu dreva na rezivo a späť

Ako sa mýliť s nadobudnutím požadovaného množstva dreva? Pri plánovaní niektorých prác musia majitelia často pracovať s blokovým výrazom - napríklad toľko dosiek alebo tyč určitej sekcie a požadovaná dĺžka. A na základnej ceny sú zvyčajne uvedené v objeme - v kubických metroch. Je teda potrebné vykonať "konverziu", ktorej realizáciou pomôžu kalkulačky uvedené nižšie previesť objem dreva na množstvo dreva a späť.

Nižšie budú ponúknuté dve kalkulačky v závislosti od úlohy. V každom z nich je možné zvoliť cestu výpočtu buď pre obdĺžnikové rezivo (doska alebo drevo), alebo pre kolo (guľatinu).

Kalkulačka pre prevod objemu dreva na ich množstvo

Prejdite do výpočtov

Kalkulačka pre prevod kusu dreva na objemový ekvivalent

Prejdite do výpočtov

Rezivo sa najčastejšie ponúka so štandardnou dĺžkou 6 metrov - štandardne sa zobrazuje v kalkulačkách. Môžu však existovať aj iné možnosti, aby bolo možné zmeniť dĺžku.

Prierez dosiek alebo dreva, priemer guľatiny je uvedený v milimetroch.

Pravdepodobne nie sú potrebné ďalšie vysvetlenia pre výpočty.

Určené množstvom ... Ako sa vysporiadať s kvalitou?

Voľba dreva je zodpovednou úlohou, najmä ak je materiál určený na výstavbu nosných konštrukcií domu, inštaláciu krovu, vysoko kvalitný povrch. V tejto veci vám pomôžu informácie uvedené v špeciálnom článku nášho portálu. "Ako si vybrať drevo na stavbu domu".

Загрузка...