Budovy na strane domu

Mäkké okná pre terasy a altány

Altánok, otvorená veranda alebo terasa sa vždy stávajú obľúbenými dovolenkovými miestami pre majiteľov vidieckych statkov a ich hostí. Ale hnev počasia môže priniesť ich negatívne „úpravy“ pohodlia odpočinku - zúrivý vietor, šikmý pretrvávajúci dážď, ostré chladenie. Bolo by pekné mať nejaké prostriedky, ktoré nám umožnili rýchlo reagovať na takéto javy, takže sa nemusíte okamžite presťahovať do domu. Takýto prostriedok je - to sú tzv. „Mäkké okná“.

Mäkké okná pre terasy a altány

Takéto mäkké okná pre terasy a altány sa začali používať pomerne nedávno a už dokázali svoje pohodlie a jednoduchosť použitia. Nazývajú sa inak: priehľadné plátno, PVC záclony, silikónové okná - môžete nájsť ďalšie mená. Aby sme mali predstavu o materiáloch, z ktorých sa tieto výrobky vyrábajú, ako aj o tom, ako sa zostavujú, je zmysluplné podrobnejšie zvážiť ich dizajn a vlastnosti.

Odchod na letnú dovolenku do krajiny, snívanie o príjemnej zábave na verande súkromných mestských nehnuteľností, je potrebné si tiež pamätať na možné nepohodlie spôsobené takýmito javmi ako všadeprítomný hmyz, vietor, prach, dážď a horiace slnečné lúče. To všetko veľmi zabraňuje odpočinku, relaxácii a pokojnej komunikácii s rodinou a priateľmi.

Okrem toho, na jeseň, terasa, veranda, lodžia alebo balkón výškovej budovy je plná bahna a spadaného lístia. Existujú dažďové prúdy av zime je miestnosť často pokrytá snehom. Všetky tieto faktory nepriaznivo ovplyvňujú materiály, z ktorých boli postavené a dokončené podobné letné budovy, a je nemožné zabezpečiť úložisko dočasne nevyžiadaných položiek na lodžiích alebo balkónoch.

Balkón, chránený pred "rozmarmi" počasia s mäkkými oknami

Ak je balkón alebo lodžia ešte chránená presklenými rámami, potom budú veľké plochy ohraničujúcich konštrukcií altánkov a terás drahé, najmä ak inštalujete moderné odolné okná s dvojitými oknami. Na ochranu otvorených budov a rozšírení z rôznych nepríjemných prírodných javov, ako alternatíva k „klasickým“ zaskleniam, boli vyvinuté mäkké okná, ktoré sa v prípade potreby dajú ľahko a rýchlo demontovať.

Nemali by ste si myslieť, že na výrobu týchto originálnych dizajnov sa môže použiť obyčajný hustý polyetylénový film. Takýto materiál rýchlo rastie zakalený ultrafialovými lúčmi, praskne nárazmi vetra a časom sa jednoducho zmení na zbytočné a škaredé handry. Pre mäkké okná sa používajú oveľa odolnejšie a praktické plátna. Ak to chcete overiť, zvážte vlastnosti a vlastnosti takýchto výrobkov.

Druhy materiálov pre mäkké okná

Na výrobu mäkkých okien výrobcovia používajú niekoľko rôznych syntetických materiálov. Sú kombinované s dobrými indikátormi transparentnosti, vysokou odolnosťou voči mechanickému namáhaniu a rôznym poveternostným podmienkam, vrátane UV žiarenia, vlhkosti a teplotným extrémom.

Najčastejšie sa na ruskom trhu stali polyvinylchloridové (PVC) a polyuretánové plátna.

Altánok s priehľadnými PVC mäkkými oknami.

 • PVC transparentné plátna- Toto je najobľúbenejšia verzia flexibilných závesov, pretože sú známe svojou dlhou životnosťou bez potreby opravy a výmeny. Materiál sa vyznačuje vysokou elasticitou a pevnosťou, odolnosťou voči ultrafialovým lúčom, vlhkosťou a teplotným extrémom. PVC fólia je absolútne ohňovzdorná, čo umožňuje použitie na altánkoch s grilom alebo v nich vybaveným grilom. Polyvinylchlorid neobsahuje žiadne zložky, ktoré by podporovali vznik a vývoj akejkoľvek parazitickej mikroflóry. 

Terasa, ktorej steny sú mäkké okná z polyvinylchloridu.

PVC mäkké okná sú prezentované na trhu v širokom rozsahu, takže môžu byť zvolené pre otvorenie akejkoľvek veľkosti. K dispozícii je tiež určitá odroda vo farbe, to znamená, že si môžete kúpiť najvhodnejší vzhľad alebo dekoráciu miestnosti.

Plachty môžu byť čiastočne alebo úplne transparentné - to umožňuje odtieň určitej časti altánku (veranda). Na rozdiel od presklených rámov sú náklady na plastové okná omnoho nižšie, ale môžu mať približne rovnaké charakteristiky ako obyčajné sklo.

Hrúbka filmu môže byť rôzna, takže si môžete vybrať ľubovoľnú možnosť v závislosti od miesta a podmienok používania.

Hrúbka komerčne dostupného filmu, z ktorého sú vyrobené mäkké okienka, obvykle 500, 650 alebo 700 mikrometrov. Čím väčší je tento parameter, tým silnejšia je transparentná bariéra, čo znamená, že v prípade potreby odolá vonkajším vplyvom a viac ako jednému demontáži. Okenné záclony, ktoré majú hrúbku 500 mikrónov, sa považujú za možnosť rozpočtu a zvyčajne sa používajú len na uzavretie malých otvorov. Tkaniny s hrúbkou 650 alebo 700 mikrónov sú vhodné pre stredné a veľké plochy, takže sú viac od zákazníkov.

Polyuretánové mäkké okná.

 • Polyuretán - To je ďalší materiál, z ktorého sa vyrábajú jemné okenné závesy. Táto možnosť môže mať menšiu hrúbku, ale vlastnosti nie sú horšie ako výrobky z PVC.

Polyuretánové fólie pre mäkké okná sú tiež dostupné v hrúbkach od 500 do 700 mikrónov, ale ich mechanická pevnosť je vyššia

Polyuretán má vyššiu elasticitu ako polyvinylchlorid, preto nie je len veľmi ťažké ho roztrhať, ale aj prepichnúť ostrým predmetom. Okná môžu byť prevádzkované pri extrémne nízkych teplotách, dokonca aj pri mínus 80 stupňoch - kým nie sú poškodené a nemenia svoj vzhľad.

Povrchy z polyuretánového oplotenia nielenže ochránia pred vetrom, ale tiež vám umožnia obdivovať výhľad na večernú nádrž z nádrže, v blízkosti ktorej v súčasnosti nie je možné bez komárov kvôli mnohým komárom a komárom.

Polyuretán má schopnosť odrážať priame slnečné svetlo, takže sa film neprehrieva. Nie je to však prekážka prieniku svetla do uzavretej miestnosti. Vzhľadom k tejto kvalite materiálu, vo vnútri altánku alebo lodžie, v horúcich dňoch, chlad je udržiavaný, a za chladného počasia - to je udržiavané v teple.

Tkaniny používané na lemovanie mäkkých okien: tkanina Premium - Oxford 600 a suita - Velfi.

Mäkké okná vyššie uvedených materiálov je možné kombinovať s nepriehľadnými tkaninami z polyesteru s polyesterovými aditívami. Tento materiál má tiež vysokú pevnosť a trvanlivosť.

Nepriehľadné plachty pri vchode, ktoré možno pripísať nie mäkkým oknám, ale mäkkým dverám

Veľmi populárnou voľbou pre kombinovanie materiálov je nepriehľadné dno a priehľadný vrch.

Príklad spájania nepriehľadných a priehľadných častí fólie na stenu altánku

Rovnaký materiál sa často používa na rámovanie priehľadných oblastí. Dodáva im dodatočnú pevnosť a estetický vzhľad, keďže tkanina sa vyrába v širokej škále farieb.

Príslušenstvo pre upevnenie mäkkých okien

Hlavnými prvkami nábytku z mäkkých okien sú priechodka, francúzsky zámok, silikónový pásik a otočná konzola.

Zoznam armatúr na zaistenie mäkkých okien, ako aj ich otváranie a zatváranie zahŕňa:

ilustrácieNázov, rozsah a základné funkcie kovaní
Priechodky sú kovové upínadlá zložené z dvoch častí a určené na lemovanie a spevňovanie otvorov usporiadaných v tkanine mäkkého rámovania okien.
Prostredníctvom priechodiek sa výsadba okenného krídla vykonáva na detailoch otvorenia, ktoré má byť uzavreté.
Oká môžu byť okrúhle, oválne, obdĺžnikové a štvorcové. Vyberajú sa v závislosti od upevňovacích prvkov, v spojení s ktorými budú fungovať.
Spony so silikónovým popruhom sú najpoužívanejšou a najvýhodnejšou možnosťou pripojenia flexibilných okien k povrchom.
Spony sú upevnené na ložiskových detailoch konštrukcie trnu alebo inej konštrukcie. Vonkajšia časť okna, pozostávajúca z filmu a rámu, sa umiestni na konzoly otvormi chránenými očkami.
Upevnenie krídla okna sa vykonáva pomocou silikónových pásikov, ktoré sú prevlečené cez konzoly.
Otočná konzola je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele a je najspoľahlivejším typom upevnenia.
Spony sú tiež navlečené cez priechodku, zasadené vopred po obvode v rámci filmového pásu. Napnutie a fixácia okna na povrch sa uskutočňuje pomocou pružinového tlaku, ktorý je zabudovaný do upevňovacieho prvku.
Tieto diely sa používajú na pripevnenie veľkých pásov väčších ako 5000 mm.
Francúzsky hrad je vyrobený z mosadze, na ktorú je možné aplikovať poniklovanú vrstvu.
Svojou konštrukciou sa podobá otočnej konzole, ale líši sa od nej tým, že v jej rotačnom mechanizme nie je žiadna pružina. Upevnenie krídla okna francúzskym zámkom sa vykonáva otočením uzamykacieho gombíka o 90 stupňov a jeho umiestnením do krížovej drážky.
Zámky sú tiež upevnené na nosných častiach budovy, ktoré okno natiahnu. Orámované krídlo okien sa nasadí na pevné zámky cez priechodky a upevní otočením rukoväte.
Francúzsky zámok je inštalovaný na plátne, neprekračuje 2000 mm v lineárnych parametroch.
Obojstranný zips sa používa na dverách - na zjednodušenie riešenia problému vstupu a výstupu v miestnosti, aj keď nie sú žiadne veľké dvere.
Zámok je vybavený obojstranným "posuvníkom", ktorý umožňuje otvárať a zatvárať priechod, a to ako vonku, tak aj vo vnútri miestnosti.
Šírka "blesku" je 10 mm.
Popruhy na držanie okien alebo dverí v zloženej polohe je možné objednať samostatne.
Tieto prvky majú uzamykaciu sponu a sú pripevnené k nosným prvkom konštrukcie. V zariadení oporných pásov nie je nič ťažké, takže ak by neboli objednané spolu s oknami, môžete použiť bežné pásy ako také, upevňujúce ich na drevený podklad.

Táto ilustrácia je dobre reprezentovaná zloženou dvernou tkaninou, vybavenou "zipsom" a upevneným zhora v otvorenej polohe na nosných pásoch.

V tých prípadoch, kde je pripevnenie elastického pásu k základni v spodnej časti nemožné (napríklad dverový), je pri objednávaní výrobkov nevyhnutné, aby sa pre náklad, ktorý zaťažuje spodok konštrukcie, vytvoril špeciálny vrecko. Zaťažením môže byť segment vystuženia alebo iný kovový profil, napríklad doska.

Takmer všetky vlastnosti mäkkých okien možno považovať za ich výhody.

 • Výrobný materiál nie je fúkaný vetrom a nebojí sa zrážok, preto je vynikajúcou ochranou tak pre stavbu, ako aj pre ľudí vo vnútri, od týchto prírodných javov.
 • Uzavretím altánku alebo inej podobnej "letnej" budovy týmto spôsobom je možné výrazne predĺžiť jej životnosť.
 • Možnosť použitia farebných filmových variantov pri výrobe okien umožňuje skryť vnútro altánku alebo verandy pred zvedavými očami.

Mäkké okná môžu uzatvárať nielen povrchy stien, ale aj prednú časť tŕňa.

 • Na požiadanie je možné vyrobiť mäkké okná ľubovoľného tvaru.
 • Bezpečnosť materiálu. Na rozdiel od skla, PVC alebo polyuretán nemôže byť rozbité, čo eliminuje riziko poranenia bodným poranením.
 • Ekologická bezpečnosť výrobných materiálov. PVC aj polyuretán neuvoľňujú toxické látky do životného prostredia, ani keď sú vystavené ultrafialovým lúčom alebo extrémne vysokým teplotám.
 • Charakteristiky vysokej priepustnosti svetla transparentných nefarbených okien, ktoré sa pri prevádzke neznižujú. Okná nestmavnú alebo časom nezmiznú.
 • Dlhá životnosť 7 až 10 rokov, v závislosti od hrúbky materiálu. Trvanlivosť vďaka vysokej odolnosti voči agresívnym prírodným vplyvom.
 • Odolné voči vysokým a nízkym teplotám. Okná je možné prevádzkovať v zime aj v lete v rozsahu teplôt od -40 do + 40 stupňov (alebo dokonca viac) bez toho, aby stratili svoje vlastnosti a vzhľad.

Nie je potrebné odstraňovať mäkké okná na zimu. Naopak - budú chrániť budovy pred snehom a vetrom.

 • Estetické dizajnérske riešenie umožňuje, aby sa letná časť budovy stala krajinnou. Priehľadnosť fólie používanej na vytvorenie mäkkých okien chráni materiál altánku alebo terasy pred vonkajšími vplyvmi a zároveň neskrýva jeho dekoratívny efekt. Ak chcete zaťažiť spodnú časť konštrukcie, napodobniť steny s oknami, alebo len cítiť bezpečnejšie v miestnosti, môžete kombinovať priehľadný materiál s nepriehľadnou tkaninou požadovanej farby.

Správne zvolené mäkké okná neznížia dekoratívnosť budovy.

 • Veľký farebný sortiment látky použitej na rámovanie filmu.
 • Malá hmotnosť materiálu v porovnaní s bežným zasklením umožňuje použitie mäkkých okien na uzavretie veľmi ľahkých konštrukcií.
 • V komplexe s oknami môže byť použitá sieť proti komárom, ktorá umožní, aby sa čerstvý vzduch dostal do miestnosti počas chladných hodín a aby ho uchránil pred nepríjemným hmyzom.
 • Film má nízku tepelnú vodivosť, takže v miestnosti chránenej mäkkými oknami môžete nainštalovať infračervené kúrenie alebo elektrické.
 • Požiarna bezpečnosť. Na výrobu mäkkých okien sa používajú nehorľavé filmové verzie, takže sa dajú použiť aj na altány s krbovými kachľami.
 • Jednoduchá inštalácia okien vám umožní tento proces vykonať sami. Na to stačí mať k dispozícii súbor najjednoduchších nástrojov.
 • Takéto okná a nenáročnosť v starostlivosti sú dobré.
 • Primeraná cena hotových výrobkov v porovnaní s tradičnými drevenými rámami alebo plastmi s dvojsklami. Náklady na mäkké okná s rôznymi výrobcami sa môžu líšiť a začínajú od približne 1500 rubľov na 1 m².

Ak porovnáme náklady na "klasické" zasklenie takéhoto altánku s cenou mäkkých okien, rozdiel bude pôsobivý ...

Samozrejme, mäkké okná majú svoje nevýhody, s ktorými sa však môžete zmieriť. Takéto výrobky sú určené na špecifické účely a s funkciami, ktoré im výrobca pridelil, sa dokonale vyrovnávajú.

Nedostatky by však mali byť špecifikované. Aspoň tak, aby sa mäkké okná používali presne na určený účel.

 • Tento typ okien nemôže byť plnohodnotnou alternatívou k stacionárnym preskleným rámom pre byt alebo celoročnú rezidenciu. Aj keď vo vnútri zadržiavajú teplo, stále nemajú správnu tepelnú vodivosť a nie sú schopné vytvoriť potrebnú úroveň tesnosti v miestnosti.
 • PVC fólia použitá ako "sklo" má nízku odolnosť voči ostrým predmetom. Naopak, polyuretánová verzia má výrazne vyššiu elasticitu a odolnosť voči mechanickému poškodeniu.

Materiály používané pri výrobe mäkkých okien sa vyznačujú nenáročnosťou v prevádzke a starostlivosti. Ďalej bude predstavených niekoľko základných a jednoduchých implementácií pravidiel, ktoré by sa mali dodržiavať:

Je potrebné sa starať o mäkké okná bez ich demontáže z pevnej základne.

 • Mäkké okná by sa mali umývať iba vtedy, ak sú už veľmi špinavé. Na čistenie by ste nemali používať agresívne chemikálie, pretože na tento účel je vhodná obyčajná teplá voda, do ktorej môžete pridať trochu tekutého mydla alebo neagresívneho čistiaceho prostriedku. Môžete tiež použiť špongiu a mäkkú handričku a na odstránenie tvrdohlavej špiny môžete použiť mäkkú kefku.
 • Je neželateľné rozobrať mäkké okná na zimné obdobie bez akejkoľvek osobitnej potreby, pretože sú schopné odolať teplotám do mínus 40 a niektoré výrobky do mínus 70 stupňov. Ich celoročné použitie by nemalo ovplyvniť životnosť prevádzky.
 • Ak by sa okná v zimnom období odstránili (napríklad v tomto čase nikto nežije v vidieckom dome), mali by byť úhľadne zložené alebo zvinuté do kotúča a uložené v tejto forme pri kladných teplotách.

Z vyššie uvedeného je zrejmé, že v starostlivosti o mäkké okná nie sú prakticky žiadne osobitné problémy. Jediné, čo je potrebné predvídať, ak ich plánujete uložiť v zloženej forme, je elegantné úložné miesto až do budúcej sezóny.

Ako merať otvory?

Na to, aby mäkké okná dokonale zapadli do otvoru, pre ktorý sú určené, je potrebné vykonať presné merania nosnej konštrukcie.

Presnosť budúcich mäkkých okien závisí vo veľkej miere od presnosti merania

Замеры производятся в следующем порядке:

 • Первым шагом измеряется ширина и высота проемов, которые будут закрываться мягкими окнами, как говорят, "в свету".
 • Далее замеряются параметры балок и столбов несущей конструкции, на которые будут монтироваться крепежные детали. От ширины столбов будет зависеть ширина обрамления пленочной части окна. Štandardná šírka hranice je 70 mm, ale ak je potrebné ju zväčšiť, mala by byť uvedená v objednávke.
 • Každý z otvorov by mal byť očíslovaný, aby sa uľahčilo pochopenie hotových plátien počas ich inštalácie.

Látková zástera, parapet, ktorý chráni spodnú časť okenného otvoru pred vlhkosťou

 • Ak je to potrebné, z rámovej textílie usporiadajte druh ochrannej zástery, mal by byť tiež zaradený do zoznamu potrebných prvkov s uvedením jej parametrov.
 • Ak plánujete pokryť hladké povrchy filmom, nie je vôbec ťažké merať sami. Ale v prípade, že sa plánuje inštalácia okien na neštandardné otvory, ktoré majú špeciálny tvar, je lepšie pozvať profesionálnych meračov od spoločnosti, v ktorej plánujete zadať objednávku na výrobu.

Základné techniky pre inštaláciu fólií

Inštalácia okien z mäkkých fólií je jednoduchá a dá sa vykonať samostatne. Avšak pri objednávaní produktov musíte venovať pozornosť niektorým nuansám, ktoré uľahčia inštaláciu a zvýšia životnosť konštrukcie.

Pri upevňovaní okien pomocou skrutiek cez tkaninu, bude to nevyhnutne poškodené, a odtiaľ časom slza pôjde

 • Neskladujte na priechodke. Niektoré spoločnosti zmontujú okno, priskrutkujú ho k základni priamo cez tkaninu rámu, čo prirodzene trpí poškodením. Bude správne, ak sa upevnenie hornej časti pásu vytvorí cez priechodky.
 • Ak sa plánuje demontáž okien z budovy na zimné obdobie, potom v hornej časti je lepšie namontovať držiak pomocou francúzskeho zámku alebo otočnej konzoly.

Na tejto fotografii je znázornená inštalácia mäkkého okna, v ktorom majster pomocou nôžky robí zárezy na umiestnenie okienka cez ne na konzolách. Ak to nie je "bolestivé ekonomiky" vlastníkov na priechodoch, potom riadiť takého majstra!

 • Je potrebné nainštalovať očká pre vybrané upevňovacie prvky na bokoch a na spodku. Ak uložíte na tieto prvky, potom počas inštalácie master začne rezať tkaninu rámu. Tkanivo v poškodenej oblasti stratí svoju pevnosť, vďaka čomu sa rez môže roztiahnuť a prestať držať okno v požadovanej napnutej polohe. Zrejme to nebude slúžiť dlho.

Aby bola inštalácia jednoduchá a správna, je potrebné konať v etapách:

ilustrácieStručný opis vykonaných operácií
Prvá vec, ktorú je potrebné urobiť, je urobiť označenie na stĺpoch a nosníkoch základne (otvorenie).
Stanoví sa horná línia upevnenia, s kontrolou na konštrukčnej úrovni je uvedené umiestnenie upevňovacích prvkov.
Priechodky pre ne sa zvyčajne montujú s rovnakým rozstupom, takže ich bude ľahké označiť.
Štandardná vzdialenosť medzi priechodkami na stranách okenného rámu je 400 mm a 300 mm pozdĺž hornej línie.
V miestach označenia pomocou skrutiek a skrutkovača sú k základni pripevnené konzoly alebo zámky.
Ďalej je mäkké okno natiahnuté a pripevnené k hornej časti otvoru.
Na tomto obrázku master fixuje plátno skrutkami cez oká. Ak budete musieť neskôr demontovať okno, budete musieť odskrutkovať upevňovacie prvky, čo znamená, že v dreve budú poškodené miesta, ktoré môžu dať podnet k zničeniu jeho konštrukcie.
Ak sa nakoniec rozhodlo ušetriť na priechodkách a upevniť rúna priamo cez tkaninu rámu, odporúča sa v hornej časti poskytnúť kapsulu, do ktorej sa vloží kovový pásik, čím sa upevnenie upevní a nedovolí priehlbine plátna.
Aby sa plátno natiahlo a počas prevádzky sa tkanina visiaca nad horizontálnou základňou základne v spodnej časti otvoru nevytvorila z vetra, kovový pásik sa tiež vložil do dodaného vrecka zdola.
Potom sú strany pripevnené k základni, ako aj spodná časť plátna.
Ak sú slučky a silikónové pásy vybrané ako spojovací materiál a okná sú namontované pri vysokých teplotách, remeselníci neodporúčajú natiahnutie okna príliš veľa.
Pri inštalácii malieb v chladnom počasí a ešte viac - pri nízkych teplotách sa musí plátno čo najviac dotiahnuť.
V niektorých prípadoch sa používajú špeciálne upínacie pásy ako svorka na základe pásu, ktoré prechádzajú cez konzoly so závitom cez priechodku.

Je potrebné poznamenať, že pri inštalácii môže plátno vykazovať určité nezrovnalosti, ako to bolo predtým zložené. Po montáži pod vplyvom slnka na fóliu sa okno rozloží a jeho povrch bude hladký a zrkadlový.

Ak sa inštalačný proces zdal komplikovaný, potom je lepšie zveriť ho spoločnosti, ktorá vyrába flexibilné okná. Odborníci budú vykonávať merania a správne nastaviť okná na trvalé miesto ich prevádzky. Ako však vidíte, niektorí "špecialisti" musia byť tiež monitorovaní.

Zostáva dať niekoľko tipov, ktoré pomôžu určiť výber mäkkých okien.

Pri výbere flexibilných okien je potrebné dbať na ich technické parametre, ako je hrúbka a hustota, a na výrobcu materiálu použitého na výrobu tkanín.

Tvorba flexibilných okien pomocou filmu "Achilles".

Výrobcovia ponúkajú filmové okná od rôznych výrobcov. A je veľmi dôležité získať kvalitný produkt - iba v tomto prípade budú okná slúžiť na uvedené obdobie. Preto pri objednávke je potrebné požadovať od výrobcu dokumenty pre materiál použitý na výrobu, inak môžete naraziť na lacný analóg, ktorý je až na skutočné značkové výrobky.

Najvyššia kvalita na domácom trhu sa považuje za polyvinylchloridové filmy japonskej spoločnosti "Achilles", kórejský "Politex" a španielsky "Expafol". Nároční výrobcovia ponúkajú zákazníkom presne jednu z týchto materiálových možností.

Odlíšiť originál od falošného na prvý pohľad je dosť ťažké. Najčastejšie sa negatívne strany filmu objavujú už v procese používania okien. Napríklad lacný čínsky film v priebehu roka sa môže prehýbať, stať sa nevodivým alebo dim.

Pri vyzdvihnutí objednávky je potrebné skontrolovať výrobky a upozorniť na nasledujúce faktory:

 • Stupeň transparentnosti. Značkový materiál má vysoký stupeň transparentnosti a má úplne homogénnu štruktúru.
 • Analógy môžu mať medzivrstvy, nerovnakú hrúbku, cudzie inklúzie a toky.

Pri výbere farebnej fólie je možné kontrolovať jej kvalitu pomocou rovnakých vlastností. Mimochodom, chyby na ňom budú ešte výraznejšie ako na transparentnej verzii.

*  *  *  *  *  *  *

Takže, ak sa rozhodne o glazovaní balkóna alebo lodžie, ale to nie je dosť finančných prostriedkov, alternatívne okná sú alternatívou. Terasa alebo veranda, ako aj altánok na vidieku, budú spoľahlivo chránené pred teplom, vetrom, dažďom, prachom a škodlivým všadeprítomným hmyzom, ak sa zakúpia filmové okná. Sú vhodné aj na uzavretie malého skleníka, ako aj na markízu umiestnenú nad parkoviskom na mieste. Ale v tomto prípade musíte zvoliť tónovanú verziu materiálu.

Doplňte informácie o videu článku o výhodách mäkkých okien

 

Загрузка...