Paul

Oprava podláh v Chruščove

Nákupom bytu v dome postavenom vo vzdialených 50 - 60. rokoch minulého storočia, budúci majitelia okamžite, spravidla pripraviť na potrebu rozsiahle opravy. Rekonštrukcia je potrebná najmä vtedy, ak nie je kryt riadne opravený od dátumu jeho výstavby - a to aj tak. V takýchto prípadoch sa bežné bežné čistenie alebo relatívne rýchle kozmetické opatrenia nedajú urobiť.

Oprava podláh v Chruščove

Oprava podláh v Chruščove je zvyčajne jedným z prvých miest v zozname aktualizácií kapitálu. Staré dosky musia byť opotrebované, stratené sily. Povlak môže vrzať, a jeho povrch s mnohými vrstvami farby - mať ďaleko od atraktívneho vzhľadu. Počas prevádzky sa navyše v priestore pod dreveným priestorom nahromadili značné usadeniny prachu. Ak sa byt nachádza na prízemí, je možné, že sa hmyz usadil v priestore pod podlahou. V rovnakom mieste sa kolónie plesne alebo huby zvyčajne dobre cítia. To je dôvod, prečo je potrebné získať takéto bývanie za rozumnú cenu, musíte byť okamžite pripravení na to, že budete musieť pracovať dobre a stráviť veľa peňazí, aby to v poriadku.

Chruščovské domy sú spravidla vybavené drevenými doskami na polenách. Existuje niekoľko možností opravy podlahy. A aby sme si vybrali ten správny, je potrebné určiť, aký je jeho pôvodný stav.

Tento nevzhľadný stav môže byť na drevenej podlahe v "Chruščov". A to nie je najhoršia možnosť.

Preto môžu byť opravy povrchové (takéto šťastie sa často nevyskytuje), generálna oprava s prepážkou a odmietnutím poškodených dosiek a oneskorení, alebo s úplnou výmenou podlahovej dosky za spojku.

Vzhľad celého interiéru závisí od toho, ako starostlivo je podlaha v byte usporiadaná. Preto, aby sa tento problém rýchlo vyriešil, niektoré z nich sú obmedzené na pokládku preglejky alebo OSB na pomerne stabilnú podlahu dosky s následným položením dekoratívneho náteru, ako je linoleum alebo laminát. Táto možnosť sa však nezbaví medzier medzi doskami a nepríjemných vrzavých zvukov. Preto sa najčastejšie musia uchýliť k radikálnejším opatreniam.

Ale aby ste sa rozhodli pre rozsiahlu generálnu opravu, musíte vedieť, ako je usporiadaný starý náter.

Podlahy v Chruščove sa môžu skladať z týchto prvkov:

 • Betón alebo drevený podklad. Drevené podlahy sa často používajú pri stavbe domov v tej dobe. Skladá sa z výkonných drevených trámov obložených doskami z dvoch strán, to znamená zo strany podlahy na hornom a stropom na spodnom poschodí. Priestor vytvorený medzi doskami môže byť vyplnený troskou alebo minerálnou vlnou.
 • Ďalej sa oneskorenia fixujú na základni - prekrývajú alebo jednoducho zapadajú.
 • Medzi oneskoreniami môže byť izolácia (troska alebo minerálna vlna), ale častejšie bol tento priestor zvyčajne prázdny.
 • Na vrchole lag hobľované podlahové dosky.

Ak sa počas demontáže dosiek prekryje betón, potom táto okolnosť otvára široké možnosti voľby technológie pre ďalšiu prácu. Ak je základňa drevená, potom je najlepšie položiť na ňu nový alebo obnovený drevený parket, alebo zatvoriť guľatinu s hustou preglejkou.

Aj keď v podzemí, teoreticky, by mala byť izolácia, najčastejšie začína opravovať, majitelia bytov nájsť tam len stavebné trosky. Ak sa však počas prevádzky v podlahe vytvorili medzery, odpad, ktorý zostal od staviteľov, sa podarilo naplniť novými zásobami prachu z miestnosti.

Demontáž dreveného obkladu zvyčajne otvára nahromadené usadeniny stavebného odpadu a prachu nahromadeného v priebehu desaťročí.

Prachové usadeniny nepriaznivo ovplyvňujú zdravie obyvateľov. Obývajú ich mikroskopické roztoče, ktoré spôsobujú alergické reakcie. Iný hmyz sa rád usadí v takom bahne. Preto pri demontáži náteru možno nájsť veľmi nepriaznivý obraz.

Počas obdobia prevádzky domu sa oneskorenia a podlahové dosky spravidla stávajú zbytočnými - prasknú, deformujú alebo hnijú. Preto sa objaví medzera, podlaha sa pri pohybe po nej ohýba a pokrčí.

Berúc do úvahy všetky vyššie uvedené faktory, vlastníci často dospejú k logickému záveru. Staré drevené podlahy v "Chruščove", ktoré slúžili viac ako pol storočia, musia byť nahradené.

Demontáž dreveného krytu

Ak sa rozhodne o kompletnej rekonštrukcii náteru, potom sa začne z demontáže starej podlahy.

Veľmi špinavá a časovo náročná, ale nevyhnutná operácia - demontáž starých opotrebovaných drevených podláh.

Demontáž dreveného povlaku prebieha v nasledujúcom poradí:

 • Prvým krokom je starostlivo demontovaná lišta. Ak sú v dobrom stave, môžu byť znovu použité.
 • Ďalej zo strany dverí alebo zo steny pomocou baru odtrhnú prvú dosku z guľatiny. Okrem toho by ste ho nemali úplne odtrhnúť z jedného oneskorenia - stačí len uvoľniť držiak. Teda, prechádzaním po celej dĺžke dosky ju zdvihnite zo všetkých oneskorení. Táto metóda pomôže nielen ľahko oddeliť dosku, ale aj udržať ju neporušenú.

Stáva sa, že oneskorenia vôbec nie sú upevnené na povrchu prekrytia. To znamená, že podlaha s nimi stúpa.

 • Treba poznamenať, že v niektorých prípadoch zaostávanie nie je ani na základni, a remeselníci s nimi zdvíhajú podlahu dosky a potom ju rozoberajú. Preto odstránenie prvej dosky, demontáž musí začať s kontrolou pevnosti fixačných oneskorení.
 • Ak tento spôsob odstraňovania nie je vhodný, alebo sú guľatiny pevne pripevnené k základni, potom sa dosky odoberajú a odoberajú jeden po druhom.
 • Ak sa dosky nedeformujú, sú v slušnom stave a sú plánované na opätovné použitie, potom sa pri ich demontáži odporúča okamžite očíslovať.
 • Po odstránení všetkého krytu dosky je potrebné skontrolovať pevnosť a rovnomernosť oneskorení. Ak sú upevnené nerovnomerne alebo sú poškodené, musia byť vymenené alebo znovu nainštalované v rovine. Preto by sa polená mali tiež oddeliť od základne.

Odmietnutie a čistenie starých dosiek z nechtov a úlomkov.

 • Teraz prichádza najnepríjemnejšia práca - čistenie všetkých demontovaných drevených podlahových prvkov zo starých nechtov a nečistôt. Na tento účel sa vyžaduje sťahovák klincov a kliešte. Počas procesu čistenia bude možné skontrolovať, do akej miery drevo zostáva, a ktoré dosky alebo obklady musia byť nahradené novými.
 • Ak boli podlahové dosky vyrobené z dosky s nedostatočnou hrúbkou a previsnuté pri chôdzi, budete musieť zmeniť krok montáže oneskorení. Vďaka tomu bude konštrukcia spoľahlivejšia a podlaha bude stabilná.
 • Voľná ​​podlaha musí byť úplne očistená od nečistôt, nečistôt a starej izolácie, ak sa nachádza pod podlahou.

Príprava nadácie

Pri kapitálovej rekonštrukcii drevenej podlahy pred inštaláciou novej podlahovej podlahy je potrebné ju riadne pripraviť. Preto je potrebné tento proces posudzovať aj samostatne. Ovplyvňuje životnosť a komfort obsluhy nových podláh.

Ak základňa je železobetónová doska, potom by sa malo určiť, z ktorého materiálu budú nové podlahy zhotovené. Tu sú rôzne možnosti jeho usporiadania:

 • Môžete nastaviť úroveň oneskorenia a vrátiť sa na miesto dosky (staré alebo nahradené novými). Alebo položte na guľatinu hrubú preglejku s následným položením dokončovacieho náteru.
 • Nainštalujte maják a vyrovnajte podlahu pomocou spojky.
 • Aplikujte technológiu "suchý poter".
 • Položte vrstvu tepelnej izolácie a potom namontujte systém "teplá podlaha" s vhodným náterom.
 • Ak sa povrch podláh nedeformuje príliš veľa, potom sa dajú vyrovnať samonivelačnou hmotou.

Ak po odstránení podlahovej dosky pod ňou bola nájdená drevená základňa, potom existujú dve možnosti na uvedenie podláh do poriadku:

Položenie preglejky listov na horizontálne oneskorenie

 • Fix na neho zapíše a položí dosku alebo preglejku (GSP).
 • Stačí zavrieť drevený podstavec hrubou preglejkou.

Ak je to potrebné na zahriatie alebo zvukotesné podlahy, potom by sa mala uprednostniť metóda prvého usporiadania. Medzi priehlbinami zostane voľný priestor pre požadovaný izolačný materiál.

Bez ohľadu na základ pod podlahou sa vyžaduje príprava. To zahŕňa nasledujúce akcie:

 • Betón a drevený podklad musia byť dobre vyčistené.

Základný betónový podklad.

 • Betónový podklad sa odporúča ošetriť hlbokým penetračným náterom. Je potrebné zvoliť základný náter s antiseptickými vlastnosťami, najmä ak sa byt nachádza na prvom poschodí nad pivnicou. Okrem toho bude roztok viazať nestabilnú vrchnú vrstvu betónu, vyplniť jeho póry, čo zabráni tvorbe prachu.

Základný náter na drevo.

 • Drevený podklad musí byť ošetrený impregnáciou, ktorá chráni jeho biologický rozklad. Mnohé primery tohto typu navyše zvyšujú požiarnu odolnosť dreva, čo je tiež dôležité.

Utesnite medzery medzi zložením tmelu.

 • Ak sa počas prevádzky podláh vytvorili medzery medzi doskami základne, musia sa utesniť. To je možné vykonať pomocou tmelu na drevo na báze oleja, drevených lamiel, poháňaných do priestoru medzi doskami alebo špeciálnym lepidlom. Voľba spôsobu opravy závisí od šírky trhlín.

Po príprave nadácie môžete pokračovať v ďalšej práci.

Kompletná rekonštrukcia drevenej podlahy na polenách

Obnova podlahy na guľatine sa vykonáva rovnako ako na železobetónových a drevených podlahách. Preto je nižšie uvedená inštrukcia vhodná pre obe možnosti.

V nižšie uvedenej tabuľke, ako jeden z mnohých príkladov, je prezentovaná postupnosť usporiadania podláh, v ktorej bude ako vrstva použitá preglejka s veľkou hrúbkou (15 - 20 mm). Je však potrebné okamžite venovať pozornosť chybe - kapitán nespracoval podklad základným náterom. Pri výbere tohto spôsobu rekonštrukcie by ste nemali opustiť túto jednoduchú, ale veľmi dôležitú etapu, ktorú odborníci bezpodmienečne odporúčajú vykonať.

ilustrácieStručný opis vykonaných operácií
Pre rovnomerné podlahy je potrebné po vyčistení podlahy označiť vodorovnú rovinu. Je lepšie vykonať tento proces pomocou laserovej úrovne.
Definujú rovnú čiaru na stene okolo obvodu miestnosti. Z neho už bude možné "tancovať" akýmkoľvek smerom, napríklad načrtnutím úrovne konečného zvýšenia pokrytia.
Horizontálne čiary načrtnuté laserovým ploterom by mali byť „vyvýšené“ markerom alebo odrazené lanom. Potom, keď vypnete zariadenie alebo jeho neúmyselné premiestnenie, práca nespadne do kanalizácie.
Ďalším krokom je odkrytý rám rámu.
To vopred stanovené a strih drážky pre inštaláciu lags. Musia byť inštalované v prírastkoch maximálne 600 mm. Ak má preglejka namontovaná na vrchu malú hrúbku (12 ÷ 15 mm), potom musia byť polená položené s menším rozstupom - 400 ÷ 450 mm.
Na rám bol nastavený perfektne horizontálne, na správnych miestach musí urobiť obloženie, výber správnej hrúbky. Na obklady môžete použiť kúsky drevených lamiel, dreva alebo kusov keramických dlaždíc.
Medzi rámom a stenou by mala byť medzera 50 ÷ 100 mm široká.
Okrem toho sa oneskorenia aplikujú na drážky rámu a polovica hrúbky sa odrezáva od okrajov k šírke nosníka. To znamená, že ich spojenie sa bude vykonávať v polovici stromu, čo dodá prepravke pevnosť.
V tomto prípade je rámová konštrukcia dodatočne spevnená kolmými mostíkmi, ktoré neumožňujú vychýlenie preglejkovej podlahy.
Rám bol vystavený pozdĺž označených vodorovných čiar.
Pri inštalácii oneskorení musíte neustále monitorovať svoju horizontálnu polohu pomocou úrovne budovy.
Podstavec a rámy a rám rámu sú upevnené perforovanými kovovými rohmi.
Inštalačný krok takýchto upevňovacích prostriedkov je asi 400 x 500 mm.
Môžete ísť na izoláciu.
V tomto prípade sa ako izolácia v doskách použila kamenná vlna z minerálnej vlny. Hrúbka vrstvy by mala zodpovedať výške prepravky, inak pri chôdzi po podlahe budete počuť zvuk krokov.
Vata, vyplňujúci priestor, sa stane nielen prekážkou prechladnutia, ale tiež výrazne zníži hladinu hluku
Rohože by mali byť pevne pritlačené k latám.
Ak sa laná alebo rám položia na obloženia a medzi nimi a základňou je medzera, musí sa tiež vyplniť izolačným materiálom. Prázdny prázdny priestor zníži efekt zvukovej izolácie.
Ďalším krokom je celá konštrukcia rámu pokrytá plastovým obalom, ktorý je upevnený na nosníku sponami a sponkami.
Ak sa filmový povlak bude skladať z niekoľkých plátien, vzájomne sa prekrývajú, 100 100 150 mm. Je žiaduce lepiť prekrývajúce sa čiary stavebnou páskou.
Film zabraňuje vstupu mikroskopických vlákien minerálnej vlny do obytného priestoru. A okrem toho bude chrániť izoláciu pred vodou z miestnosti pri náhodnom rozliatí na podlahu.
Keď je podlahový rám úplne pripravený, môžete na neho namontovať dosku alebo preglejku. V tomto prípade sa vyberie druhá možnosť.
Pri inštalácii preglejky je potrebné dbať na zachovanie technologických medzier medzi stenou a preglejkou, ktoré by mali byť 8 ÷ 10 mm a medzi plechmi - 3 ÷ 5 mm.
Pri rezaní preglejky sa berie do úvahy, že všetky spoje plechov by mali prísť presne pozdĺž osových línií lag a jumperov medzi nimi.
Dosky z preglejky sa upevňujú na všetky guľatiny a preklady pomocou samorezných skrutiek, ktoré sú zaskrutkované v krokoch po 25 ÷ 30 mm.
Uzávery samorezných skrutiek musia byť zapustené do dreva, inak budú zasahovať do inštalácie vrchného náteru a počas prevádzky spôsobia vŕzganie.
Dĺžka skrutiek sa volí v závislosti od hrúbky preglejkových fólií. Je dôležité, aby vstúpili do prepravky pri 35 ÷ 40 mm. Iba v tomto prípade bude preglejka pevne pritlačená k rámu laty.

Preglejka sa stane spoľahlivým základom pre akékoľvek dekoratívne podlahové krytiny. Ak plánujete položiť laminátovú alebo podlahovú dosku, potom sa podklad položí na preglejkovú základňu a potom sa vykoná inštalácia.

Mimochodom, v tejto situácii je celkom možné organizovať a infračervené filmové podlahové vykurovanie. Takýto systém je jednoduchý na inštaláciu a je veľmi účinný v prevádzke ako doplnok k hlavným vykurovacím zariadeniam.

Film infračervené "tepelne izolované podlahy" nie je tak ťažké pre nezávislú inštaláciu!

Je zrejmé, že systém podlahového vykurovania bol účinný, je potrebné začať chápať jeho štruktúru. A v priebehu práce - dodržiavať všetky technologické odporúčania. Ak vlastníci plánujú takýto systém vytvoriť, má zmysel prečítať si návod na použitie. "Teplá podlaha pod laminátom na drevenej podlahe"zverejnené na našich stránkach portálu.

Ak je pre náter zvolené linoleum, odporúča sa vyplniť medzery medzi preglejkovými listami tesniacim materiálom. Tento materiál má elasticitu a nezabráni tepelnej rozťažnosti materiálu. Ale linoleum pozdĺž línií križovatky nebude časom v poriadku.

Generálna oprava podlahy s výmenou guľatiny alebo dosky bude drahá. Preto, ak sa v priebehu auditu zistilo len niekoľko nedostatkov, je možné riadiť s povrchnými opravami.

Pred vykonaním akýchkoľvek opráv spojených s aktualizáciou podláh musíte úplne vyprázdniť miestnosť.

Do tejto kategórie práce možno pripočítať všetky spôsoby, ktorými nie je zahrnutá kompletná demontáž a opätovná montáž starého náteru. Oprava povrchu je možná, ak sú podlahy v uspokojivom stave, ale majú niektoré nedostatky:

 • Počas prevádzky boli počas prevádzky vytvorené malé medzery.
 • Dosky sú trochu deformované. Niektoré z nich boli zakryté nižšie alebo vyčnievali nad hlavný povrch podlahy.
 • Povrchová vrstva má množstvo vrstiev farby, ktoré sa v niektorých oblastiach odlúpli a oddelili od dreva. V tomto ohľade podlahy vyzerajú nedbanlivo, čo kazí celý interiér miestnosti.
 • Pokrytie v niektorých oblastiach škrípanie, ktoré nepríjemne ovplyvňuje ostatné.
 • Niektoré z vyššie uvedených defektov v komplexe.

Chápeme, čo sa s tým všetkým dá urobiť.

Ako uzavrieť medzeru medzi doskami?

Niekedy zapustenie trhlín do podlahy dosky postačuje na to, aby náter získal estetický vzhľad.

Vyplniť medzery medzi doskami niekoľkými spôsobmi. Ktorý z nich si vybrať, závisí od šírky vytvorených medzier, ako aj od túžby a schopností čarodejníka.

Takže sa môžete zbaviť trhlín použitím drevených lamiel alebo tmelu. В случае если доски прогрызли мыши, для заделки таких "троп" подойдет смесь цемента с битым стеклом.

Последовательность работ при заделке щелей между половицами с помощью реек-клиньев

 • Для того чтобы заделать щели деревянными рейками потребуются сами деревянные планки, столярный или ПВА-клей, стамеска и деревянный или обычный молоток. Ak sa zvolí posledne menovaný, potom bude ešte potrebné pripraviť časť tyče, cez ktorú budú lamely vtlačené do trhlín.

Reiki by mali mať približne rovnakú hrúbku ako šírka medzery a majú kužeľovitý tvar, podobne ako klin.

Pred inštaláciou koľajníc musia byť medzery medzi doskami dobre očistené od prachu a iných nečistôt. Je lepšie tento proces vykonať pomocou vysávača, ktorý naň nainštaluje štrbinovú dýzu.

Potom sú lamely a štrbiny potiahnuté lepidlom. Reiki medzi dosky a jemne zatĺkli do medzier. Ak sa kladivo vykonáva s dreveným kladivom, potom sa po celej dĺžke koľajnice vykoná poklepanie, takže klin postupne vstupuje do medzery. Ak sa použije obyčajné kladivo, potom sa kus tyče umiestni na vrch koľajnice a vykoná sa na ňom poklepanie.

Potom musíte počkať, až lepidlo zaschne. Potom odrežte vyčnievajúcu časť klinu, ak nie je klenutá do konca, pomocou hoblíka alebo sekáča a kladiva. Potom je opravený priestor ošetrený brúsnym papierom a lakovaný alebo natretý.

Opravte trhliny pomocou tmeliacej pasty.

 • Ďalší spôsob, ako zapečatiť medzery, je vyplniť ich tmelom, čo je lepšie, aby ste sa sami. Ak chcete vykonať opravu, budete potrebovať špachtľou, dláto na čistenie medzier, brúsku alebo brúsny papier pripojený k kusu dreva. Putty sa ľahko pripravia. Existuje veľa receptov na to. Hlavnými, ktoré najčastejšie používajú stavitelia, sú dve:

- zmes malých pilín a PVA lepidla (existujú dve možnosti prípravy opravnej zlúčeniny);

- lepiaca hmota papiera a pasty.

Prvá možnosť ľahko variť. Stačí len zmiešať prísady a dosiahnuť potrebnú konzistenciu. Tmel by mal byť pastovitý.

Druhá možnosť lepidlo a piliny budú vyžadovať trochu viac času na výrobu. V tomto prípade sa PVA lepidlo a horúca voda odoberajú v pomere 2:15 a miešajú sa do hladka. Potom sa k výslednému roztoku pridá 5 dielov malých pilín a 5 dielov cementu. Hmotu znova premiešajte až do hladka a nechajte stáť 5 - 7 minút. V prípade potreby môže pasta okamžite poskytnúť požadovaný odtieň pridaním farbiaceho pigmentu alebo malej olejovitej zahusťovanej farby.

Domáce tmely na utesnenie medzier medzi doskami.

Tretia možnosť hmota tmelu je vyrobená z nasledujúcich zložiek:

- kúsky papiera namočené v teplej vode;

- varené z múky alebo škrobovej pasty;

- síran meďnatý pridaný do pasty v pomere 1:10.

Celá hmota sa dôkladne premieša, až kým sa nedosiahne homogénna konzistencia.

Každá z týchto formulácií sa aplikuje rovnakým spôsobom - špachtľou. Medzery, ako v predchádzajúcich prípadoch, sa čistia a plnia tmelom. Po zaschnutí je povrch vyhladený a natretý.

Utesnenie štrbín polymérnou elastickou šnúrou.

 • Existujú aj iné spôsoby, ako uzavrieť medzery podobné predchádzajúcim verziám, ale s použitím iných materiálov. Namiesto pásov sa môže použiť napríklad špeciálny elastický kábel, ktorý sa jednoducho ukladá do medzier. Alebo kord z prírodných materiálov, impregnovaný lepidlom.

Plnenie medzier tesniacim tmelom na drevené podlahy.

Ďalším spôsobom je vyplnenie medzier špeciálnou penou z lepidla alebo tesniacim materiálom určeným pre drevené povrchy.

Po utesnení medzier niektorým z týchto spôsobov môže byť vrchná časť medzery úhľadne omietnutá tak, aby zodpovedala farbe základnej vrstvy.

Spôsoby, ako sa zbaviť vŕzgania

Zbaviť sa pískania môže pomôcť jednej z vyššie uvedených metód na utesnenie trhlín. Ak nepríjemné zvuky naďalej pester, potom by ste mali použiť iné spôsoby, ako ich odstrániť.

Ako "odstaviť" vašu drevenú podlahu pred pískaním?

Táto časť tohto článku bude obsahovať iba niekoľko spôsobov. Podrobnejší opis je možné nájsť v samostatnej publikácii nášho portálu. "Ako odstrániť vrzanie drevenej podlahy".

Takže, čo môžete urobiť, ak vrzanie podlahy neustále dostane na nervy a dokonca prebudí členov rodiny v noci. V prvom rade je potrebné empiricky určovať zóny pískania, chôdzu pozdĺž podlahovej dosky v ťažkých topánkach a tlačenie na rôzne dosky.

Existuje niekoľko možností, ako tento problém vyriešiť:

 • Prvým, najjednoduchším spôsobom, ako odstrániť pískanie, je umiestniť obyčajný mastenec medzi „hlučné“ dosky, ktoré zjemnia trenie dreva.

Jednoduché a veľmi často veľmi účinné: eliminácia silného rénia medzi doskami s mastencom.

Namiesto mastencového prášku sa môže použiť grafitový prášok s určitým obsahom tuku a tiež schopný zmäkčiť proces trenia.

Treba však okamžite poznamenať, že táto metóda problém len dočasne vyrieši.

 • Ak sa upevnenie dosiek z guľatiny z nejakého dôvodu oslabilo a nemá pevnú fixáciu, je potrebné odstrániť staré klince a nahradiť ich dlhými skrutkami. Skrutky sa nedajú priskrutkovať do starých otvorov, ktoré zostali z klincov - pre nich je potrebné zvoliť iné miesto. Zatĺkanie starých nechtov môže len dočasne pôsobiť ticho, potom sa vrzanie určite vráti.

Samozrejmosťou je skrutka na terasy SPAX-D, ale na najproblematickejších plochách podlahy bude zaistené dokonalé uchytenie dosky na polená.

Pre spoľahlivú fixáciu dosiek na polená je najlepšie použiť špeciálne skrutky so špeciálnym závitom a kompaktným klobúkom, ktorý sa dá ľahko prehltnúť v dreve. Takéto upevňovacie prvky sú určené na upevnenie prirodzeného obkladu. Ale veľmi dobre ukázať seba a na "vrtošivé" drevené podlahy.

 • Ak sú dosky na guľatinách pevne pripevnené, môžu byť vŕzganie spôsobené oneskorením, ktoré je zle pripojené k základni. V tomto prípade je potrebné vyvŕtať cez dosku priechodný otvor a oneskorenie na základni a ťahať celú konštrukciu pomocou kotviacich skrutiek.
 • Naplňte podlahový priestor penou. Je to dosť drahé a okrem toho nie je dostatočne spoľahlivé. Áno, pena, ktorá expanduje, vyplní celý prázdny priestor pod podlahou dosky a vzájomné trenie rôznych prvkov zmizne. Časom sa však pod vplyvom zaťaženia môže pena ustúpiť, začať sa rozpadávať a vrzanie sa znovu objaví. Výhody naplnenia podzemia penou je možné nazvať dodatočnou izoláciou a zvukovou izoláciou podlahy.

Vyrovnanie podlahy a odstránenie starého laku

Ak sú jednotlivé dosky mierne klenuté alebo vyvýšené a vrstva náteru je prasknutá a odlupovaná, existujú tri spôsoby, ako ju vyčistiť:

 • Brúsenie povrchu dosky pračkou alebo ručnou brúskou.
 • Povrchové vyrovnanie s preglejkovými listami.
 • Demontáž dosiek a ich nahradenie novým podlažím alebo prepážkou a návrat na miesto starého.

 

Staré drevené podlahy vyžadujú reštaurovanie.

Povrchové brúsenie

Brúsenie alebo brúsenie podlahy sa najlepšie vykonáva pomocou špeciálneho stroja. To je jediný spôsob, ako dosiahnuť dokonalé odstránenie nevzhľadných vrchných vrstiev a vyrovnanie povrchu.

Čistenie drevenej podlahy špeciálnym profesionálnym strojom

Na prístroji môžete nastaviť hrúbku odstránenej vrstvy tak, aby bol celý povrch náteru uvedený do ideálu. Po zoškrabaní bude možné rozhodnúť, či sa na dosky nanesie nová vrstva farby alebo laku.

Vyčistené od starých náterov a vrchnej stmavenej vrstvy drevenej podlahy, lakované. Takmer ako nové ...

Podlahy môžete samozrejme čistiť ručne, brúsením alebo frézovaním. Tento proces je však dosť pracný, trvá dlho a neexistuje žiadna záruka, že výsledok bude pozitívny. Je to spôsobené tým, že ručné nástroje môžu pokrývať malú oblasť spracovania. A presunutím sa do ďalšej sekcie môžete náhodne odstrániť menšiu alebo väčšiu hrúbku hornej vrstvy.

Ručná brúska sa odôvodňuje v malých oblastiach, ktoré vyžadujú zarovnanie.

Tento spôsob vyrovnávania je vhodný len vtedy, ak má kapitán dostatok skúseností s vykonávaním takejto práce. Alebo ak plánujete zatvoriť povrch s preglejkovými listami. To znamená, že hlavnou úlohou nie je estetika vzhľadu podlahy, ale len jej rovnomernosť. Bude tiež vhodné, ak sa nezrovnalosť nachádza na veľmi malej ploche.

V každom prípade, pred začatím akéhokoľvek zoškrabávania alebo brúsenia, je potrebné sa uistiť, že uzávery uzáverov (klince alebo samorezné skrutky) sú zapustené do dreva do požadovanej hĺbky.

A vo videu nižšie ukazuje, ako sa kapitánovi podarilo pri vyrovnaní podlahy použiť iba elektrickú rovinu. Nedovoľte, aby bol čitateľ zavádzaný zdanlivou jednoduchosťou takéhoto procesu. Na dosiahnutie požadovanej rovinnosti starej podlahovej dosky týmto spôsobom - budete sa musieť veľa potiť.

Video: Zarovnanie starej podlahovej dosky v "Khrushchev" pod laminátové podlahy

Drevená podlaha vyrovnanie s preglejkou

Ak sú drevené podlahy dostatočne silné, ale časom sa medzi doskami objavili impozantné medzery, ktoré bude ťažké opraviť, existujú dva spôsoby:

 • Vymeňte staré dosky za nový drevený chodník, tj vykonajte kompletnú rekonštrukciu náteru.
 • Dajte preglejky listov na vrchole dosiek.

Montáž preglejky na starú drevenú podlahu.

Ak sa rozhodne vybrať druhú, menej časovo náročnú a čistejšiu možnosť, potom by sa práca mala vykonať v nasledujúcom poradí:

 • Staré drevené podlahy sa musia očistiť od prachu a nečistôt.
 • Skontrolujte podlahu, či nie je vyrovnaná pomocou úrovne budovy. Ak sú niektoré dosky deformované, mali by byť vyrovnané škrabkou, ak je to možné, alebo nahradené novými.
 • Nie je potrebné uzavrieť medzery, najmä ak je byt umiestnený nad prízemím a pre krytie je zvolená preglejka s hrúbkou 18 ÷ 20 mm. V tomto prípade dosky jednoducho slúžia ako oneskorenia.
 • Dosky z preglejky sú stohované v súlade s deformačnou medzerou zo stien so šírkou 8 mm 10 mm. Medzi listami zostáva aj kompenzačná medzera 3 ÷ 5 mm.
 • Upevnenie preglejky na základňu dosky sa vykonáva samoreznými skrutkami, ktoré sú skrutkované v krokoch po 300 ed 350 mm. Okrem toho, konsolidácia by mala byť vykonaná na celej ploche listu a nie len po obvode. Pre rovnomerné rozmiestnenie upevňovacích prvkov na povrchu sú plechy najlepšie ťahané v štvorcoch. Na priesečníku čiar a skrutiek sa priskrutkuje. Na uľahčenie úlohy sa v týchto miestach najprv vyvŕtajú otvory menšieho priemeru, ako otvory samorezných skrutiek, pretože tieto by mali tesne priliehať do preglejky a do soklov.
 • Potom sa do otvorov umiestnia skrutky. Potom sa pomocou skrutkovača vykoná finálna fixácia. Nástroj by mal optimálne nastaviť maximálny krútiaci moment (na "západke"). Tak, že čiapky skrutiek "utopil" v preglejke o 1 mm.
 • Nasledujúci rad preglejky je položený s posunom spojov o 400 ÷ 600 mm.
 • Ak máte v pláne položiť dve vrstvy preglejky, potom spoje plátov hornej vrstvy by sa nemali zhodovať s líniami spodného spojenia.

Konečné brúsenie položených a pevných preglejkových podláh

 • Po inštalácii preglejky sa odporúča chodiť pozdĺž spojov náteru škrabkou alebo brúskou. Ak okraje listov zostanú ostré od rezania, budú následne zasahovať do ukladania laminátu alebo podlahovej dosky. Okrem toho zmiznú možné malé kroky medzi listami.
 • Ďalej môžete pristúpiť k inštalácii dekoratívneho náteru, pričom ste vopred preskúmali technológiu jeho inštalácie.

Ak sú podlahy v žalostnom stave a vyžadujú demontáž, ale nie je tam žiadna túžba alebo prostriedky na položenie nového dreveného obkladu, potom sa môže stať alternatívou samonivelačná samonivelačná podlaha.

Jedným z riešení je opustenie drevenej podlahy v prospech samonivelačného samonivelačného poteru.

Hotové zmesi pre samonivelačné podlahy sú určené na rýchle schnutie a dokonalé prevedenie povrchu železobetónovej podlahy.

Usporiadanie samonivelačného náteru pozostáva z niekoľkých stupňov. A prvé, prípravné - nemenej dôležité ako cieľ.

Po demontáži krytu a oneskorení, dôkladnom vyčistení odpadkov sa vykonajú tieto činnosti:

Vady na betónovom podklade sa musia opraviť.

 • Vykonáva sa kontrola povrchu. Ak vykazuje praskliny, musí sa starostlivo opraviť. Na tento účel sa trhlina expanduje, pripraví a vyplní homogénnou cementovo-pieskovou maltou alebo špeciálnym opravným tmelom. Ak sú na povrchu dutiny alebo výčnelky, musia sa tiež odstrániť. Vyčnievajúce časti sú zoškrabané brúskou alebo jednoducho zakopnutím. Dutiny sú naplnené opravnou zlúčeninou na všeobecnú úroveň podkladu. Aby roztok mal dobrú priľnavosť k povrchu betónu, je potrebné v oblasti dutiny vytvoriť zárezy, potom ho očistiť od nečistôt a naplniť.

Podklad pod betónový podklad pod veľkou podlahou.

 • V ďalšom kroku sa základný náter aplikuje na celý povrch podlahy. Táto zlúčenina je navrhnutá tak, aby vytvorila požadovanú vysokú adhéziu medzi podkladom a roztokom samonivelačnej podlahy.
 • Potom sa v pripravenej nádobe roztok hnetie podľa odporúčaní výrobcu na obale. Miešanie sa musí uskutočňovať pomocou stavebného mixéra alebo dýzy, ktorá sa montuje na elektrickú vŕtačku alebo perforátor.

Vyrovnanie roztoku na povrchu ihlovým valčekom.

 • Roztok sa vyleje na betónovú podložku v kalužích od vzdialenej steny miestnosti. Najprv sa roztok nanesie na povrch širokou špachtľou alebo stierkou. A nakoniec sa sploští valcovaním pomocou ihlového valca.
 • Keď je celý povrch podlahy pokrytý vrstvou samonivelačnej kompozície požadovanej hrúbky, je stanovený čas na sušenie a vytvrdzovanie. Doba sušenia každej konkrétnej zmesi môže byť odlišná - táto informácia je nevyhnutne uvedená na obale zmesi.

Táto metóda je dobrá, pretože práca sa vykonáva pomerne rýchlo. A s náležitou starostlivosťou, podľa technologických pokynov - môže to urobiť aj nováčik. Riešenie rýchlo schne, čo znamená, že čoskoro bude možné prejsť na ďalšiu fázu práce. Po dosiahnutí pripravenosti je taká báza vhodná pre takmer akýkoľvek typ dekoratívnej podlahovej krytiny.

Samonivelačné samonivelačné podlahy - môžete to urobiť sami?

Vyššie uvedený článok samozrejme uvádza iba všeobecné pozície, ktoré odrážajú len postupnosť prác. V skutočnosti práca so samonivelačnými zlúčeninami vyžaduje znalosť mnohých odtieňov. Podrobnejšie informácie o tejto téme čakajú na čitateľa, napríklad v publikácii venovanej Podlahy UNIS.

*  *  *  *  *  *  *

Teraz, s informáciami o tom, ako opraviť podlahy v domoch "Chruščov" a posúdiť stav podláh vo vašom vlastnom byte, môžete sa rozhodnúť pre výber optimálnej metódy. Pred uskutočnením kapitálovej obnovy je však potrebné starostlivo zvážiť vaše finančné možnosti a skúsenosti v oblasti stavebníctva a dekorácie. Ak vykonávate opravy sami, môžete ušetriť slušnú sumu tým, že míňate len na stavebné materiály.

Загрузка...